Precise5.7.1Retro(K3.2.48) MegaPuppy 8-ik kiadás, Hun/Eng, 2021 november

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Valójában azért írtam le, soroltam fel ezeket, hogy aki idetéved, olvassa és ha kipróbálja, tudja a lehetőségeket.
Nem szükséges változtatnod a menü szerkezetén, igazat adok neked,
főleg hogy a win-en már gondolkoztál, próbálkoztál és elvetetted.

Más. Xvkbd.
Ha alapból magyar betűsen indulót akarsz akkor /etc/X11/app-default/XVkbd fájlt
megnyitva a benne levő #include "XVkbd-common" szöveget #include "XVkbd-hu" -ra változtatod.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Úgy minimum két éve nem nyúltam puplethez, emiatt nyilván ki is jöttem a gyakorlatból.
Nekem a Sulipuppy kapcsán merült fel, mi jelenjen meg a Menüben, hiszen már az elsőben is dolgozott a Wine, meg az picike, windowsos táblázatkezelőcske, a spread32.
Miután én azt arra szántam, hogy azt lássa a használója, amit én szeretnék, nyilván a Menüt úgy alakítottam, hogy pl. ezen alkalmazás is elérhető legyen onnan.
De!
Csipesz több száz programjának nyilvánvalóan több oldalas menü sem lenne elég, szóval ez egy másik világ, aztán más a filozófiája is, az Asztal telerakott ikonokkal, indítókkal egy csomó program eleve gyorsan indítható. Mások (én is) az egyszerű(bb) Asztalt favorizálják.
Alighanem ez a szabadság mintegy "jár" a készítőnek...

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Phû! - meglettem a megalomaniac 3-ik javításával és feltöltésével is két helyre, végre.
A linkek az eddigiek, csak most nem 500, hanem 400 megás rar-szeletekben(a szolidfájlsz töketlenkedett az ötszázas adagokkal...)

https://mega.nz/#F!BYF1WYLA!4rxQDyUEozR5fD3uEwMhNA

https://www.solidfiles.com/folder/6d6badfe39/

Minden eddig észlelt hibu korrigálva, menü még magyarabb, háttérkép-tár bõvült egy csomó, más oprendszerekbe kalandozásaim során azokból kivett újabb gyönyörû háttérképekkel. Ja és az xvkbd most már pirosfehérzöld itt is és (nagyjából)magyar betûkészlettel indul.
képernyõ openboxxal:
1.jpg
1.jpg (149.15 KiB) Megtekintve 6262 alkalommal
képernyõ fluxboxxal:
2.jpg
2.jpg (145.34 KiB) Megtekintve 6262 alkalommal
képrnyõ icewm-mel:
3.jpg
3.jpg (130.08 KiB) Megtekintve 6262 alkalommal
képernyõ jwm-mel:
4.jpg
4.jpg (131.92 KiB) Megtekintve 6262 alkalommal

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Siker! Sikerült felrakni a régi gépemre a Megalomaniac 2-őt pendrive-ról úgy, hogy a gép nem képes pendrive-ról boot-olni.
(Azért nem a legfrissebbet, nem nem tetszenek azok a sárga végletesen leegyszerűsített ikonok!)
Ha nem gond, elmondom hogyan (megküszködtem vele rendesen!).
Letöltöttem az iso fájlt, kiírtam DVD-re. Betöltöttem róla (csak a RAM-ba).
A gparteddel szépen átrendeztem a lemezt, helyet csináltam a teljes telepítésnek (az indító partíciót is áthelyeztem, figyelmeztetett is a gparted, hogy ezután nem fog indulni a gép, az MBR-t/Grub-ot helyre kell majd rakni.
(Gondoltam nem gond, menni fog, ubuntu alatt nem egyszer csináltam már).
Már csak a partíció és a swap formázása volt hátra a telepítés előtt.
Csakhogy észrevettem, hogy tünedeznek az asztali ikonok! Menetközben szépen kipurcant a DVD olvasó. Másik DVD lemezzel is próbálkoztam, más gépen is, így ez megerősítést nyert.
Most meg miről bootoljak??
Észrevettem a BIOS boot sorrendjében egy Legacy LAN Card menüpontot. A hálózati telepítéshez mind windows, mind ubuntu esetén találtam megfelelő leírást. Nem volt egyszerű, de megküzdöttem volna vele, ha a sikerre jó esély lett volna, de a puppy az nem ubuntu és főleg nem windows. Hagytam.
Itt a fórumon találtam egy programlinket, ami floppyról indítva az USB-ről indíthatja a gépet, mintha USB-ről boot-oltam volna.
Neve Plop Boot Manager.
Igenám, de ez img fájlban volt. Próbáltam kiírni floppyra Néróval, dd paranccsal (ahogy a leírás javasolta). Végül fájlkezelővel megnyítva a linux mappát sikerült átmásolni a floppíra.
Jött a pendrive megírása iso fájlból. Sem az ubuntu indítólemez-készítője sem más módszerek (pl. kibontás winiso-val) nem váltak be. Az ubuntu egyszerűen nem csatolta fel az iso fájlt.
A Daemon tools-szal is próbálkoztam, hiába.
Végül a Rufus-nál kötöttem ki. Ez elkezdte megcsinálni szépen a pendrive-ot, de hibával leállt. Azért megpróbáltam erről a félkész pendrive-ról indítani a rendszert. A vmlinuz fájlt hiányolta. Ezt pótoltam egy korábban már (másik gépre) feltelepített rendszerből. Újabb kísérlet és most a puppy_precise_5.7.1.sfs-t hiányolta. Ezt is átírtam a feltelepített rendszerről.
Továbbra is hiányolta, mind a mai napig hiányolná. Eddig mindig a puppy pfix=ram paraméterek megadásával indítottam, most megpróbáltam enélkül és így már elindult!
Indításkor mind a floppy, mind a pendrive benne volt a gépben. A Plop Boot Manager egy menüvel jelentkezik be, ebből az USB-t kell választani.
Azóta feltelepítettem teljesbe, helyreállítottam az MBR-t (vagy GRUB-ot?) a Grub4DOS segítségével.
Nehéz menet volt. Kellene erről egy részletes leírás, mert ha nekem nem volt világos, lehet még sokaknak nem lesz az!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD, V.3

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Kedves kzprog! - Sajnálom, hogy kipurcant az optikal divájszod, és gratulálok, hogy célt értél más módszerek kombinációjával, DE: ugye, most vicceltél, hogy Nálad ez szempont, hogy mi a kezdõ ikonszet? - könyörgöm, az, hogy újabb revízió - az mindig valami minõségi többlettel jár, adott esetben picike javítások, igazítások százait takarja.
A V3.-ban összesen ennyi ikonkészlet közt válthattok kb 4 másoperc alatt:
Screenshot_2016-03-28_02.01.23.jpg
Screenshot_2016-03-28_02.01.23.jpg (165.87 KiB) Megtekintve 6256 alkalommal
hm...
Az asztal arculatának ilyen szintû átszabására pedig 4-5 percre volt szükség:
Screenshot_2016-03-28_02.30.52.jpg
Screenshot_2016-03-28_02.30.52.jpg (138.93 KiB) Megtekintve 6255 alkalommal

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD, V.3

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Eltaláltad, vicc volt! ;)
Pontosabban így jeleztem, hogy választhattál volna összeillőbb ikonokat is, amik jobban harmonizálnak egymással.
(Igazából azért nem ezt használtam, mert a másik már ki volt írva és ezt megint letölteni újabb fél nap lett volna.)

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD, V.3

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Még mindig a V2-es verziót nyúzom. érdekes problémába futottam: eltűnt az alsó tálca/panel, amin a menü gomb is lenne. Mi lehet az oka? A merevlemez adatkábele kiöregedett, azaz hardverhiba vagy inkább szoftveres? Valakinek valami tipp, tapasztalat?

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD, V.3

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Heló, itt a készítõ :)
A probléma okára ugyan sajnos nem jöttem rá, csak arra, hogy igen ritkán jelentkezik, eléggé bosszantó, többnyire akkor, mikor egy seamonkey böngészõt, amin több lap is meg volt nyitva - bezársz. Ettõl van, hogy elszáll az összes lxpanel, de az asztal jobbegeres menüje él, abból lenn restart x-et kell választani, amitõl rögtön helyreáll minden.

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD, V.3

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Kösz a tippet, de magamtól is kipróbáltam, használtuk is úgy a gépet. Viszont a restart x nem segített, ezért is kérdeztem rá itt (nekem is az x majd a teljes gép újraindítása volt az első ötletem). És bár nem én használtam a gépet azelőtt, hogy a probléma jelentkezett, de 90% biztos, hogy a firefox futott előtte. Újratelepítettem a puppyt (kb. 1 óra) javítással, de még rosszabb lett. Töröltem, újra létrehoztam az ext3-as partícióját és újratelepítettem, egyelőre jó.
Szerk.: utánanéztem, valóban el lett indítva - tévedésből/mellényúlásból - a seamonkey!

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD, V.3

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Elnézést kérek, hogy megint itt kérdezek, de a V2-höz nem találtam topikot.
Feltelepítettem két gépre az Italc 2 programot. Nem forrásból való fordítással (az túl macerásnak tűnt: hozzávalók megtalálása, fordítási problémák), hanem összeszedtem rpm és deb csomagokat. Úgy tűnik sikeres a telepítés (az italc elindítható, publikus/privát kulcsok beállítva), de a szervergép mégsem látja a kliens gépet (asszongya: nem elérhető). Gyanakszom a tűzfalra (amit telepítéskor engedélyeztem), bár az italcban bejelöltem, hogy a szükséges portok bekerüljenek a tűzfal kivételek közé. Hogyan tudnám a tűzfalat kikapcsolni illetve ellenőrizni, hogy a kívánt portok valóban bekerültek a kivételek közé?
A másik problémám a felülettel van.Az italc ablaka bemegy a képernyőszéli ikonok alá. Baloldalon pontosan akkora az italc szélső menüsora, mint az ikonok, így szinte teljesen eltakarja azt az ikonsor (kész bűvészet elérni arról a menüsorról bármit is). Vissza lehet valahogy kényszeríteni az ikonsoron belülre az italc ablakát vagy áttetszővé lehet-e tenni az ikonsort, esetleg ki-be lehet kapcsolni gyorsbillentyükkel az ikonsort?

Előre is köszönöm a segítséget! Ha sikerül megoldanom, megosztom veletek (bár tudom nem egy sokakat érintő probléma) a teljes megoldást/feltelepítést (tudom, hogy a forrásból fordítás és telepítés természetesen lényegesen jobb megoldás lenne).

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”