Vivid Beta2 K3.19.5 BrutalPuppy Reloaded Hun/Eng 2023, Október

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: azami »

Az utolsó nem stimmelt, újratöltve megoldódott .

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: azami »

Igazad van, bocs!!!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára azami 2015.12.14. 06:22-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Te Azami, mi lett volna, ha csak privátban megemlíted ezt nekem - és nem kukorékolod széjjel országgá-világgá - hogy azért tudjak róla? - néha, merõ szeszélybõl, ilyen és hasonló "szlenges" neveket vagyok hajlamos adni bizonyos mappáimnak, szerintem ezzel nem vagyok egyedül... Az viszont engem is meglepett hogy a vbox így eltárolta azt a mappanevet, amelyben a legfontosabb linux iso-imat tartom, de értem, miért: ezek közül az iso-k közül teszteltem egyikkel másikkal, hogyan bútolnak vbox alatt:
Screenshot_2015-12-14_00_38_27.jpg
Screenshot_2015-12-14_00_38_27.jpg (36.84 KiB) Megtekintve 5382 alkalommal
Ennyi.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz írta:Te ... Az viszont engem is meglepett hogy a vbox így eltárolta azt a mappanevet, amelyben a legfontosabb linux iso-imat tartom, de értem, miért: ezek közül az iso-k közül teszteltem egyikkel másikkal, hogyan bútolnak vbox alatt: Ennyi.
Nos, ha emlékszel, én is sfs-ként próbáltam ki mindkét vbox.sfs verziót, és bár le és felcsatolás, működésbeli problémák nem jelentkeztek, a lnux az sfs-ek lecsatolása után sem takarított ki maga után - ezzel tiszta Windows fillingje van egyébként a dolognak - és a rot-ban maradt egy ilyen alkönyvtár, benne pár állomány, amik nem lettek kitakarítva-eltávolítva az sfs-ek lecsatolása után, még most is ott vannak, pedig a vbox sfs már több indítás óta nem lett felcsatolva. Ezen könyvtár csak akkor látható, ha bekapcsolod a Rox-ban a szemet, azaz a rejtett tartalmak megjelenítését. Íme, erről van szó:
Kép
Kép
Látható, hogy a .VirtualBox rejtett könyvtárban van három html fájl is, ezek tárolják el a próbálkozásaid nyomait, a felcsatolt iso-k neveit, és persze azt is, honnan lettek ezek az iso filék betöltve a VBox-ba, a VBox beállításakor megadott virtuális filét tartalmazó könyvtárba! (ez nálam a home/VirtualBox nevü könyvtár volt amúgy, ide készíttettem el a vbox-al a virtuális.vdi filéket)
A három html filéből a -prev utótagnevű fájl őrzi a legutoljára történt iso felcsatolási művelet körülményeit, így az iso betöltési helyét, azt a kérdéses nevü alkönyvtárat is. És megjegyzi a legelsőnek betöltött iso körülményeit is, ha emlékszel én a vbox próbát a nanolinux1.2-vel kezdtem, így az első html-ben ennek a nyomai láthatók, még most is.Itt a file szövegként való megnyitása utáni mutatott tartalmának egy részlete, jól látszik, remélem minden fontos dolog a képen, látható, mit töltöttem be(nano.iso) és az is, hogy honnan.
Kép
Valószínűleg az általad készített remastereléskor ezen rejtett vbox alkönyvtár nem lett kitörölve, így maradhatott meg a vbox próbálkozásaidnak, és a iso-k könyvtárának a neve is az elkészített Brutal-puppy-verziódban.
És ahogy nálam is a próbák végén (meg gondolom nálad is) az elkészített.vdi fájlok, meg a hozzátartozó filék is kompletten törölve lettek a vbox.sfs-ek le-felcsatolásai után, ez a rejtett könyvtár mégis megmaradt mementóként, hogy miért, azt nem tudom, de érdekes módon még a bleachbit sem törli ki ezen alkönyvtárat!!!

Npeter
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.01.22. 22:29

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: Npeter »

Sziasztok. Egy teljesen kezdő kérdésem lenne.
Szeretném ezt a puppy-t telepíteni egy régebbi notire ami nem támogatja az usb-ről való bootolást és a processor sem a pae módot.
Hogyan telepíthetem?
Live módban megy a forcepae parancsal de a hdd-re való telepítést hogyan csináljam?

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Npeter írta:Szeretném ezt a puppy-t telepíteni egy régebbi notire ami nem támogatja az usb-ről való bootolást és a processor sem a pae módot.
Hogyan telepíthetem? Live módban megy a forcepae parancsal de a hdd-re való telepítést hogyan csináljam?
Ha nem okoz gondot, többet kéne megtudnunk arról az általad régebbinek titulált notiról.
Legelsőnek talán azt, ha már nem bootol be az usb kulcsról, vagy önmagáról az usb csatlakozóról akkor milyen eszközök vannak még benne, amiről lehetne bebootoltatni a masinát. Mivel régebbi eszköz, talán még van benne floppymeghajtó, netán egy d-dvd meghajtó, esetleg sd kártya. Vagy megadhatnád a noti pontos nevét, és típusszámát is. Ha a brutal puppy verziót akarod feltenni rá, akkor feltehetően elég nagy merevlemezterülettel bír az a gép. Azután, van e rajta jelenleg vmi oprendszer? - amit esetleg még megtartanál, vagy az mehet a levesbe, szóval mi lenne az elképzelésed?
Ja, igen, hálózati kommunikációhoz milyen eszköz(ök) áll(nak) a rendelkezésedre?(Lan kártya, wifi-kártya, netán telefonos belső modem) Másik számítógéphez esetleg milyen csatlakozáson tudsz hozzákapcsolódni?

Npeter
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.01.22. 22:29

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: Npeter »

A noti egy maxdata pro 7000dx.
Van benne dvd-r így tudtam kibróbálni ezt a brutalpuppy-t. A biosban ill indításkor lehet választani hogy usb-ről bootoljaon de mármilyen pendrive-val is próbálkozom bármeny bootable usb creatorral egyikel sem működik a boot.
Jelenleg xp van rajta de nem akarok dual bootot. Csak a linuxot használnám. Épp ezért esett a választásom erre a brutlpuppyra mert ez rengeteg programmal van előretelepítve. Ez csak live módban futtatható?

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nem, én úgy tudom, hogy a dvd-ről is lehet telepíteni, tehát ez egyben Live cd, és telepítőlemez is.
Ha működik az optikai meghajtód, akkor ne szenvedj a pendrive-vel, egyszerűbb a dvd-ről dolgozni. Ha ez a masinád:
http://www.cnet.com/products/maxdata-pr ... hdd/specs/
akkor a videó-kártyával sem lesznek gondok, mivel ez az Linux-os Intel driver kell hozzá:
https://downloadcenter.intel.com/downlo ... 04-tar-gz-
de ez a csomag egy olyan (make)driver, amit a rendszerbe neked kellene utólag, kézzel telepíteni.DE, mivel ez egy kombinált driver, több intel videórészhez is jó, egészen az Intel i915-ig jó ez a videó driver, és a Puppy-kban meg alapból van egy Intel i915-ös videó driver, tehát a telepítéskor neked azt kell majd használnod. Nem tudom mennyire ismered a Puppy Linux telepítési procedúráját, de nem ártana erre a fórumban rákeresni, ha jól emlékszem, valahol ez le lett írva.
A lényeg, bebootolsz a csipesz dvd lemezről ha bejött a desktop, a menüben - az alsó tálcán baloldalt az első ikonképre kattintva kapod meg a főmenüt, és abban megkeresed a Puppy telepítőjét. Mivel a csipesz puppy-nak sajátossága, hogy a menüből szinte mindent kirak az asztalra, vagy az oldalsó-felső tálcákra, lehet, hogy a Puppy merevlemezre telepítő programot is ott fogod valahol megtalálni. A telepítőben van merevlemezkezelő - partícionáló rész is, (de ezt a partícionáló progit külön is el lehet indítani a menüből, vagy ahova-tálcára ki lett téve az ikonja) ezt sem tudom, mennyire ismered, ez egy Gparted nevű alkalmazás, ha nem ismered, nézz utána, hogy kell használni. Ez a puppy telepítés nem olyan, mint a windows-os Setup. exe-s dolog, bár a lényeget tekintve hasonló dolgokat kell benne végrehajtani.Elsőnek ugye el kell dönteni, hogy a teljes merevlemezre telepítesz, vagy annak csak egyik partíciójára.(már ha van azon a merevlemezen több partíció) Mivel írtad, hogy van rajta egy xp, én elsőnek nem a teljes telepítést ajánlanám neked, hanem az xp mellé való telepítést, ezt itt Frugall módú telepítésnek hívják. Több okból is ezt javasolnám:
1. Könnyű végrehajtani az xp mellé fog a rendszer feltelepülni, de nem bántja, nem nyúl bele az xp fájljaiba, tehát biztonságos, főleg kezdők részére.
2. Gyorsan eltávolítható, ha már teljesen kiismerted a lelkivilágát, és esetleg a teljes merevlemezre tennéd rá a puppy-t.
3. A Linux rendszer indítása a dual boot menüből történik, ezt a telepítő létrehozza neked.
Ezután az országot, a nyelvet, a nyelvi dolgokat kell megadni de a csipesz puppy ha jól emlékszem alapból magyar beállításokkal települ.
A telepítés végén a grub-ot kell még telepíteni, ez a művelet talán kissé nehéz a puppy-val először találkozóknak, ezért is lenne érdemes előbb a puppy telepítési metódusnak, leírásnak utána olvasni, vagy nyugodtan kérdezd csipesz kollégát, készségesen fog neked segíteni.
(puppy linux telepítése merevlemezre)

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Pentium M processzorod miatt használj nopae puppykat.
A Precise 5.7.1 Retro Megalomaniac puppyban talán több progi is van,
(4 GB) igaz vannak benne apróbb hibák, de csipesz ígérte a javított kiadást.

DE amíg próbálgatod a telepítést, addig inkább kisebb puppyn kísérletezz.
Például ott van a Precise 571 retro, csak 200MB.

Szerintem tudnia kell a laptopodnak az usb-ről való bootolást.
Xp mellé a windowzos Unetbootin-nal való frugal telepítés a könnyebb.
Az Unetbootin-nal pendrájvra is lehet telepíteni.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta:Pentium M processzorod miatt használj nopae puppykat.
.......
Szerintem tudnia kell a laptopodnak az usb-ről való bootolást.
Xp mellé a windowzos Unetbootin-nal való frugal telepítés a könnyebb.
Az Unetbootin-nal pendrájvra is lehet telepíteni.
Így igaz, ha abban a gépben a fenti, belinkelt ismertető szerinti műszaki tartalom van, és netán még a memória is csak kb.512Mega(a gép 1Gigáig bővíthető memória terén, elvileg) valóban a NoPae-s Puppy verziókkal érdemes kezdeni.

Tudhat az a gép usb-csatlakozóról is bootolni, csak szerintem az csak usb-s floppyként, vagy usb-s merevlemezként tud az usb csatlakozójáról bebootolni, nem pedig natívan, usb-kulcsról! Az usb-kulcsot ennek megfelelően kell előkészíteni. Utána kéne nézni a gépkönyvében erről mi van leírva, egyenlőre nem találom a gépkönyvét a neten,egy sima kezelési utasítást találtam laponkénti felbontással, de az csak a windows-al szerelt gép kezelésért írja, a Bios-ra -a Bios-menüjére- eleve ki sem tér, semmi leírás nincs róla. A laptop több név alatt is forgalomba került, van belőle Fujitsu-Siemens verzió is, szinte teljesen hasonló műszaki tartalommal. Valószínűsíthetően a benne lévő merevlemez -40-80GB- az IDE verziós lesz, a támogatott oprendszer meg Windows 2000, Windows XP, a driver letöltési oldala meg ez:
http://download.maxdata.com/MAXDATA_Not ... %207000DX/
ez utóbbi weboldalt 2014-ben frissítették, tehát még nem egy elhanyagolt weblap, én pl. tudtam onnan kisérletképp letölteni wines drivereket, pl. ezeket szedtem le:
Broadcom BCM4401 LAN driver for Windows XP
Intel Graphics 82855 GME driver for Windows XP
Intel PRO/Wireless 2200BG WLAN driver and PROSet Software for Windows XP
Crystal WDM AC97 Audio driver for Windows XP
Synaptics Touchpad driver for Windows XP
Intel Chipset INF driver for Windows XP
de van ott még a kártyaolvasóhoz és az infra-hoz, meg a beépített modemhez is wines, xp-s driver. Ha ezek nincsenek meg a kérdezőnek, érdemes onnan ezeket mielőbb beszerezni.
Sajnos a gép kézikönyvét -users manuals- itt nem lehet megtalálni.
Amúgy én igazából erre a gépre a Windows alól indítható, exe módú Puppy telepítőket ajánlanám elsősorban, mivel a gépen már van egy xp, így a windows-ból elindítva ezen exe-s puppy telepítőt, igen könnyű lenne a Linux Windows mellé telepítése.
Ha valamiféle ok miatt nem jönne be a driver letöltő ftp-s weboldal, akkor jól jöhet ez a data-s link, ide tettem fel a letöltött Windows XP-s drivereket, 45MB a csomag mérete. maxdata pro 7000dx_Windows_xp_driverek.zip

Közben végre megtaláltam a gép kézikönyvét a német ftp oldalon, tessék a link:
ftp://ftp.maxdata.de/MAXDATA_Notebooks/ ... 7000D%20X/
A Maxdata Bios elérése: Del gomb nyomására
Kép
A Precise Puppy Linux exe-s telepítőkhöz a fórumbeli link:
viewtopic.php?t=4#p145

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”