Vivid Beta2 K3.19.5 BrutalPuppy Reloaded Hun/Eng 2023, Október

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Vivid Beta2 K3.19.5 BrutalPuppy Reloaded Hun/Eng 2023, Október

Hozzászólás Szerző: csipesz »

A 2023 októberi anyagért ugorj, kérlek, ide:
viewtopic.php?p=10142#p10142

---

Üdv. kb 3 hét veszõdés után már vállalható formát öltött ez a kis monstrum, melynek építése során az érdekelt, mi minden hajlandó mûködni a vivid beta2-n? - a munkálatok során 3-4 lekókasztó élmény ért, ezek:
a bluetooth support, a qemu, a virtualbox, a totem mediaplayer - ezek sehogysem akartak rendesen mûködni, pedig a saját vivid repókból próbálgattam õket... - de sebaj! másik 70-80 holmi viszont jól viselkedik.
Az Iso mérete 4478Mb, benne a rendszer-sfs viszont csak 3470 Mb; teljes kitelepített mérete: 9,5 Gb, így teljesbe ajánlott egy legalább 15-20 gigás vinyóra/partícióra tenni. Live usb üzemmódban beéri egy 8 gigabyte-os pendrájvval meg 1-2 Gb rendszer rammal. Ha valaki esetleg csinálna ebbõl a monstrumból egy saját, testreszabott remastert, úgy vagy 10 gigabyte swap fájlra lesz majd szüksége, hogy sikerüljön is az a remaster...
Készítettem/teszteltem a saját cájgomon, ami egy intel core2duo, 2 giga ram, meg egy nvidia geforce 9600 gt v.card. Még megnéztem mezei p4-esen is, 768 mega rammal, alaplapi videóval - azon is rendesnek látszott.
SZERKESZTVE: EZEK A LEGFRISSEBB DVD ISO LINKJEI, A LÁTVÁNYA MÁR NEM AZ ALÁBBI KÉPEKEN LÉVŐ!
vivid-Beta2BrutalPuppyHunEngFinal-666philb-csipesz-2016Junius.iso
https://mega.nz/#F!QVdxkBZR!kQKV_CqwxQ7hC7CyRQR4Vg
Vagy:
http://www.solidfiles.com/folder/9516a9921b/
Screenshot_2015-12-04_11_35_47.jpg
Screenshot_2015-12-04_11_35_47.jpg (106.71 KiB) Megtekintve 6123 alkalommal
LOGOMagyar.jpg
LOGOMagyar.jpg (29.95 KiB) Megtekintve 6123 alkalommal
A hozzászólást 7 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.08.19. 20:19-kor.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Most töltöm le, majd referálok! ;)
Valami ellenőrző summa file nincs véletlenül?

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Rátapintottál hiányosságaim egyikére - vagyis hogy kissé hanyagul veszem az ilyesmit, sõt, õszinte leszek: nem is értek hozzá, helyette azt szoktam csinálni, hogy feltöltés után, de még a publikálás elõtt tartok egy próbaletöltést/kicsomagolást, s ha az rendben, akkor merem csak közzétenni. Az ilyen SHA meg ilyesmiket még sosem próbáltam... De ezek amiket használok, solidfiles, mega, elég megbízhatóak, 2-3 év alatt kábé 2-3 apróbb gubanc volt csak, az is régebben, kezdõbb tárhely-használó koromban.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Nos, "Valami bűzlik Dániában"! :!:
Letöltöttem a rarokat,
teszt2.JPG
teszt2.JPG (53.79 KiB) Megtekintve 6114 alkalommal
Winrar (5.01, 64 bit) ellenőrzés:
teszt.JPG
teszt.JPG (85.48 KiB) Megtekintve 6114 alkalommal
Majd az iso kibontása winrarral és tartalom megtekintése a MagigIsoban:
teszt1.JPG
teszt1.JPG (79.47 KiB) Megtekintve 6114 alkalommal
magát az iso fájlt 3x és 3 progival is kiírtam usb-re, de bootoláskor mindig ezt látom:

"Invalid or corrupt kernel image!"

:?: :idea: :?: :idea: :arrow: Nem hiszem, hogy valahol hibáztam volna!

ilyenkor mi van?

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hú affene! az iso turkáló használatakor követhettem el valami hibát! :oops:
Kérem, ne töltsön le senki semmit egy darabig! szólok, ha javítottam!
A javítás módja egyébként: eredeti 400valahány megás vividbeta2 cd iso, ezt beküldeni isomasterbe, az én isomból MiscOthers mappa betesz, logo 16, rendszer sfs lecserél, zdrv sfs kidob, semmi máshoz nem nyúl, s az egészet elmenti. Ó, hogy a fene egye meg!

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Nálam a vmlinuz fájlt cseréltem ki az "eredetivel", frugal telepítés után. Jó lett, működik.

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: kzprog »

csipesz írta:Rátapintottál hiányosságaim egyikére - vagyis hogy kissé hanyagul veszem az ilyesmit, sõt, õszinte leszek: nem is értek hozzá, helyette azt szoktam csinálni, hogy feltöltés után, de még a publikálás elõtt tartok egy próbaletöltést/kicsomagolást, s ha az rendben, akkor merem csak közzétenni. Az ilyen SHA meg ilyesmiket még sosem próbáltam... De ezek amiket használok, solidfiles, mega, elég megbízhatóak, 2-3 év alatt kábé 2-3 apróbb gubanc volt csak, az is régebben, kezdõbb tárhely-használó koromban.
Ez bizony eléggé óvodás hozzáállás! Sürgősen fel kellene vele hagynod!
Ha kész az iso fájl, ráküldessz egy SHA ellenőrző összeg készítőt (megadod neki az iso fájlt elérési úttal [gyakorlatilag kitallózod], kiválasztod, hogy SHA összeget akarsz [vannak más ellenőrző összegek is], dolgozik egy kicsit és kész) és mellékeled amit kidob.
Neked ez csak egy picike teendő, viszont annak, aki ezt letöltés után használja sok bosszúság elkerülését, időmegtakarítást jelent.
Aki ennyit dolgozik egy puplettel, annak már szinte szégyen, hogy nem szán időt erre az apróságra! ;)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

bár igazad lehet, kzprog, most sem a tömörítést vagy a feltöltést rontottam el, hanem a legeslegutolsó iso-k elkészítésekor voltam lusta visszaellenőrizni azokat, mert egy ilyen adattömeg felküldése a pendrájvomra háromnegyed óra! én meg már türelmetlen voltam, úgy szerettem volna publikálni...

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: Asterix »

janugsa írta:Nálam a vmlinuz fájlt cseréltem ki az "eredetivel", frugal telepítés után. Jó lett, működik.
Megint eltaláltad a lényeget! :)
Vmlinuz fájl csere és vigan megy az egész!
Csak a hang beállítással kell egy kicsit megküzdenem.
Screenshot_2015-12-04_20_01_44.jpg
Screenshot_2015-12-04_20_01_44.jpg (232.98 KiB) Megtekintve 6057 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Az lx-panelek elhelyezkedéséből ítélve Asterixnek valami baromi jó monitora lehet - jó lenne már nekem is ilyesmi... addig kénytelen vagyok a 17 collos elég régi fudzsicu-szímensz moncsim optimálisan 1024x768-as febontásához, 4:3-as képarányához dizájnolni a látványt. De bízom benne, hogy vannak még közöttünk számosan, akik szerényebb megjelenítőkkel rendelkeznek, így nem bánják ezt;
Egyébként a javított iso-k feltöltése folyamatban, holnap délelőttre elérhető a murgán meg itt is.
Házi feladat kalandvágyó jártasabb "kollégáknak": aki bele tudna kotyvasztani ebbe az anyagba egy működőképes virtualboxot vagy jobb híján qemu-t, az mesélje el majd, hogy hogyan kell - nagyon fájt, hogy nekem ez nem ment, pedig kedvelem...
vigyázat: az kevés, hogy a fentebb említett két progi szépen elindul - ennyit nekem is megtettek; aztán, mikor valamilyen cd-képpel be akartam volna bútolni - na akkor kezdték szórni a hibaüziket, pedig minden függőséget biztosítottam a számukra...
Elfelejtettem még a témaindító fejezetben megemlíteni, hogy ebbe az anyagba a zdrv, a devx meg a kernel src már integrálva van, így az egyszerű de nagyszerű edit .mo(amit magyarosításokhoz használhatunk a nekem kevésbé szimpi .mo manager-hez hasonlóan), vagy a getnvidia szó nélkül működik, nem kéri a szokásos sfs-eket.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”