Vivid Beta2 K3.19.5 BrutalPuppy Reloaded Hun/Eng 2023, Október

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Npeter
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.01.22. 22:29

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: Npeter »

Le vagyok nyűgözve mennyire segítőkészek vagytok. Ritka manapság. Nagyon köszönöm az infókat. Este kipróbálom még a pendrive-ról való bootolást aztán ha nem jön össze akkor tesztelem az xp alől való puppy telepítést hátha. A notiban 1 GB ram van és 80GB-s a wincsi. A xubuntu 14.04-et bróbáltam de valamiért a háttér minden újraindításnál megzuhant. A rendszer pedig lassúnak bizonyult ezen a vason így esett a választásom a puppyra. A másik ok ami miatt még ezt választottam h nincs itthon cd-m :D a pendriveot pedig nem tudtam múködésre bírni:)

Update:
Pendriveval való bootolás kilőve. Valőszínűleg valami hardveres gond lehet mert másik gépen, ill. laptoppon múködik a Maxdatan nem.

Update2:
Fent van a Slacko Puppy 6.3.Nagyon faxa. Csak úgy hasít a régi vason:)

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hát akkor üdv a klubban!
:-D
Slacko 6.3 ! No, azt én is most raktam pont fel a régi laptopra és nagyon gyors és nagyon kellemes a témája is, bár nekem a precise marad a kedvencem, valóban jól sikerült rendszer.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: BrutalPuppy(vivid beta2 666philb-tõl, felhizlalva) - Rev.4

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Brutal Puppyt is sikerült befrissíteni idén májusra - fontosabb változások:
pwidgets, seamonkey, maxthon, vivaldi, java frissült, smplayer/smtube, geda-gschem, gespeaker, kega-fusion, foobnix, facebook-messenger, gnome commander, mp3 splitter, roxterminal, easymp3gain, amaya alkalmazások az újabban telepített holmik;
kapott még egy red glass egér-témát, plusz háttérképeket, helios paint és ivory mahjong portable cuccosokat, a wine szekcióba bedobtam egy stratagus(wargus) nevû játékot, ami egy warcraft 2 ingyenes utánzat, radioshure lecserélve az egyszerűbben működő pro-ra;
ja és, amennyire csak lehetett, felmagyarítottam az egész menüt. A kábé másfél hetet igénybevevő átdolgozás/tesztek során találtam benne törölgetnivaló dolgokat is.

Mappa-linkek az eddigiek, csak cseréltem bennük az eddigi iso rar-szeleteit az újabbéra.

Most így néz ki alapból:
Screenshot_2016-05-12_02_32_29.jpg
Screenshot_2016-05-12_02_32_29.jpg (112.51 KiB) Megtekintve 6878 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: VividBeta2 Brutal Puppy Reloaded Final HunEng kiadás

Hozzászólás Szerző: csipesz »

A cucc mostanra teljesen újraépítve(1 hét meló), korábbi kellemetlen kis hibái megszüntetve, viszont ezen újabb cuccon nekem nem volt hajlandó menni a vice commodore emulátor meg a fotofilmstrip, ezért ezeket kihagytam - ezenkívül a bluetooth kezelő továbbra is egyoldalú működésű: a párosított készülék felé megy át adat jól, visszafele viszont nem hajlandó fogadni...De ezzel fel is soroltam minden hibáját(remélem).
Lehet hogy szerénytelennek fog tűnni, de ez az eddigi legjobb munkám, ami szerintem immár bátran versenyre kel a lengyel sparky linuxxal, a francia emmabuntüs-vel, a ceyloni cylon linuxxal, vagy akár az általam eddig a "behemót linux" kategória legjobbjának tartott dél-afrikai makulu-val is - nem szépségben vagy biztonságban, hanem a használhatóságban, a kényelemben, a felhasználóbarát megoldásaiban.
Linkek a régiek - viszont most így néz ki:
Screenshot_2016-06-18_21.42.02.jpg
Screenshot_2016-06-18_21.42.02.jpg (59.61 KiB) Megtekintve 6754 alkalommal
IgyNezKiALogo.jpg
IgyNezKiALogo.jpg (87.97 KiB) Megtekintve 6754 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: VIVID Beta2 "Brutal Puppy" Rev2 EngHun 2017June

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Megint átnéztem egy 1 éve készült holmit, ezt a brutal puppit - mit érdemes rajta frissíteni.
A frissített dolgok közül a fontosabbak: seamonkey, vivaldi, google earth.
Ment be egy-két újabb aztali ikon téma, simplegtkradio, egy "nagyító"(xzoom), luvcview, ilyesmik. Minden egyes böngészőben, kivéve a tor-t - frissültek a könyvjelzők illetve a gyorsindítók; a pupradio-ban má'megint variálnom kellett az előtelepített címeken - napjaink GYALÁZATOSAN KEVÉS internetes tv-kínálatához igazodva...
És elnézést kell kérnem a magyar érdeklődőktől, de egy kicsivel nagyobb népszerűségben reménykedve(az angolszász nyelvterületeken élőkre gondoltam) - ez a cucc angolul indul, de a 90 százaléka legalább átmagyarítható - ennek helyeiről már sok helyen írtam itt a fórumon.
Most ennyi jutott eszembe... A rengeteg apróbb ésszerűsítési, javítgatási, csinosítgatási változást úgyis képtelen lennék felsorolni - mindenesetre újabb 4-5 nap kemény meló eredményét érzékelheti majd, akit érdekel.
VIVIDBeta2PaeBrutalPuppyRev2EngHun2017June - 7 rar-szelet, kicsomagolva 4456 Mb a DVD ISO, ebből a rendszer-sfs 3856,2, a zdrive sfs 25,6 Mb; Az egyéb dolgok: Nvidia driver-ek, játékok. Dvd-re kiírtam, jó volt, Windows alól pendrájvra felraktam Universal-USB-Installer-1.9.6.3.exe-vel - úgyis jó volt. Teljes kitelepítést végeztem Puppy Universal installerrel vinyóra 2 számítógépen - egy Amd Athlon 64 3200+ 2,2Ghz/Nvidia 9600-PciE/3giga ram-os gépen, meg egy Pentium 4 HT2,8 Ghz/Nvidia7600GT-AGP/2 giga ramos gépen - jó lett.
letölthető innen:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
vagy innen:
https://mega.nz/#F!YA8nGTBB!Bx06FHnikrQfaFMMGSDqHA
FirstBootLook.jpg
FirstBootLook.jpg (75.42 KiB) Megtekintve 6443 alkalommal
ACustomizedLook.jpg
ACustomizedLook.jpg (88.95 KiB) Megtekintve 6443 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: VIVID Beta2 "Brutal Puppy" FINAL EngHun 2018 Aug.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hahó! Készítettem a brutál puppynak még egy, legutolsónak szánt frissítését - persze ne holmi kernel-frissítésre gondoljatok - ahhoz én kevés vagyok...
Kb. másfél hét meló és rengeteg kisebb-nagyobb változtatás, mind annak érdekében, hogy ez a - valaha reményteli, aztán érthetelen módon bedöglesztett csomagkezelõjû rendszer még egy kis darabig lépést tudjon tartani az örökös fejlesztési mániában tobzódó világgal...
A munkálatok közben rájöttem valamire azzal kapcsolatban, hogy a gespeaker nevû, szövegeket felovasni tudó alkalmazás néha mûködött, néha nem: csak akkor krepál be, ha rendszer szinten átálltunk angolról magyar lokalizációra! - Ha bárkinek fontos ez a progi és azt akarja, hogy biztosan elinduljon, hagyja a rendszert angol nyelvû módban és csak az alkalmazáson belül váltson át magyar robothangra - úgy menni fog!
Az utolsó átnézett változat letöltõlinkjei:
VIVIDBeta2PaeBrutalPuppyFINALEngHun2018August(4479 Mb a teljes DVD, ebbõl a rendszer sfs 3547 Mb, a többi függelék. A zdrive sfs többé nem különálló, integrálva lett a rendszerbe, ahogy régen a devx és kernel src sfs-ek is.):
https://mega.nz/#F!YA8nGTBB!Bx06FHnikrQfaFMMGSDqHA
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
És hát nem nagy a változás külalakban - most ilyen:
Screenshot_2018-08-15_21.29.13.jpg
Screenshot_2018-08-15_21.29.13.jpg (80.98 KiB) Megtekintve 5827 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: VIVID Beta2 "Brutal Puppy" FINAL EngHun 2018 Aug.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves "csipesz"!

Köszönöm! Igen pompás kölyök. Most elvagyok vele, mint a "befőtt"! :mrgreen:
Már reggel óta "küzdök", mert egyszerűen nem tudom, hogy hol is kezdjem, mit indítsak el először (a BŐSÉG ZAVARA! :D )... Nekem nagyon tetszik, még egyszer köszönöm, hogy megosztottad velünk.

Természetesen, mint megrögzött AMD-snek a kernelt (ugye ez egy huge) le kellett cserélnem. Itt ért egy meglepetés, hogy a szükséges firmware-t fdrv_...-ként nekem nem "ette meg", de ydrv_...-ként már igen. :?: Nekem mindegy csak jó legyen, mert az eredeti kernellel az ablak mozgatáskor akadozott és egyébként is, ez miatt olyan volt, mint egy csiga. De úgy kell nekem, miért ragaszkodom a gépemhez. Az öreg Asus laptopomon (2 mag, intel videó, 3 GB RAM) rendesen működik. :!:

SMTube elindul, de a SMPlayer nem tudja letölteni a youtube oldalt. Mit hibáztam el? Tipp... :?: Kép mellékelve.
Screenshot_2018-08-20_13.40.28.jpg
Screenshot_2018-08-20_13.40.28.jpg (132.08 KiB) Megtekintve 5793 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: VIVID Beta2 "Brutal Puppy" FINAL EngHun 2018 Aug.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

kedves ticoo1, tedd a következõt: nézz be az asztali ikonok közül a MyDox-szal nyitható, valós neve szerint my-documents mappába! ott futtasd egyszer a "UpdateCaCerificates" scriptet!(kihagytam a Certificates-bõl egy t betût :oops: ...)
ha lefutott, a videók jelentõs hányada ettõl kezdve be kell, hogy töltõdjön, lásd a 3 illusztrációt:
1.jpg
1.jpg (98.75 KiB) Megtekintve 5788 alkalommal
2.jpg
2.jpg (111.32 KiB) Megtekintve 5788 alkalommal
3.jpg
3.jpg (123.14 KiB) Megtekintve 5788 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: VIVID Beta2 "Brutal Puppy" FINAL EngHun 2018 Aug.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm! Csak ennyi? :o Már ki is próbálom.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Vivid Beta2 K3.19.5 BrutalPuppy Reloaded Hun/Eng 2023, Október

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Üdvözlet mindenkinek - egy, a "drága jó" Mega jóvoltából történt tárhely-elvesztés miatt már lemondtam errõl a Brutál Puppiról, ugyanis akkoriban itthon pont nem õriztem róla másolatot - de az Internet Archive-on szerencsére nemrég felfedeztem egy angol nyelvû 2018-as mûvemet - nosza, nekiestem, mert ha valami, hát ez megérdemli, hogy karbantartsam, modernizáljam valamelyest; cirka egy hetet melóztam rajta - remélem, legalább egyeseknek tetszeni fog az eredmény...
A cucc magyarul indul el, átesett glibc-, ffmpeg-, böngészõ- és wine-frissítésen is, került bele Kulusz tévézõ szkriptje, pár újabb e-book olvasó meg még néhány játék is, frissítettem a wine-os VLC-t is - ezek voltak a nagyobb dolgok, meg még számtalan apró kis módosítás-gyomlálgatás.
Letölthetõ innen:
VividBeta2K3.19.5PaeBrutalPupReloadedHunEng2023OktCsipesz.iso, 3757,4 Mb:
https://drive.google.com/file/d/1mGWChY ... drive_link
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (58.1 KiB) Megtekintve 695 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”