vividpup beta2 666philb/csipesz

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

vividpup beta2 666philb/csipesz

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Üdv mindenkinek. Az utóbbi hónapokban - az elején még izgalmasnak vélt - külföldi munkákkal való ismerkedéssel foglalkoztam, a bírálási szempontjaim a régiek voltak:
1.biztonság lényegtelen, elvégre pár perc alatt újrarakható puppy linuxokkal van dolgunk, nem windows-okkal.(a kábé 3 év óta, amióta érdekelnek ezek a fajta linuxok, egyetlen egy, biztonsággal kapcsolatos kellemetlen meglepetés nem ért - igaz, elvbõl nem szerencsejátszom és nem bankolok online, soha.) Szóval no tûzfal, no jelszó, no spot. Ez persze nem azt jelenti, hogy ne ismerném el teljes mértékben, hogy egy, az enyémtõl eléggé más, "komolyabb" életvitelt folytató embercsoport számára ez a tényezõ igenis lényeges lehet.)
2.minél több alkalmazást lehessen problémamentesen, a stabilitást megtartva, hozzáadni. Több év tapasztalata azt mondatja velem, hogy e szempontból leggyengébb lábon a slackware alapû puppylinuxok állnak, a legerõsebbek pedig a precise típusúak, 5.5 és attól feljebb.
3.egyéni "mániám" - mivel mindig szerettem játszani is - windows futtatókörnyezet létrehozása és jóságának felmérése egy adott puppy rendszeren; egészen konkrétan 4 tesztjátékot használok erre a célra: Red Faction 1, Far Cry 1, Insane 2, Ghost Recon Advanced Warfighter 2; ezek a nagy átlagnál "kényesebb" játékok - tehát ha ezek tisztességesen elindulnak, ott tudom, hogy jól mûködik a wine-om. Fontos lehet még megemlíteni ezügyben, hogy pusztán az, hogy felraktuk a wine-t és függõségeit, és feltettünk egy ütõs videokártya-drájvert is - sok esetben nem elég: szükség lehet még minimum 2 dolog feltelepítésére is: az egyik egy valódi, 100 mb körüli Directx 9 csomag, a másik pedig az AGEIA Physics, ebbõl többféle verzió is megfelelhet - mondjuk a 9-es vagy 7-es.
4.A könnyû, problémamentes remaster-elhetõség; Idén nagyon megtetszett a Lighthouse64 5.15-ös verziója, leginkább az eképesztõen jó készen szerelt wine-ja miatt; el is határoztam, hogy továbbépítem, és lesz egy testreszabottabb lighthouse64 cuccom - NOS, 1 HóNaPOT VETTEK EL AZ éLETEMBõL A VELE VALó KíNLóDáSOK, MéGSEM SIKERüLT éPKéZLáB EREDMéNyT LéTREHOZNOM! - a cucc egyszerûen újra-masterelhetetlen volt. Sokat gyötrõdtem Stemsee-nek a 2nd Edition névre keresztelt holmijával is, ami hemzsegett ugyan a jó ötletektõl és elõre betett alkalmazásoktól, rövid idõ múlva viszont kiderült róla, hogy kissé összekapkodott és instabil...
5.Rendelkezzen a devx és a kernel src fájlokkal, hogy nvidia drájvert lehessen készíteni a segítségükkel. Hiába jelentek meg a 4-es kernellel vadonatúj cuccok, addig nem tudnak érdekelni sajna, míg ez a lehetõség "meg nem jön" hozzájuk.
Így kötöttem ki végül 666philb vividpup beta2-ese mellett, ami egész jól megfelelt a fentebb taglalt elvárásaimnak. Volt már benne vlc, gimp, libreoffice, ilyesmik, sajnos a libreoffice-t le kellett cserélni magyar/angol verzióra, azonkívül az általam nem igazán kedvelt palemoon böngészõt lecseréltem alapból magyar firefox 40-es böngészõre, amely megfelelõ pluginok hozzáadásával igazán mindentudóvá tehetõ...raktam is bele sok mindent: flashgot, easy youtube downloader, s3 translator, adblock plus, locale switcher, ilyesmik... a butus viewnior képnézegetõt lecseréltem gpicview-re, csakis egy okból: a gpicviewbõl tudtok egy képanyagból röptében is törölni fölöslegesnek ítélt fotókat, viszont a viewniorból nem; végül a deadbeef zenelejátszót leváltottam a tõlem már megszokott audacious-ra - nem azért, mintha az jobb volna, mint a deadbeef, hanem mert a winamp-szkinnelhetõségébõl kifolyólag szebb.
így aztán az újonnan bekerült lényegesebb dolgok listája a következõ:
cursor themes
gpicview
xvkbd
openboxplus
lxpanel
pwidgets
bleachbit
firefox(40)
audacious
guvcview
wine1.6
openjdk7javaruntime7
xvidcap
random wallpaper-changer
zsnes
bluetooth support
audacity
zaz game
timidity
hydrogen
zynaddsubfx
fotoxx
fbreader
dosbox
pupcontrol.
Jwm kedvelõk kedvéért ezúttal meghagytam a jvm ablakkezelõt is - egyszerûen visszaváltani rá a wmswitcher segédprogi segítségével lehetséges.
az általam eképpen módosított vividpup beta 2(pae) e helyekrõl tölthetõ le:
vivid-beta2-MOD-ENGHUN-by-csipesz-2015-10-09.iso 1,01Gb
https://mega.nz/#!RF12wJ6T!Pw_cJPHhE8py ... Aapwyz7nkc
vagy:
https://archive.org/details/Puppy_Linux_Vividpup
ahol baloldalt az iso images alatt található az enyém is.
Így néz ki bebútolás után:
Screenshot_2015-10-12_08_58_52.jpg
Screenshot_2015-10-12_08_58_52.jpg (90.12 KiB) Megtekintve 4682 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: vividpup beta2 666philb/csipesz

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Jónak tűnik, köszönjük szépen!

A fenti leírásból nekem a wine és a médialejátszó skinezhetősége kijelentésed ragadta meg a figyelmemet.
Emiatt engedd meg, hogy ajánljak neked (meg mindenkinek, akinek már eleve van fenn Wine a gépén!) egy jó kis lejátszót.
Ez egy windows-os xmplay progi, ami eszméletlen módon skinezhető, mindjárt teszek ide be egy képet, hogy nálam éppen hogyan is néz ki.
Íme, most egy ilyen aiwa-s minitornyos skinnel zenélek én ezzel a progival:

Kép

Felteszem neked egy tar csomagban az egészet, van már benne jópár skin is, lehet váltogatni, kinek mi tetszik!
A tar csomagot kibontva a benne lévő alkönyvtárat a rootba kimásolod, telepíteni semmit nem kell, a program az említett, kibontott xmplay38 nevü könyvtárba belépve az xmplay. exe-vel indítható el.
Persze lehet hozzá asztali ikont is gyártani ha kell netán, én simán csak az említett xmplay.exe-vel indítom el a lejátszót, ami a wine-t is azonnal indítva szépen működik nálam.
A program többféle formátumot kezel, a leírás az említett alkönyvtárban ott van az xmplay.txt-ben. Továbbá van ott még egy proba.xls file is, ez egy lejátszó lista, amiből a program dolgozik, ez a file a program Puppy linux alatti használatakor készült, természetesen az én elérési utaim vannak a fájlokban, ezt ugye mindenki magának javítsa át a saját zenei fájljai elérési útjaira, vagy készítsen új .xls fájlt, ezt csak a minta kedvéért hagytam benne az xmplay38 alkönyvtárban.
Természetesen a program könyvtárában az xmplay.ini konfigurációs fájlban (ami jelen esetben most még az én beállításaimat őrzi!) a program és az egyénenként eltérő zenei tároló könyvtár(ak) elérési útját mindenki a sajátjára javítsa át!!!

Kép

A program (3139162 byte) innen tölthető le, jó zenélést hozzá! (remélem a betett skinek tetszenek majd!)
xmplay38.tar.gz
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.10.13. 22:03-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: vividpup beta2 666philb/csipesz

Hozzászólás Szerző: csipesz »

köszi, tényleg jól néz ki, csak szkin-váltáskor 3 féle betûfontot hiányolgat mindig, arial-t, lucida console-t, verdana-t, ezért ezeket mellékelem, ki kell csomizni a /root/.wine/drive_c/windows/fonts mappába, s ha ezután elindítjuk, nem fog már üzengetni:
http://www.solidfiles.com/d/ebc5669fd0/

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: vividpup beta2 666philb/csipesz

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ez érdekes, nálam a Wine.....Font könyvtár (/root/.wine/drive_c/windows/fonts mappában) pl. semmi nincs, teljesen üres! - ennek ellenére minden Wine-t igénylő program működik, és még egy sem panaszkodott hiányzó fontokra, így ez a program sem!
Hozzáteszem, hogy én nem a Vivid alatt dolgozok, hanem a Precise 571 Lite-vel, és nálam ezek a fontok, meg még jóval több eleve alapból a Precise Puppy rendszerbe van-volt feltelepítve.
Köszönöm az infót, meg a fontokat, bemásoltam őket az általad jelzett helyre, de semmiféle változást nem tapasztaltam, minden ugyanúgy rendben működik, mint ezen fontok utólagos feltelepítése előtt.
Valószínűleg nálam -remélem nem írok nagy botorságot- úgy tűnik, a Wine a Puppy rendszerfontjait használja, ezért is működhet minden Wine-s alkalmazásom, pedig a Wine....Font könyvtárban (/root/.wine/drive_c/windows/fonts mappában) eddig még semmilyen font nem volt.
Mindenesetre érdekes a dolog!

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: vividpup beta2 666philb/csipesz

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Felpróbáltam ezt a "csipesz" verziót, rendben felállt a rendszer, csak hát a felbontás 1280x1024 lett. Ez nálam nem játszik, tehát nekiláttam a bütykölésnek. Mivel van hozzá devx fájl és kernel_sources fájl, először AMD vga drivereket telepítettem, de nem jártam sikerrel.Vagy maradt a felbontás vagy lefagyott!
Majd nekiláttam a kernel cserének, 4.0.1-től 4.1.6-ig, de nem jött össze a full-hd. Végül a bevált, a képen is látható kernellel meg lett az eredmény.
vivid1_2015-10-13_20_11_15.jpg
vivid1_2015-10-13_20_11_15.jpg (174.86 KiB) Megtekintve 4648 alkalommal
Eddig rendesen mükszik, a "wines" alkalmazásokkal még csak most ismerkedek.
Ezt,az ajánlott xmplay progit wine alatt milyen win módban kell futtatni? WinXP vagy Win?

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: vividpup beta2 666philb/csipesz

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Szerintem WinXp, de pl. én ezzel nem foglalkoztam.
Nálam a Precise Puppy-ban alapként benne volt a Wine, mint fentebb már írtam.
Ezt a programot meg nem kell telepíteni - ezért nem is kell nálam az általad felvetett kérdéssel foglalkozni, mert csak kicsomagolod a root-ba a linkelt csomagban lévő alkönyvtárat, belelépsz, és az xmplay.exe-t elindítod. Ha jól van telepítve a Wine, simán elindul a program.
De ne feledd beállítani a programot, és megadni neki a zenék elérési könyvtárát, amiket a program egy .xls kiterjesztésű lejátszó-listába (.xsl kiterjesztésű fájlba) fog betenni, és vagy ezt a lejátszó listafájlt nyitod meg, és akkor folyamatosan játszik, vagy egyenként adod hozzá a zeneszámokat a lejátszólistádhoz, de az macerásabb, meg tovább tart összeállítani a lejátszólistádat. Arra azért figyelj oda, hogy a programban van olyan lehetőség, hogy nem csak a lejátszólistáról törli ki a betett zeneszámokat, hanem azokat magukat is kitörli, ha kéred a fizikai helyükről!!! Tehát a lejátszólistáról való törléssel/törléskor óvatosan kezeld a programot, figyelj oda, mit jelölsz ki, mert a program nem kérdez vissza a törléskor!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”