A Chrome Lite

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: A Chrome Lite

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Pedig az simán annyi lesz.
Egy Chrome önmagában több, mint 100 MB, sőt, megvan az 150 is.
Akkor még mellé a java, újabb 50 MB - és már meg is van duplázva a méret.
Olyan túl sokkal Seamonkey vagy Firefox esetében sem járunk, mert ugyan a böngésző kisebb, de kell mellé a flash.
És egyéb programokról még nem is beszéltünk.

NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: A Chrome Lite

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta:Pedig az simán annyi lesz.
...
Olyan túl sokkal Seamonkey vagy Firefox esetében sem járunk, mert ugyan a böngésző kisebb, de kell mellé a flash.
És egyéb programokról még nem is beszéltünk.
Igen, ígazad van, jobban belegondolva, tényleg összejön a nagyobb Puppy méret!
Sajnos az alternatív böngészőkben is igazad van, én tegnaptól ma dkora délutánig úgymond szívtam egy jó ismerősöm koros gépével.
Egy P4 Prescott 3.4GHZ van benne, melegszik és fogyaszt rendesen a szörnyeteg, de ami a legfájóbb, hogy 2x512MB Ram van benne!
Amikor belenéztem rögtön javasoltam memória-bővítést, de a srác már nem akar rá költeni, csaknetezni kell neki, akkor is csak tartalékként!
A netezés ez esetben nem flash-tartalmakra korlátozódik, tudatában van, hogy így gyengusz a gépezet, de egy Puppy rátelepítésével, és végül a Puppy tárolóból feltett Firefox 38-as verzióval - ohne flash-lejátszás, erre tettem fel neki bővítményt, amivel ezt le tudja tiltani, illetve egy másikat elrettentésnek, ezzel meg lehet váltani a flash ls a html5 megjelenítés között - az egyszerű böngészés végül is megvalósítható lett, de rengeteg idő elment a próbálkozásokkal. Mivel bevallottan csak olvasásra kell a gép, így ennyire kevés Ram-al, és a Precise 571 Lite Puppy-val végül is megoldottam a kérdést, a böngésző kiegészítésekkel meg le tudja tiltani a flash-t, mert azt végül is, mégiscsak fel kellett tenni utólag, mert pár oldal, ahová Ő rendszeresen belátogat, az flash -es megjelenítéssel operál, így ezért került vissza aa gépre a legutolsó flash verzió.

Amúgy végül is, meglepően egyenletesen tud a gép ezzel is működni, de természetesen ez már nem a mai igényekre való gép, tartaléknak, meg csak netes olvasásra jó csak, ja, meg még fut rajta az Open Office is! :D

Visszatérve az alaptémához, azért érdekelne, azami fórumtárs a Chrome mellé mit tet be alapszoftvereknek, milyen codeck-ek vannak feltéve a rendszerre alapból, mi az alap videólejátszó szoftver, ugyanez hanglejátszóra is érvényes, melyik verzió lett ebből alapként betéve.
Ha jól látam a filekezelője Rox, és igazából egy alaprendszerbe ez elég is lenne.

Igazából ezt az általam most említett alaprendszert még egy régebbi kernelre sem lenne rossz elkészíteni, csak egy filekezelő, hálózatkezelés-wifi-vel is! - egy alap böngésző, amivel ha kell, ki tud menni a netre, és tud tartalmat letölteni onnan, videó és hanglejátszó alapszoftver, némi szükséges codeck, és a szoftvertároló, esetleg még a geany, természetesen, ezt egy minimal ablakkezelővel és egy jó kialakítású rendszer beálllító résszel megtámogatva egy kisméretű, és a felhasznló által késöbb saját ízlés szerint bővíthető alaprendszert lehetne összehozni, ez az alaprendszer például egy htpc-s gépre jó lenne alap oprendszernek, és az azt fejlesztő illető meg már a saját htpc-s elképzelései szerint indulna-menne tovább vele. Erre gondolva kérdeztem én az előbb rá a tartalomra, csak nem volt időm - most már van, mert elvitték a P4-es gépet- ezt akkor ennyire kifejteni. Tehát egy htpc-gépre kellene a Puppy, mint alap oprendszer, ebbe az említett dolgok, tényleg csak a minimális szintre valók, hiszen mindenki úgyis más-más htpc szoftvert tenne amúgy is, az előre elkészített XBMC/KODI, meg Open Elec nevű borzalom nem érdekel, próbáltam, nekem nem váltak be, ezért nézek más megoldás után.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: A Chrome Lite

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Nem szeretném ezt a szálat szétoffolni: a RetroPrecise542 valamelyik verziója (van sok) szerintem öreg gépre alkalmasabb.
Pl. ez: retro_precise5421_hu.iso vagy ez: officeRP5423tray.iso esetleg a Sulipuppy3: sp3rp.iso
Innen: https://yadi.sk/d/WmJMuf_bF6fze
Nyilván böngésző- és flash frissítés szükséges.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: A Chrome Lite

Hozzászólás Szerző: azami »

Ntamás írta..
Ha csak a Chrome van benne, meg egy felső indító pult, akkor ez miben más- több-kevesebb, mint a megszokott Puppy verziók?
Csak az a felső indító pult létrehozása (itt a fórumon nyomon követve olvasható) sem egyszerü :!:
Hogy miben több még :?:
Csak a szellemi dolgot nézem : ugye meg kellett oldani, hogy a felhasználó is bejelentkezzen és le frissítse a saját beállításaira a böngészőt, viszont ne kapjon olyan programot amit nem használ, ne szemeteljem tele más beállításait.
Viszont amit én ajánlok appokat azok is ott legyenek a gépen.
Aztán meg kellett oldani azt hogyan lehet indítani, külön a két felhasználót :!:
De meg kellett oldani azt is hogy egy link PL.csak abban a felhasználói böngészőben jelenjen meg amelyben én szeretném...
Nézzük az appokat: Van ami PL fordít, de fel is olvassa :!: , vagy van app ami hangot szöveggé alakít :!: azért az sem található minden rendszerben..Elég jó grafikai és diagram készítő programok. Egyszerű szerver, és ezáltal fájl megosztás...Egy príma lejátszó.
Elég sok tárhely...stb... stb...
jó lenne tudni, mi van benne, ami az Offline, tehát Internet használat nélkül is működik, és használható! - mert végül is ezt lenne a fontosabb tudni, nem pedig az online cuccok únos-untalan emlegetését,
A telepített alkalmazásokat tartalmazó mappa indító ikonja ott van az asztalon :!:
Egyre több app van ami offline módon is működik :!:
Egy Chrome appokra hajazó puppleten ne csodálkozz ha unos-untalan online cuccuk emlegetésével találkozol ;)
Egyébként se el, se hozzá nem raktam semmi szoftvert csak ami alapjában benne volt...
Amit hozzá raktam az OnnlineApps nevű felhasználó, és válogatott appok, bővítmények a böngészőben ami törléssel eltávolítható.. illetve a megoldások amik ezt a puppletet ilyenné tették, hogy kinek tetszik vagy nem az már egy más kérdés...

NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: A Chrome Lite

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta: Csak az a felső indító pult létrehozása (itt a fórumon nyomon követve olvasható) sem egyszerü :!:
Hogy miben több még :?:
Csak a szellemi dolgot nézem : ugye meg kellett oldani, ...
Azt egy percig sem kétlem, hogy egyszerű lett volna összehozni, hiszen írtad is, -ha jól emlékszem - mennyit kínlódtál vele.
A szellemi termék résszel sincs gondom mint ahogy a többi, más Puppy egyéni ötleteivel sem, igazából a kérdésem nem erre irányult volna, szerintem ezt te félreértetted.
De az utolsó előtti mondatodban végül is megadtad a válasz a nem túl érthetőre sikeredett kérdésemre.
Nekem egy olyan alap oprendszerre lett volna szükségem - pár sorral feljebb már kifejtettem, miért - ami gyakorlatilag készülhet modern kernellel is, de, ha a helyzet úgy kívánja, akár egy bevált régebbi kernellel is működne az alap oprendszer. Alaprendszer okán nincs szükségen rengeteg beépített szoftverre a leendő felhasználási terület okán, ezért volt a kissé furcsa kérdés, hogy a Chrome és a felső sávon kívül mi van még benne. ( Mit kell esetleg kivenni-belerakni az én szempontjaimhoz, mennyire kell -ha kell egyáltalán - az alaprendszerbe belenyúlni, vagy ahogy az van, úgy azonnal használható, kiegészítve a speciális felhasználáshoz kellő saját programokkal.
Mint láttad egy htpc alapjához keresek egy jó alap oprendszert, kizárólag Puppy-ban gondolkodva, ehhez lenne ez jó alap, de nem a hagyományos értelemben vett htpc-re gondoltam, hanem kissé más jellegűre.
Vagyis, adva van egy tv, benne egy dbv-t-c-s tuner, ez ugye lefedné a földfelszini+kabeltv csatornákat. Nem Smart rendszerű, de van benne hálózati csatoló, és usb bemenetek is, tehát egy kvázi htpc-smart tv okosító doboz+benne a puppy-s alap oprendszer jó lenne a célomra, hiszen a tv maga nem smart képes,(direct ilyet szereztem be) ezáltal nem vagyok kötve a sivár gyári smart kínálatra, viszont a hálózati csatoló révén olyan saját smart-féle kínálatot tudok összehozni, ami jóval többet ad, mint a gyári cuccok, na erre lenne jó a Chrome féle megoldásod - csodálom, hogy még nem fedezted fel ennek a lehetőségét- továbbá egy alap htpc szoftvercsomaggal, amit igény szerint bővíthetek, ha később erre lenne szükség, úgy újabb codeck fajták, netán újabb lejátszó, vagy szerver -alkalmazások felhasználásával, a régi lecserélésével. Ezt a kereskedelmi médiabox-okkal nem tudod előadni, hiszen abban rögzített a firmware, és a szoftver+nem cserélhetőek a gyárilag beépített codeck-ek sem, viszont a saját építéssel meg ezt simán meg tudod lépni. Ehhez kell egy jó, és kisméretű alap, amire lehet építkezni.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: A Chrome Lite

Hozzászólás Szerző: azami »

A Chrome frissítése.
Letöltés 32bit .deb verziót. https://www.google.com/intl/hu/chrome/browser/desktop/
Régi uninstall.
rei1.jpg
rei1.jpg (50.72 KiB) Megtekintve 6133 alkalommal
rei2.jpg
rei2.jpg (249.58 KiB) Megtekintve 6133 alkalommal
rei3.jpg
rei3.jpg (230.24 KiB) Megtekintve 6133 alkalommal
Majd a friss install
rei4.jpg
rei4.jpg (120.33 KiB) Megtekintve 6133 alkalommal

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: A Chrome Lite

Hozzászólás Szerző: azami »

Chrome apps panelra helyezése videó

https://youtu.be/rKJhpEqbjRU

emil74
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.12.20. 10:27

Re: A Chrome Lite

Hozzászólás Szerző: emil74 »

Kipróbáltam. Azért ilyen nagy mert benne van minden,így sok értelme nincs,szerintem. Persze nem kritizálom a készitőt,mert időt energiát tett bele.
Mondjuk nekem nem működik benne a hálozat jelző ikon,de erről nem a készítő tehet,nem egyforma a gépünk. :)

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: A Chrome Lite

Hozzászólás Szerző: azami »

Kipróbáltam. Azért ilyen nagy mert benne van minden,így sok értelme nincs,szerintem.
Most gondolj bele ha készítek egy Chrome alkalmazásokra épülő Puppyt és nem rakok bele semmit..... :D :D :D

emil74
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.12.20. 10:27

Re: A Chrome Lite

Hozzászólás Szerző: emil74 »

Valóban, :) de nem a chrom alkalmazásokra gondoltam,az alap rendszerre,lehetne ott gyomlálni,ha valaki tényleg csak azt akarja ami a képen van.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”