UniChromLine

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

UniChromLine

Hozzászólás Szerző: azami »

Chrome böngészőre épülő online változat Hamarosan....... :D
capture28912.png
capture28912.png (833.79 KiB) Megtekintve 4608 alkalommal

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: UniChromLine

Hozzászólás Szerző: azami »

A tábla gépek szinte csak különböző appokat használnak, miért ne lehetne ezt átültetni a számítógépekre.
Igen elterjedt az Android, ha az megfelel nagyon sok embernek, egy Chrome, Puppyval karöltve még több igényt kielégíthet,
nagyon sok app legalább annyit tud mint a puppyban levő kisebb alkalmazások, sőt még sokkal többet is, :!:
ráadásul a Chrome megoldja a függőségi problémákat is.

Buktatók

A Böngészőt általában úgy használjuk hogy bejelentkezünk, és az lefrissíti a beállításainkat, kiegészítőket, könyvjelzőket.
Mi következik ebből :?:
Hogy csak úgy nem tehetek be kiegészítőket, mert miután a felhasználo bejelentkezik az adatok felülíródnak, hozzáadódnak vagyis vagy az ő adatai vagy az általam beletettek sérülnek, változnak... :!:
Ha ezt sikerül megoldani, kérdés milyen appokat tegyünk bele ami általában kellhet.... :?:

A munkánkat megosztjuk a netten, képeinket, csomagokat,videokat,...szeretünk általában chatelni,facebook, film,hang,...
kell email elérés,... néha jó lenne egy egyszerű szerver, általánosan elterjedt tárhelyek....
Biztos sok jobb, vagy más app kimaradt de mindenkinek nem felelhetünk meg, készítettem egy válogatást te meg bővíted vagy kidobod....:D

A harmadik kérdés melyik rendszert bővítsem :?:

Sajnos csak a 4.0 körüli kernelek, változatok támogatják a Wifim így maradt az Unicorn Penpuphu 01-es változata.
Nem írok hibáiról, előnyeiről mert engem csak az érdekelt hogy a Chrome menjen rajta, és legyen minél kisebb az alapméret...
A végeredményt én is sfs cserével oldottam meg, próbáltam ISO-t készíteni belőle nem sikerült...ezért ez is kibontva adathordozóra,...
indító menü készítése...és utána használható.
Ha valaki tudja a KIPRÓBÁLT megoldást indítható ISO készítésre megköszönöm,
de erre a Penpuppyra mert igencsak sok mindent kipróbáltam de nem sikerült... :cry:

Ezt gondolat ébresztőnek írtam és hátha jön az ISO készítésre megoldás, ha nem akkor közzé teszem a zipp fájlt..

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: UniChromLine

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Javaslom WIN alatt a PowerISO szerkesztőt, Linux alatt az IsoMastert, én is igy készítettem az eredeti ISO-ból
vagy lehet az UnicornNOPen iso-ból.
Program inditás után ISObetöltés törölni puppy_....sfs, zdrv_...sfs, initrd.gz, vmlinuz fájlokat (és amit még szeretnénk törölni) majd
az új puppy fájlokat hozzáadni végül mentés más néven.

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: UniChromLine

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ez így nagyon szakmaiul hangzott, ha lehetne, inkább kicsit bővebben, érthetőbben írd le az elvégzendő műveleteket, mert aki nem ismeri az ajánlott programokat, könnyen elronthat vele dolgokat. Továbbá, amit leírtál vastag betűkkel, hogy ....törölni puppy_....sfs, zdrv_...sfs, initrd.gz, vmlinuz fájlokat (és amit még szeretnénk törölni) majd az új puppy fájlokat hozzáadni ... ezt is konkrétabban leírni, úgy a full telepített rendszer, mint a Frugall-ban feltett Puppy esetére lebontva, mert egy jól levezetett, leírt példából, akár az autóversenyzők az itinierből, mindenki jobban ráérezhet a helyes műveletek elvégzésének módjára. Ha már nincs konkrét leírás ilyen téren......vagy valaha volt ugyan, de időközben mára már elveszett!

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: UniChromLine

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Ha nem bootolna a készített ISO fájl az IsoMaster programmal , akkor tegyük a következőt :
-jelöljük ki az alsó listán az isolinux.bin fájlt
-majd válasszuk a boot nincs emuláció lehetőséget a menüből
Eszközök > Indító rekord > Hozzáadás > Kiválasztott fájl használata a képfájlon (nincs emuláció)
Lehet hogy ezt a folyamatot érdemes 2x-3x végig zongorázni.
-majd menteni az ISO-t másképpen
Kiegészítve pfecó irományát : ha alkotunk 1 puppy-t manuálisan (nem remaszter programmal) akkor elegendő kicserélni az sfs fájlt vagy fájlokat , a többi maradhat úgy ahogy van. A további törlést és hozzáadást azért írta mert az ő pupletjében programok vannak sfs fájlban a puppy sfs fájlja mellett , így ezeket lehet törölni vagy bővíteni (nagyon jó megoldás!). A vmlinuz intrd.gz és további kisebb fájlokat csak akkor kell kicserélnünk ha teljesen más puppy lesz az ISO-ból tehát ha változik a kernel és a puppy alap disztró neve . Ha 1 puppyval foglalkozunk és csak frissítjük programokkal akkor nem szükséges ...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2015.05.19. 15:28-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: UniChromLine

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Csak remasterelt sfs- nél alkalmazható (zip tömörítés helyett) futó rendszerről így nem lehet ISO-t készíteni.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: UniChromLine

Hozzászólás Szerző: azami »

Készült ilyen sfs csere... az ISO szépen bejött ahogy elkészítettem,.. na teszem rá USB-re... mi történik :?: bejön az amit pfeco alkotott alap :!: :shock: az enyém sehol :o
Mint Cd müködött mint usb cucc nem :?: :!: :?: :!: :?:
De rá próbálok megint ..az init cserét is belerakom.. :roll:

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: UniChromLine

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Akkor erősen elnéztél valamit ... Miért nem jó a remaszteres megoldás ? Akár komplett ISO-t is készít neked ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: UniChromLine

Hozzászólás Szerző: azami »

Nem néztem el semmit, a remaster sfst kicseréltem és kész, de ez így nem jó...Vagyis jó csak hogyan lesz belőle indítható iso :?:
Mint írtam mint iso jó, usbre téve meg pfeco alap jön be és eltünik amit én hozzá adtam :shock:
Miért nem jó a remaszteres megoldás ? Akár komplett ISO-t is készít neked ...
Igen ha van isod ami kell a remaster készítéshez, nade nincs... hiszen azzal bajlódom.. :D
ez egy penpuppy viewtopic.php?f=7&t=72&start=50#p1950

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: UniChromLine

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Új néven készült a remaster? ha igen akkor az initrd.gz fájlt is át kell szerkeszteni.(pld. Edit_initrd -vel)
különben a régi puppy....sfs fog elindulni.
Ha nem akkor valószínű hogy a pendrájvon (partición) van valahol a régi puppy...sfs is (át kell nevezni).

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”