Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Ezt csak ötletelésnek szántam, hátha segített volna a megoldáshoz. Értettem a hiba okát :)

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ha mégiscsak foglalkoznék még ezen puplettel, akkor az Abiword+Gnumeric páros törlése után jól megnézném ezt: softmaker-freeoffice_676-01_i386_hun_mini.pet Óriási előnye, hogy tartalmaz prezentációkészítőt is, ami linux alatt óriási dolog. Másrészt, ez is csak 25 MB, vagyis méretben alig valamivel több, mint Goffice, és lényegesen komfortosabb. (A csomag Zsola műve, s a http://puppylinuxhu.blogspot.hu oldal egyik linkje, ami a yandex-oldalamra mutat, vezet hozzá.) Ehhez is van magyar helyesírásellenőrző - és már van is egy komplett offline gép, illetve puplet.
Van ott még 2008-as Softmaker-csomag is, ami csak 10 MB, ám nem emlékszem, hogy ezek mennyire MSOffice-kompatibilisek. (A csomagok azért ily parányok, mert Zsola csak a magyar nyelvet hagyta meg bennük.) Ezek mind linux alattiak, tehát az elv sem sérül.
Viszont a Sumatra csak windows alá készül, s nem is tudok olyan pdf-néző kombinációról rajta kívül (win alatt sem, linux alatt meg különösen nem) ami egyszerre olvas pdf, epub, mobi, djvu, chm, stb. fájlokat.
Ez a tulajdonság egyébiránt letöltéskor hasznos: ha találunk egy-egy jó ebookot, nem árt azért belenézni, s erre a Sumatra nálam a rendszerbe vont alkalmazás.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: 2018.07.16. 19:22 Hát.... a minimum, hogy furcsa....
Kép
Nem értem, hogy nálad miért ekkora a memóriafogyasztása a cuccnak, hiszen a képen is látható, hogy a futó folyamatok száma nálad is kevés, ahogy nálam is. Az igaz, hogy fut nálad a kép szerint a Palemoon, meg az mtPaint és egy Terminal ablak, de ezek nálam ha jól emlékszem, nem ennyit esznek, mindjárt átmegyek és megnézem. Na, megnéztem, hát ha ugyanezeket a progikat én is megnyitom, nálam is közel ennyi a memfogyasztása.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Addig is egy másik próbálkozás eredményét beírom, a Slacko Puppy-ból a 6.3.0 verzió még 2015 októberében jelent meg, és bár azóta van egy 6.3.2-es kiadása is, én mégis ezzel a 2015 októberi kiadással tettem egy próbát.
Innen való a próba iso fájl:
slacko-6.3.0.iso 2015-Nov-16 07:37:49 (208MB)
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/pu ... -6.3.0/32/

Az iso fájl -(208MB)- mérete ugyan kicsivel nőtt, de ez talán azt is jelentheti, hogy nincs annyira kicsontozva, illetve az alkalmazások talán frissebbek benne. Gyorsan feltettem az általam szokásos Frugall módszer szerint, így néz ki nálam.

Kép
Kép
A csomagkezelőjéből számos nvidia driver letölthető, sajnos egyik sem lett jó nálam, de ezt vártam amúgy is. Viszont az xorgwizard legalább rendesen fel van szerelve, (X.Org Version. 1.14.3) ezeket a videó drivereket lehet benne kiválasztani:

nouveau
nv
vesa
modesetting
nvidia -ez az utóbbi csak azért látszik, mert próbálkoztam a letölthető nvidia_old driverrel, de ez nem lett jó nekem-


Kép
A beépített Firefox esr verzió a 38.4.0-s verzió, a fentebb már említett videó(webm) mentése ezen is rendben működik

Kép
Eléggé egy elvarázsolt témamanager van benne, de azért van egy téma ami jól néz ki.

Kép
Ebben már Abiword 3.0.1-es verzió van alapból, a fent említett magyarító pet segítségével már magyarul kommunikál.

Kép

A főmenü Asztal pontjából indítható Puppy desktop egy kombinált, és eléggé elbonyolított beállítót hoz elő, a Tálcabeállítója 2x4=8 maximális virtuális ablakot képes kezelni. Viszont a normális jwm tálcabeállítás itt másképp működik, ezért igen nehéz volt pl. a Te általad megszokott tálcát kialakítani, ugyanis a rootban nincsen a megszokott /root/.jwmrc-tray file, ez itt máshol leledzik és más néven fut.
Kép
Kép

Az eddig megszokott .jwmrc-tray file tehát nincs, viszont helyette van a root könyvtárban lévő .jwm alkönyvtárban egy(kettő és több) jwmrc-tray1, jwmrc-tray2 fájl, meg még több, ilyen nevű, de jelenleg üres, tartalom nélküli fájl, ezekből a jwmrc-tray1 az, ami az alsó tálca tartalmáért felel, és a Te általad megszokott kialakítást ezzel a beírással tudtam megoldani ahogy az a képeken is látszik.

<?xml version="1.0"?>
<JWM>

<Tray autohide="off" insert="right" layer="above" halign="center" valign="bottom" height="28" layout="horizontal" >
<TrayButton label="Menü" icon="puppy.svg">root:9</TrayButton>
<TrayButton popup="Asztal" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/x48.png" border="true">showdesktop</TrayButton>
<TrayButton popup="Rox" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/home48.png">exec:rox</TrayButton>
<TrayButton popup="Terminal" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/console48.png" border="true">exec:urxvt</TrayButton>
<TrayButton popup="Firefox" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/firefox.png" border="true">exec:defaultbrowser</TrayButton>
<TrayButton popup="Palemoon" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/Pale_Moon.png">exec:palemoon</TrayButton>
<TrayButton popup="Geany" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/geany.png">exec:geany</TrayButton>
<TrayButton popup="mtPaint" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/mtpaint.png">exec:mtpaint</TrayButton>
<TrayButton popup="Képernyőkép" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/camera448.png">exec:mtpaintsnapshot.sh</TrayButton>
<TrayButton popup="Leállítás" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/shutdown48.png">exec:/usr/local/bin/bookmanshutdown.sh</TrayButton>
<Pager/>
<TaskList maxwidth="25"/>
<Dock/>
<Swallow name="xload" width="32">xload -nolabel -fg "#225F7C" -hl white -bg "#222"</Swallow>
<Clock format="%a %d %b %H:%M">root:7</Clock>
</Tray>
</JWM>

Kép
A jwmrc-tray2 fájl egy rejtett felső tálcát takar,

<?xml version="1.0"?>
<JWM>

<Tray autohide="top" insert="right" layer="above" halign="center" valign="top" height="45" layout="horizontal" >
<TrayButton popup="ROX-Filer file manager" icon="/usr/share/pixmaps/puppy/home.svg">exec:rox</TrayButton>
<TrayButton popup="Urxvt terminal emulator" icon="/usr/share/pixmaps/puppy/terminal.svg">exec:urxvt</TrayButton>
<TrayButton popup="Htop System Process Viewer" icon="/usr/share/pixmaps/puppy/execute.svg">exec:/usr/bin/urxvt -e htop</TrayButton>
<TrayButton popup="defaultbrowser" icon="/usr/share/pixmaps/puppy/internet.svg">exec:defaultbrowser</TrayButton>
<TrayButton popup="defaulttexteditor" icon="/usr/share/pixmaps/puppy/edit.svg">exec:defaulttexteditor</TrayButton>
<TrayButton popup="defaultpaint" icon="/usr/share/pixmaps/puppy/paint.svg">exec:defaultpaint</TrayButton>
<TrayButton popup="defaultspreadsheet" icon="/usr/share/pixmaps/puppy/spreadsheet.svg">exec:defaultspreadsheet</TrayButton>
<TrayButton popup="defaultwordprocessor" icon="/usr/share/pixmaps/puppy/write.svg">exec:defaultwordprocessor</TrayButton>
<Spacer width="25" height="25"/>
<TrayButton popup="Puppy Setup" icon="/usr/share/pixmaps/puppy/puppy_config.svg">exec:wizardwizard</TrayButton>
<TrayButton popup="Edit tray" icon="desktop_tray_config.svg">exec:/usr/local/jwm_config/tray</TrayButton>
<TrayButton popup="Puppy Help" icon="dialog-info.svg">exec:defaulthtmlviewer file:///usr/share/doc/index.html</TrayButton>
<TrayButton popup="Leave Puppy" icon="quit.svg">exec:/usr/sbin/logout_gui</TrayButton>
</Tray>
</JWM>

Kép

aminek a használata eléggé zavaró, bár rejtett a tálca, de ha az egérrel a kép felső részén matatsz, véletlenül előhozhatod azt, nem túl praktikus a kialakítás.(persze ízlések és pofonok....)

Viszont a rendszer alapmemória fogyasztása eléggé jónak mondható.
Kép

Kép
Van a rendszerben egy Slacko Update progi is, ami viszont már a rendszerben lévő FF-esr verziónál magasabb verziószámú Firefox esr verziót kínál letöltésre, és egy majdnem frissnek mondható Seamonkey-t is.
A próba alatt természetesen a megszokott progijaimat is feltettem rá, és azok egy kivételével mind jól is működik, ez az egy a tárcarádió programom, az Mplayer_trayradió, ami alapvetően a hagyományos jwm tálcára lett kialakítva, oda telepszik be, és onnan indítható-működtethető. Viszont itt ugye nem hagyományos jwm tálcamegoldás van, ezért ez a progi itt nem működik, emiattt levettem, és feltettem helyette a másik Terminal-ban futó rádiós programot, a moc-playert.
Kép
Ehhez a beépített csomagkezelőt hívtam segítségül, ebből telepíthető a moc, és annak függőségi fájlja is, nekem csak annyi dolgom volt, hogy egy indító parancsfilét írjak hozzá, és ahhoz egy képet társítva a desktopra kitegyem a mocplayer indítóját.

Mivel a beépített FF-esr 38.4.0 verzió sem túl régi, (tulajdonképpen jól is használható) illetve a slacko update is felajánl letöltésre egy újabb, magasabb verziószámú FF-esr-t, és mégis úgy döntöttem hogy a beépített verziót kicserélem egy mostani, még élő firefox-52.9.0esr verzióra, ezt még megfejeltem a legfrissebb Palemoon verzió -27.9.3- telepítésével és annak magyarításával, és mindezekkel együtt a mentésfájlom mérete sem lett túlzottan nagy, lásd a képet.
Kép

Most ezt a verziót gyötröm eléggé rendesen, de úgy tűnik, még bírja a kiképzést. :D
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.07.17. 15:07-kor.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kros54, illetve aki tudja merre van... Megkérlek dobsz ide egy linket a softmaker-freeoffice_676-01_i386_hun_mini.pet -ről ?
Felcsigáztad a kíváncsiságom kipróbálásra. Köszönöm.
a blogsport-ot javítsd ki blogspot-ra , különben nem működik :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára willy36 2018.07.17. 20:10-kor.


kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Közben látom, már kaptál is választ.
A másik út: http://puppylinuxhu.blogspot.com/2014/0 ... oltve.html
illetve konkrétabban itt: https://yadi.sk/d/hxpBWlViFRCeN
Úgy emlékszem, ezek olyan programok, amelyek email-címmel tölthetők le, s az email-címre érkezett hozzájuk a serial.
Ilyen név+email+serial párosítás is van ott, !kezdődően.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ezzel a ticoo1 által linkelt mini pet-el csak ez a gondom, lásd a képet.
Kép
Kép
És ennyi, ha nem írsz be semmit, vagy rossz, kamu adatot adsz meg, nem megy tovább.

Persze, ha megadom a saját 2012-es Softmaker FreeOffice-s regisztrációs adataimat, akkor már simán működik a program, még az előbb bemutatott slacko-6.3.0 verzión is.
Kép

A kros54 által említett mini pet csomag azért volt jó, mert abban egy kamu, angol névre le volt regelve már a progi, és az azonnal működött rendesen.

De ehhez a mini pet verzióhoz már igen nehéz lesz hivatalos regisztrációt szerezni, csak ha netán egyvalakiét kölcsönbe nem kapod.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: 2018.07.17. 10:33 ... Viszont a Sumatra csak windows alá készül, s nem is tudok olyan pdf-néző kombinációról rajta kívül (win alatt sem, linux alatt meg különösen nem) ami egyszerre olvas pdf, epub, mobi, djvu, chm, stb. fájlokat. ...
Hmm, már a Precise alá is elérhető volt annó az FBReader. -epub és mobi fájlok olvasásához jó választás puppy linux alatt is. (az azw3-at nem komálja) A puppy-k csomagkezelőjéből elérhető, telepíthető-
http://puppylinux.org/wikka/fbreader
Dependencies
bzip2, curl, grep, libgcrypt, openssl, sqlite, (libsqlite3) tar, qt4

Kép
Kép
Telepítve a progit a netes free adatbázisokban, könyvtárakban is szépen keres, és le is tud onnan tölteni a sz.gépre.
Kép
A saját gépről, a megadott könyvtárból is betölti a megjeleníthető könyveket, látható, hogy az azw3 formátumú könyveket nem tölti be, de a mobi és az epub fájlokat igen.
Kép
Kép

Ugyancsak régóta elérhető, és Precise alatt is elérhető volt a Cool-Reader ebook olvasó program, ami szintén eléggé sok formátummal elbír:
FB2, TXT, RTF, DOC, TCR, HTML, EPUB, CHM, PDB, MOBI.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ez mind OK. Ám igazából nem a könyvolvasó progi hiányzik, hanem egy pdf-olvasó azon képpessége, hogy kis mérete ellenére még ezt is tudja.
***
Közben ez a puplet kuka lett: ha egy pendrive-ra írt cucc kétszer egymás után nem tud rendesen indulni, ez a sorsa. Márpedig ez éppen ezt tette.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Szomorúan hallom...... :(
Nálam még megy a Slacko-6.3.0 csomag, kérdés, hogy mikor dől ki ez a puppy, vagy a sz.gép. :)

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”