Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A szelep több, mint 40 éves lehet, a mostaniak geometriai méretei mások. Ha a cső engedi, csere, ha nem, akkor tömítés felújítás következik. A felvágott és eltávolított "parketta" helyébe hajópadló (alá beton) megy toldásnak, lakkozás nincs, majd az egészre szőnyegpadló.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Off!
Milyen kár,hogy "szkriptekkel" nem megoldható a probléma! :D
On!

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: Asterix »

NTamas írta: 2018.07.15. 16:13
Nos, akkor elvileg meglenne a 3.18.113-as kernelt használó slacko-5.8CEbare.iso-hoz, a saját videó driver készítéshez kellő fájlok:
slacko-5.8CEbare.iso 2018-07-07 153.9 MB
https://sourceforge.net/projects/puppy- ... o/download
Ez jó.

De ez a kettő már nem jó!!!
Leginkább a kernel sources file tűnik hibásnak, a driverkeszitő nem forog le, hibaüzivel megáll, a kernel sources filére fúj.
devx_slacko_5.8CE.sfs -93MB-
http://www.mediafire.com/file/nl2d230ye ... E.sfs/file
kernel_sources-3.18.113-slacko.sfs -94MB-
http://www.mediafire.com/file/khhvp0hd3 ... o.sfs/file
NTamas!
A devx és sources fájl jó, semmi bajuk! 2 gépre (nvidia és AGP-s ATI 9500-ra is fordítottam, semmi gixer nem volt!
Plusz egy PAE-s kernellel is!
De ,ha kell felajánlok egy AsRock 775i65G alaplapot ingyen 1,5 GB memóriával ,kétmagos 775-s Pentium D procival!
Postázom, ha igényt tartol rá! ;)
http://www.asrock.com/mb/Intel/775i65G/

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Asterix!

A fordítást a slacko-5.8CEbare-hoz csináltad?

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Milyen fordítást? Max a söröskorsót meg a ventillátort fordítom magam felé! :D
Te írtad, hogy az Abiword 3 nehéz meló betenni,plusz fordítani, mert nagyon megnöveli a méretet. Találtam ezt!
Azért kérdeztem, tudsz valamit kezdeni ezzel? :?:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

NTamas!

Esetleg kipróbáltad amiket feltettem? :?: Én abban a videó driver-eknél "beledisznóztam" :mrgreen: , egy-két régebbit beletettem, többek között nvidia-t is. Csináltam most egy változatot, Nvidia_Pae.iso, amiben eleve benne van az NVIDIA (full), de nem tudom kipróbálni, mert bugyuta módon PAE-st készítettem és a próba alaplapom nem tudja. Ha kivárod és bejön az nvidiás ablak, akkor terminálba futtasd le az "nvidia-xconfig"-ot. Én az AMD-APU-s gépemen megcsináltam, s már az x újraindítása után bámulhattam a parancssor rejtelmes világát (reboot). :mrgreen:
Ott van ahol a másik "kettóóó" (feljebb!). :lol:

Asterix!
Lehet "kros54" problémájára számtalan "szkriptet" írni, csak az a baj, hogy mindig rá fog mutatni, illetve Őt fogja indítani. Persze a "paraméterezés" nagyon-nagyon fontos! Gyanítom, hogy a szkriptet nem is Ő írná!... :lol:

Igen fordítani, mit-mit-mit. Honnan tudjam? Én betonos "talicskatologatás" (offffoffoo 50 m-es kerítést csinálok) közben írogatok mindenféle "hüleséget". Abiword, köszönöm, majd a következő "forduló" után kipróbálom.

Nyár van!!! :lol:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Asterix!

Az Abiword 3 ezzel sem indul, csak sorolja, hogy mi kell neki, ha ránézek. Ha valamit megkap, akkor újabb baja (hiánya) támad. Próbáltam portable-t is, az elindul, csak nem jön össze a helyesírás ellenőrzésem, pedig nekem az kell(ene). :oops:

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: kros54 »

(1)
Azért készülök (nem, nem a szobával, a betonnak kötnie kell, s ha nem is teljesen száraznak, de legalábbis nem nagyon vizesnek kéne lennie a padlózás folytatásához) méghozzá a BB-puppy idomítására.
Elkészítettem a pendrive-ot, minden rá van másolva, ki van bontva, a próbafájlok (docx meg xlsx, pdf, s pont olyanok, amelyeket olvasok-gyártok) is ott figyelnek. Igazából, ha van net, alig van szükség offline programra, volt is ilyen pupletem, az Online Puppy, később @azami is gyártott hasonló elképzelés alapján ilyet.
A laptophoz nem sok hely szükséges, rá is nézek, mert a többi szoba természetesen kitakarítva, portalanítva, szőnyegtisztítva, felfüggönyözve, szóval ahogyan kell...
(2)
Hát.... a minimum, hogy furcsa....
BB-puppy.jpg
BB-puppy.jpg (165.84 KiB) Megtekintve 3943 alkalommal
A múltkor elkezdett munka mentésfájl-hibás(?) ext2, na, ilyenem se volt még soha.
Max. a magyarítás volt benne, másik gépen töröltem, most már és anélkül indult. Elsőként indítottam a Pale Moont (egy külön, pendrive-könyvtárból, kvázi portable programként) majd letöltöttem a nyelvi csomagot vele, azt installáltam, beálltások, OK.
Amire kíváncsi voltam, az Abiword meg a Gnumeric. A használt anyagaimat hoztam ide, egy kis fejléc, abban céges grafika, lábléc, hát ezt nem tudja. Pedig még a vezércselt sem felejtettem el, install webcore.sh - a browserlinux óta óriási segítség. Ugyanígy vagyok a Gnumericcel, jó-jó, egyszerűbb fájlt persze tud, csak éppen azt nem pontosan, amit próbára hoztam. Nem volt a pupletben pdf-olvasó, az ePDFViewert töltöttem le, egyből magyar is, na, ez jó, csak hát ugye kedvenc Sumatra programom még .mobi-fájlt is olvas, ez meg nem...
A Pale Moon még nincs beállítva, de most nagyon elbizonytalanodtam (mint már évek óta, mindig...)
Ugye ott a belőtt precise-rendszerem, ami nekem nagyon bevált, szépen működik (a mobit az sem tudja, de csak azért, mert nem a Sumatra, hanem a Foxit az alapértelmezett pdf-olvasó, ezt átalaktani néhány perc lenne. Amúgy ez csak elvi kérdés, mert e-book-ot amúgy is könyvolvasón olvasok...)
Itt van viszont ez, aminek van azért egy szép kis bukéja, ugyanis egyelőre semmi windows alatti program nincs benne (a Precise alatti a wine miatt lett kezesbárány).
Szóval azt nem mondom, hogy feladom.
Ugyanakkor másnak, akinek nincsenek ilyen igényei, akár alapból kitűnő, mert amúgy tényleg barátságos, gyors, s kevés RAM-mal beéri - most 270 MB kell neki az 1,5 GB-ból.
Külön köszönöm @NTamas csomagjait, nagyon megkönnyítette a dolgomat, az is külön könyvtárból volt elérhető.
Rádiót, más programot egyelőre nem néztem, s kb. ennyi időt tudtam most erre fordítani...

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Sziasztok, ha fáziskésésben vagyok, tekintsétek semmisnek a válaszom Abiword helyesírásellenörző kérdésben . Itt egy oldal a segítséghez...
http://www.szofi.hu/hun/gnu/magyarispell/english.html

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Milyen/melyik program kell feltétlenül egy pupletbe?

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi willy36!

Nem az a gond, hogy mi kell hozzá. Hanem az, hogy nem használja az Abiword a fenti 58CE-nél, sajnos. Nem sikerül "rábeszélnem", pedig én szeretném, ha működne a helyesírás ellenőrzés itt is. :!: Az újaknál nem gond, azoknál minden rendben van.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”