Tahr Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
emil74
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.12.20. 10:27

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: emil74 »

leszedtem,köszi. Holnap tesztelem. Persze az lxde felület,több ram-ot eszik. :)

emil74
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.12.20. 10:27

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: emil74 »

Igaz most a pontos 5.7.1-es be beépítettem a 6-os tahr sfs-ét,és a 6,3-as slacko ikonkészletét, meg vagyok elégedve vele. :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

emil74 írta:Persze az lxde felület,több ram-ot eszik. :)
Ezt honnan vetted? - és mihez, milyen felülethez viszonyítasz egyáltalán?
És ezt közölted a készítőkel is? - mert ők ezt az Lightweight X11 Desktop Environment-et úgy tervezték meg, hogy alapesetben maga a rendszer már 128 MB Ram-al rendelkező Pentium II 266 Mhz-es gépen is simán működik, és az X11 és az LXDE elindulása után, a gépben lévő total memory usage is about 45 MB on i386 machines, legalább is itt ezt írják.
De, ha Te másképp tudod, akkor azonnal szólj nekik hogy rossz irányba rohamoznak! :)

Ha már kijelented, hogy egy felület több Ram-ot eszik, akkor viszonyítási alapot is mellékelj ehhez a kijelentésedhez.
De előtte azért nézd meg ezt a weboldalt is, itt klf. window manager verziókat, illetve DE-ket (Desktop Environment-et) hasonlítanak össze, és ebben a táblázatban van a végeredmény.
Az ablakkezelők és a Desktop Environment-ek eredményei ebben a közös táblázatban láthatóak.
Kép
Szóval az Lxde igazán nem áll rossz helyen, főleg úgy, hogy a komplett Desktop Environment-ek közül csak az E17 előzi meg minimális különbséggel a memória foglalás tekintetében.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: janugsa »

A táblázat alapján emil74 igazat mond, ha jwm ablakkezelővel
rendelkező tahr puppyt vesz alapul. De a táblázat nem puppykon
alkalmazott verziókról készült.
Kipróbáltam JWM, LXDE és MATE Tahr602 puppykat.
Szerintem kisebb JWM és az LXDE közötti különbség mint az LXDE
MATE között.
Értékeket felesleges írnom, függ a telepítés fajtájától (full, frugal),
a gép memóriájától, be tudja e tölteni a ramba.
Feltelepítve és kipróbálva lehet csak eldönteni hogy kinek melyik felel meg.

JWM az ablakkezelő (window mamager), az LXDE és a MATE meg asztali környezet (desktop environment)
A puppynál ez elmosódik. LXDE és a MATE is ablakezelői funkciókat alkalmaz, talán felhasználóbarátabban mint a JWM, bár ezutóbbi is fejlődik ebben. Az LXDE puppyban található az asztali környezet egyik jellemzője a saját programok (lxrandr, lxterminal, lxtask).
KDE lenne a legszebb példa (nincs KDETahr), ott saját böngésző, szövegszerkesztő, grafikai programok is vannak. Igaz ezzel beszűkíti a felhasználói szabadságot a saját ablakkörnyezetével kapcsolatban.
Ám lehet választani, ez a szép a puppyban.
mate_tahr.jpg
mate_tahr.jpg (72.92 KiB) Megtekintve 5604 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta:JWM az ablakkezelő (window mamager), az LXDE és a MATE meg asztali környezet (desktop environment)
A puppynál ez elmosódik. LXDE és a MATE is ablakezelői funkciókat alkalmaz, talán felhasználóbarátabban mint a JWM, bár ezutóbbi is fejlődik ebben. Az LXDE puppyban található az asztali környezet egyik jellemzője a saját programok (lxrandr, lxterminal, lxtask).
KDE lenne a legszebb példa (nincs KDETahr), ott saját böngésző, szövegszerkesztő, grafikai programok is vannak. Igaz ezzel beszűkíti a felhasználói szabadságot a saját ablakkörnyezetével kapcsolatban.
Ám lehet választani, ez a szép a puppyban.
Igen, ezt írtam én is, van ablakezelő, és van komplett Desktop környezet, benne pár dologgal.Pont ezért nem szabad az ablakkezelőket összehasonlítani a komplett Desktop környezettel, nyilván az utóbbi, a komplett környezet eleve több memóriát foglal le magának, itt az volt a kérdés melyik mennyit.
És ebben az LXDE még, ha gyári kivitel is, nem sokat eszik!
Ahogy írtad, a puppynál elmosódnak, inkább összemosódnak a különbségek, főleg, mivel ha az LXDE panel is telepítve van, meg netán még egy Openbox ablakkezelő is, pluszban, netán még a jwm is fenn van választhatóra megoldva, úgy valóban érdekes dolgok lehetnek. Ezért is kérdeztem, hogy mihez képest viszonyítja emil74 a kijelentését, mert önmagában az LXDE nem sokat eszik.
És valóban, lehet választani, kapott is egy másik verziót példának, lehet az beválik nála. Vagy nem....

emil74
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.12.20. 10:27

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: emil74 »

Ohh. Tapaszalatból mondtam amit mondtam. Az lxde ezen az újj tahr puppyn 80mb,alapból, (Ettől még a mint is kevesebbet eszik) Míg a pontos vagy slacko 50körül. Igaz lehet csökkenteni,hogy mi ne indúljon,kinek mire van szüksége. Azt persze vegyük figyelembe hogy ez a 15-puppy nagyon friss,nem igazán régi vasakra tervezték. 20-30mb sok,annak aki régi gépen van,és mondjuk chrom-ot használ,mert az már benyel vagy 160at.

emil74
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.12.20. 10:27

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: emil74 »

Amúgy kiprobáltam,annyira nem tetszik,de másnak jó lehet,nagyon úgy néz ki mint a mint :) azt meg most kukáztam.

emil74
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.12.20. 10:27

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: emil74 »

Sikerűlt kicserélnem a 6.0.2-es tahr puppym,így már működik,jelenleg ez a favorit nálam,remélem stabil lesz. Ezt most nagyon eltalálták.

emil74
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.12.20. 10:27

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: emil74 »

Most úgy kezd beállni a rendszerem, palemoon az kuka. Na a chrom,mint fennt említve,nekem simán ráment a 29,32,41,44,-is de még a quick pet-ből is. Kezdetben nekem se ment, feltettem mind a két service pack-ot,mindent frissítettem, quick pet is, simán felmegy minden,de azt vettem észre,hogy auto install-ba nem megy fel minden,viszont a régi lépésről lépésre telepítés eddig bevált.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”