Tahr Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: azami »


Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Belekezdek az azami altal feljebb jelzett retro valtozat megszeliditesebe :)
Itt majd eljatszom kzprog elozo oldal aljan talalhato palemoon-magyaritasi tippjet...

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Mindenesetre, ha a Palemoon-t is beleveszed, célszerűnek tartanám ezt a scrip-et is letölteni, és beletenni a készülő művedbe, ez ugyanis a telepítése után elindítva feltelepíti neked a legújabb verziót, képes update-ra, és uninstallálni is képes a feltett verziót.
A neve : pminstaller-0.1.5.tar.bz2 (96KB)
Kép
A kibontott pminstaller.sh fájlt beteszed a root-ba, és onnan bármikor el tudod indítani, vagy gyárthatsz hozzá asztali ikont is, ha gondolod.
Utána már ráérsz az egyszerű magyarítással foglalkozni.
/jelenleg nincs elérhető, új verzió nálam, a jelenlegi a 24.7.2-es verzió./
Kép
Kép

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: azami »

Ha nekem sikerült.. :D .:http://i.imgur.com/o1nIGQj.png

Nem tudom a Palemoon firefoxnak számit e?
Statisztika ha érdekel:

Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ügyes vagy, de ezt már tudjuk! :)
Igen, a Firefox motort használja alapvetően, de a beállítások kissé mások benne.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: azami »

Igen, a Firefox motort használja alapvetően, de a beállítások kissé mások benne.
Kedves Ntamás!
Arról szól a "kérdés" hogy statisztikát készítő motor minek veszi a Palemoont?

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Mivel már írtam, meg máshol is olvasható, hogy a Palemoon alapvetően a Firefox motorra épül, ezért másnak eleve nem veheti, hiszen a lényeg az ugyanaz bennük. A körítés más csak a Palemoon-ban, de ez a weboldalak megjelenítését nem nagyon befolyásolja, esetleg talán sebességileg jobb/gyorsabb a Palemoon weboldal megjelenítése.
Attól, hogy belinkelsz ide egy első ránézésre ellenőrizhetetlen táblázatrészletet, senki nem fogja neked abból azonnal biztosra megmondani, mire is gondolt, milyen szempontok szerint mérlegelt, és hozta ki azokat az eredményeket a táblázat készítője, erről talán nála -Google, blog- kéne kérdezősködnöd! :idea:

Amúgy meg nem érdekel a statisztika, az csak az idióták játszótere, semmi más./úgy alakítható, ahogy a kedves megrendelő kívánja - jó pénzért!/ - ez a kiszólás nem rád vonatkozott, nehogy azonnal megsértődj itt nekem! -
Statisztikát én is tudok mutatni neked, itt van egy például, ebből sem leszel okosabb!
Itt egy korrektebb statisztika, de itt sem bontja külön a Firefox motort használó böngészőket, szerintem egybe veszi itt is.

Megjegyzés.
Miért különböznek az AdSense és a Google Analytics rendszerében megjelenő statisztikai adataim?

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Valamit nem értek. Nekem egy shinobaros tahrpup 5.8.3-as lett letöltve és ezzel is "bírkózom" egy ideje. Azon egyébként nálam nem indult a Palemoon és legyalultam. Most akkor ez hogy van puppyéknál, később jön ki az rc, vagy ez nem azonos a korábbival? A retro nonpae annyira más?

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A shinobaros tahrpup 5.8.3 az még csak PAE-s kernelü verzió volt, míg a másik, az rc, az már két verzióban készült, és van már benne NON-PAE-s verzió(iso) is.
Alpvetően géptől-bios-tól függ, melyik jó nálad.
Alap-ökölszabály:
1Giga memóriáig (esetenként 2Gigáig) a Non-Pae-s kernelt kell használni, efölötti memória esetében értelemszerűen a Pae-s kernelt. A 64 bit-nél csak PAE-s kernelt tudsz használni.
DE!
Vannak olyan alaplapok, amik bár32 bitesek, de van bennük -a Bios-ban!- Pae-s bekapcsolási lehetőség, és az 1Gigán felüli részt ennek a Pae-s kiegészítésnek megfelelően érik el, nos ezekhez az alaplapokhoz szintén a Pae-s verziós kerneleket kell használni! Ezek az esetek legnagyobb részében -kivételek előfordulhatnak, az egyes, egzotikus (pl.VIA-s) alaplapi chip-ek eltérő memóriakezelése miatt - a normal Non-Pae-s kernelekkel -bekapcsolt Pae-s kiegészítés mellett! - nem fognak rendesen működni. (gyakorlatilag elindulnak, de a betöltés közben kernelhibával elszállnak) Jó példa erre az én gépem alaplapja: Asrock csak max: 2Giga ram tehető bele, ezért gyakorlatilag a Pae-nak első ránézésre nem lenne értelme, mégis, van nálam a Bios-ban ban PAE-mód bekapcsolási lehetőség, és emiatt mennek pl. nálam a modernek számító Precise 3.9.11-es kernelű Puppy verziók. DE! A magasabb kernelszámú PAe-s verziók, pl. a PAE-s Thar Puppy, nos az már nem, elindulni elindul, a bekapcsolt Bios-os Pae-s kiegészítés miatt, de a betöltés után megáll, kernelhibát dob, ami gyakorlatilag érthető is, hiszem az alaplapi chipkészlet csak kettő Giga Ram-ot képes kezelni, az újabb PAE-s kernelek meg többet, és ezeket a hiányzó memóriacímeket a betöltéskor ki is írja, a kernel-pánikoláskor.
Tehát jól meg kell nézni milyen alaplapra, milyen Bios-beli lehetőségekkel bíró gépre, mennyi memóriát kezel a gép chipset-je, -mennyit lehet belerakni- melyik kernelü Puppy-t akarjuk feltolni.

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Hupsz, köszike Tamás, ez valóban kellemes info volt.
Baszus, nekem az volt a nézetem és ezt most ideje revidiálnom, hogy a pae az procifüggő. Mindig azt néztem, a processor támogatja-e a paet és sosem az alaplap balhéit.
Az az érdekes ebben, hogy bizonyos disztrók baromira nem generálnak kernel pánikot, mások viszont jajjde, illetve az sem biztos.
Én perverz módon 1GB max RAM-os gépeket használok és a pae szintén valami miatt műxik rajtuk. De azért erre, amit írtál, odafigyelek a jövőben.
Általában Asus mb-ok, van azért kaukktojás is köztük, egy mini ipaq, annak idején pont a Te alaplapodat használtam, ám ő elhalálozott.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”