slacko puppy teszt cd -k

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

slacko puppy teszt cd -k

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Az Index of /puppylinux/test/slacko/ könyvtárban 2014-Jun-17.-e óta két új verzió lett elérhető, egy devx_slacko_5.9.1.sfs és egy slacko-5.9.1.iso névre hallgató verzió. Bővebbet még nem találtam róla.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

slacko puppy 5.9.3

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A slacko 6.0 még csak alpha állapotú . Az OVprecise viszont már készen van elvileg .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

slacko puppy teszt cd -k

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A Slacko 6.0 eredeti fórumszál itt van: http://www.murga-linux.com/puppy/viewto ... 40&t=94328

Az OVprecise korábbi verzióiban - és sajnos a utolsó MacPupokban szintúgy - volt egy komoly, s megoldhatatlan hiba. Nevezetesen az, hogy csak angol nyelven működnek megfelelően, a magyar nyelvi átállítás után minden egyes újraindításnál, vagy akár X újraindításnál, ez a beállítás elveszik. Vagyis újra kell konfigolni, ami nem túl szerencsés. Emiatt nálam kiesett.
S talán nemcsak az érdekesség kedvéért: OVprecise: Oldyeller Version Precise.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

slacko puppy teszt cd -k

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Na, ahogy a dühöngőben jeleztem, itt beszámolnék egy zip-csomag erejéig az új, Slacko 5.9.1-es verzióról. Az ISO-ból kitermeltem a lényeget, -initrd.gz, puppy_slacko_5.9.1.sfs, és a vmlinuz filéket - ezeket betettem egy, a Puppy sfs file nevével megegyező alkönyvtárba, a C gyökérben az xp boot.ini-jét megszerkesztettem, (csak a Precise régi nevét kellett átírni az új repó nevére) és természetesen a menu.lst-t is javítani kellett, a Grub_GUI.gz és a grldr file maradt a régi, és ezután már indíthattam is az új verziójú Puppy-t.
Az említett megoldás nem hoz létre hagyományos grub bejegyzést, ezért a Linux eltávolítása esetén ezzel nem kell foglalkozni, csak az xp boot.ini filéjének utolsó sorát kell kitörölni, ha valakit zavar az a dualboot-os menübejegyzés. Az eredményről egy képes, szöveges mellékletben győzödhettek meg Ti is, annyit azért még hozzátennék, hogy nekem nem működött a hálózat, nem ismerte fel a hálókártyámat, és nem volt hang sem, szintén eszköz nem észlelése okán! Amúgy minden más működik benne, rendesen.
Ha valaki, hozzám hasonló módon az iso-filéből windows alól termelné ki az sfs filét, az előbb olvassa el az ott lévő readme html-t is, mert windows alól hibásan látszik a fájlnév, csonkolva van!(8.3) A readme-ben le van írva a helyes filenév, arra kell átnevezni az iso-ból a kellő filéket, úgy ahogy fentebb én is leírtam! A kisérleti csomagban beállítottam a magyar nyelvet, természetesen ettől nem teljesen lett magyar, de aránylag elfogadható az eredmény. A skami által említett Libre Office hadműveletet én is elvégeztem, és az elkészült LibreOffice 4.2.4.pet-et simán fel tudtam telepíteni, majd még erről is teszek fel képernyőmentést. Egyenlőre kínlódok a hálókártya felismertetéssel, de az előzetes verzió amúgy, ettől a hibától eltekintve szerintem jó kis csomag lesz.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

slacko puppy teszt cd -k

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A Slacko szál is folyamatosan fejlődik, vasárnap este - 2014-Jun-22 21:23:22-kor felkerült a legújabb verzió, a slacko-5.9.3.iso a tárolóba, ahol még a régebbi, 5.9.2-es verzió is elérhető.(bár nálam az nem szerepelt valami fényesen, - nálam nem volt hálózat, és hang - de ez inkább az én hibám lehet.) A hozzá tartozó murga-linux fórumszálon a verzióváltásból adódó tartalmi különbségek is szépen fel vannak tüntetve. Az új verziót itt is el lehet érni.
-----------------------------------------------------------------
Hát feltettem ezt is, de ugyanaz a baja nálam, mint az előző, 5.9.1-es és 5.9.2-es verzióknak, tehát továbbra sincs vele net-elérésem, - látni látja, és halálpontosan fel is ismeri az integrált Realtek hálókártyát, csak éppen nem tudja azt működésre bírni, így mivel nincs eth0, nincs hálózat!
Kínomban már az ndiswrapper-el is megpróbálkoztam, de semmi eredmény.
A hangrész még rosszabb, ott már fel sem ismeri az integrált AC-97 kompatibilis chipet, ez így nálam most a nem jött össze kategória, sajnos.
Pedig minden más program jó rajta, és működik. Érdekesség még, hogy ugyanaz a kernele, mint a kros54 által bemutatott Thar Puppy-nak, de ez simán elindul, jó a videófelismerése is, míg a Thar Puppy meg a képernyőfelismeréshez érve meghal, szóval az a verzió is (meg ez a vonal is) felejtős lesz nálam!

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

slacko puppy teszt cd -k

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!

Tanusíthatom, hogy ez nem egy "Új Teszt Live Cd", hanem müködőképes jó rendszer, mióta sikerült felrakni a vinyóra.
Emlékeztek,hogy megszenvedtem vele, de azóta ezt használom a legtöbbet.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: slacko puppy teszt cd -k

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Mivel pénteken csak délig dolgozunk, nekiültem kisérletezni.Találtam a neten egy slackOff-5.9.3-1.iso nevű fájlt.
Az alapja a sima 5.9.3, tehát "teszt cd". Mindegy! Mivel a múltkor sokat szenvedtem a slackoval, most már tudtam mit kell tenni.
Kibontottam az iso-t, majd a "huge-3.19.3-EmSee-64" kernel fájlait megfelelően átnevezve kicseréltem az iso-ban. Majd USB-re írtam az új iso-t és reboot. Full-hd felbontás, net,hang kapásból. Maga a rendszer angol nyelvű,nincs magyar, de ezen a szinten mindenki elboldogul vele.
Most NTamas lehet hogy kiakad, de akkor is leírom:talán a legszimpatikusabb kinézetű puppy, amit eddig láttam.
Jó, tudom,hogy nem ez a lényeg, hanem a müködése, de azzal sincs gond, legalább is nálam.
Képet, ha NTamas hozzájárul, teszek fel róla.

NTamas,csak kérdezem, próbálkoztál más kernellel is?Akkor sem volt hangod és neted?

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: slacko puppy teszt cd -k

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Slacko 5.9.3 azaz másnéven Slacko 6.0 béta2 már több mint egy éves.

Készítettek belőle egy LxPup 15.06.3 nevü puppyt (slacko 5.9.3 kernel 4.0.4), amiben újabb dolgok vannak, de ennek ellenére béta verziónak nevezhetjük.
http://lx-pup.weebly.com/slacko60.html

Sajnos nálam a tálca ikonjai hiányosan jelentek meg és teljesen leterhelték a
cpu-t. A root/Startup/z-lxde-startup.sh fájl 6. üres sorába sleep 5 kellett írni .
Azután jó lett.
Conkyt felraktam, leegyszerűsítettem,átalakítottam.
Meghajtóikonokat felraktam.
Mindezek találhatóak a menu- asztal-change appearance-options.
Más hátteret raktam bele.
Ikonokat az asztalra pl: menu- internet- firefoxon jobbklikk- ott asztalra rakás


Az átalakítás után így néz ki:
Csatolmányok
Lxpup15063slacko.jpg
Lxpup15063slacko.jpg (82.89 KiB) Megtekintve 7234 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára janugsa 2015.09.08. 23:33-kor.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: slacko puppy teszt cd -k

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Volt dolgom ezzel is, de alapból nincs full-hd felbontás, csak olyan kernel csere után, "amiben lenni enyém vga támogatás"! ;)
Teszt vagy béta,nem számít, maradok a slackOff-nál.
(képek a kezdő lépések topicban)

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: slacko puppy teszt cd -k

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Tegnap megjelent a slacko64-6.0.8.1.iso !
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=101425
Pen-ről próbálom:
Screenshot2.jpg
Screenshot2.jpg (69.84 KiB) Megtekintve 7071 alkalommal
Screenshot3.jpg
Screenshot3.jpg (209.1 KiB) Megtekintve 7071 alkalommal
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (147.2 KiB) Megtekintve 7071 alkalommal
Eddig elég kellemes!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”