Pupplet készítéshez

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Pupplet készítéshez

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

csipesz írta: biztatas majorlackonak: a qbittorrentes es k3b-s tapasztalataidrol irhatnal valahol - szerintem volna, akit erdekelne.
Jobb nem jut eszembe, itt írom le.
A tahrpupokon, a csipesztahrpupon sincs semmi gond a qbittorrenttel, nem a legújabb verzió de gyors mint a szél. Eleve magyarul települ és ahol van quickpet ott szinte azonnal.
A beállításokban minden látható, én ki szoktam szedni a pipát sebességbeállításnál a feltöltési 50MB limitről. Ezen kívül semmit sem bántok.
Ami a precise-t illeti, ott van némi gond, de ha valaki telepíteni szeretné, előbb keressen rá a libboost-sytem1.46.1-re és ott kiad egy Ubuntus oldalt, ahol aztán el lehet szórakozni a függőségekkel, de ez sem akkora kunszt, mindent ami pirospontos le kell tölteni, ha ismételsz, úgyis kiírja, hogy már megvan a cucc. De minden kell hozzá, mert egyébként béna lesz. Úgy egy tucat .deb és ubi fájl lesz belőle, aztán már csak egy marad, a libboost-filesystem1.46.1 és ezt mint a fntiekben leírtam egy sima kereséssel megtalálható. Nos ez már csak egy file, szintén le és telepítgetni őket. Úgy szoktam, hogy ne rakja fel kétszer, hogy egyesével, felülről lefelé és ami készen van kitörlöm. Na ezután már nyugodtan telepíthető a precise qbittorrentje, ami még régebbi, mint a tahr-é, de ott sem tapasztaltam semmi problémát. Beállítás, mint fent.
A k3b az más tészta. Akármerre keresgéltem, nem találtam rá arra, miért nem látja az optikai meghajtókat a puppyn, nem ír ki semmit, hogy hiányoznának függőségek, de lemezt kiírni vele nem lehet. Audiót lehet konvertálni vele és egyszerű is, azt nem mondanám, hogy ugyanakkora a választási lehetőség, mint egy nagyobb disztrón, de arra jó. Sajna én nem értek hozzá, főleg nem puppyn, de ha valaki rájön a miértjére, hát nem is tudom mekkora díjat érdemelne, mert azért az egy nagyon jó kis progi.
Jut eszembe, valami root gondja van, nem szereti ha rootként futtatjuk. Máshol valóban nem kell hozzá sudozni, de ezt nem igazán értem. A puppykat én rootként használom, a spot nekem még kínai. :)

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pupplet készítéshez

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nem véletlen a program -k3b- prüszkölése, hiszen valóban jópár függősége van, itt egy lista a saját weboldaláról.
Requirement
Ebből ezek feltétlen kellenek,

KDE >= 3.2 - KDE is the great window manager, the powerful desktop, the very powerful c++ library K3b is based on, and a lot of programs.
QT >= 3.2 KDE 3.2 requires the QT library version 3.2, a cross-platform GUI development toolkit. Since K3b is a threaded application QT needs to be compiled with threading support enabled.
cdrecord/mkisofs - Cdrecord creates home-burned CDs with a CD-R/CD-RW recorder.
dvd+rw-tools - The DVD+RW-Tools are used to burn and format DVD+R(W) and DVD-R(W) media. To enable all K3b DVD burning features version >= 7.0 is required.

és ha jól megnézed nem mindegyik képezi a normál Puppy-k alapszoftverének a tartalmát. Általában a két utolsó függőség megvan a normál Puppykban is a Pburn okán. A KDE Desktop-hoz meg jópár dolog hozzácsapódik, ennyi minden feltelepítését szerintem nem éri meg egy sima cd/dvd írószoftver, erre a Pburn is simám jó, és az legalább alapból megvan, tárolóból frissíthető, függőségekkel egyetemben.

Installation from Source

The first thing to do is to get the requirements installed (see the requirements page). You need at least install the Qt and kdelibs devel packages.
For a working audio player you need the kdemultimedia devel package.
For mp3 decoding support you need to install libmad.
For FLAC decoding and encoding support you need to install the FLAC++ libraries and headers.
For Ogg Vorbis decoding and encoding you need to install the Ogg Vorbis libraries and headers.

Get the source from the K3b download page (Example: k3b-2.0.2.tar.bz2)

Extract the source to a temporarly directory:

# tar -xjvf k3b-2.0.2.tar.bz2

and change to the created directory:

# cd k3b-2.0.2

Configure the source:

# ./configure

(with older versions of K3b one needed to provide a prefix but the new KDE build system is able to guess it properly)

After the configuration finished you will see a summary. If one of the features you want to be enabled is not you need to check the requirements again.

Start the compilation:

# make

And finally if the command above did not show any errors install K3b:

# su -c "make install"

(You will have to type in your root password.)

Now you may start K3b from the KMenu (Multimedia section) or run it from a shell or the Alt-F2 menu via 'k3b'.

Amúgy meg a legutolsó, 2.0.2-es verzió a Puppy csomagtárolójából is elérhető ám.

Kép
mondjuk, kell hozzá függőség rendesen:
Kép
86 darab függőség, és 182Mega csomag letöltése előtt inkább maradok a jól bevált PBurn-nál, K3b-t meg használjanak csak a függőségben szenvedők.
http://kepfeltoltes.hu/view/141003/K3b3 ... es.hu_.png
A röhej az egészben az, hogy a GSTreamer 0.10 meg a CDRDAO már eleve a gépen van fenn, más program okán, a csomagtelepítő mégis fel akarja tenni, köszönöm, inkább nem!

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Pupplet készítéshez

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Hú Tamás!
Ez sem volt semmi. Tanulmányozni kell feltétlenül.
A magam részéről és amennyiben dolgozni akarok vele, átmegyek a mindegy mire és ott alkotok. Valóban semmi értelme a szenvedésnek és amit itt tud a puppy az részemről rendben van.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Pupplet készítéshez

Hozzászólás Szerző: S-kami »

KDE alkalmazás, azért kell ennyi minden.
Az alap, hogy KDE rendszerrel ellátott puppy linuxot használunk, így alapból fut. :geek:

Kiindulásnak:
http://www.lhpup.org/

Egy rakás KDE 4
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=86913
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pupplet készítéshez

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Azt tudtuk eddig is, hogy KDE-s a cucc, de egy vitatható cd/dvd íróért ennyi mindent a gépre feltetetni szerintem nonszensz kategória.
Főleg úgy, hogy nem szeretem a KDE-T! Mondjuk a Gnome-t sem!
---------------
AQBittorrent meg a Puppy csomagtárolójából is lehúzható a szükséges függőségekkel egyetemben, igaz csak a 2.9.7-1-es verzió, de ez legalább a stabil verzió, és mindössze csak 14 Mega a függőségekkel együtt és nem kell a deb-es csomagokkal szenvedni.

Kép
http://kepfeltoltes.hu/view/141003/qbit ... es.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/view/141003/qbit ... es.hu_.png

Azért a geoip database jelenléte kissé elgondolkodtató. Nem biztos, hogy tudni akarom, kitől jön a torrent cucc részlete, és azt se nagyon szeretném, ha más meg netán engem azonosítana be. Az meg végképp nem érdekel, hogy a listában megjelenő partnerek milyen nációhoz tartoznak, a szép kis zászlócskáikkal egyetemben. Nagyjából már értem, miért lett ez a sima torrent kliens hirtelen 14 mega terjedelmű, marad a bevált Transmission.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.10.03. 22:43-kor.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Pupplet készítéshez

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

azami írta:
Kulusz Írta!
Igazság szerint , ezeket a dolgokat inkább sfs-ben kellene tálalni a rendszer mellé , hogy csak azt használjuk amire szükségünk van. Erre a dologra kellene valami egységes szkript ami látja a boot médián az sfs fájlokat , és azokat megjeleníti mint lehetséges alkalmazások a live rendszerhez .
Végső soron az sfsload látja ha már 1.telepítésnél áthelyezted az adott meghajtóra.(Vagy valami másra gondoltál :?: )

Kép
Konkrétan az ISO-ba gondoltam. Az sfs fájlokat közvetlenül vagy alkönyvtárban a puppy sfs mellé, amit felajánl a puppy első indulásnál (telepítésre vagy futtatásra). Persze az sfs-load az mindezt tudja. Viszont meg kell kerestetni vele az induló médiát (ahonnan futtatjuk az élő rendszert) . Tudom egyszerü mint a pofon. De egy amatőr puppy felhasználó akiknek csak úgy odadobjuk a puppyt mint valami csoda (ami részben igaz is) , nem tudják perfekt használni mert nincs meg a megfelelő felkészültség vagy figyelmeztetés a rendszerben . És egy ilyen aprócska cucc sokkal kényelmesebbé tenné a dolgot (ebben a körben).
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Pupplet készítéshez

Hozzászólás Szerző: csipesz »

majorlackonak: bocs, lacko, asszem rosszul tettem fel, a kerdest; annyira voltam mindossze kivancsi, hogy tud-e a tapasztalataid szerint a gbittorrent vagy a kde-s cd-iro valami PLUSZT a Transmissionhoz vagy a pburnhoz kepest?

@ntamas: "Az oprendszer telepítéssel, és hangolással ne gyere nekem"
- en nem "neked jovok" valamivel, en kozoltem - EDDIG szelid hangon - egy nyilvanvalo tenyt, es - ismet csak szeliden, azt allitottam, hogy ez egy jo dolog. Ezzel nem kivantam sem teged provokalni, nem minositettem vele semmelyik masik forumtarsam eltero nezeteit stb. stb.
- Figyelj ntamas. Lehet, hogy a birkabbak nem szolnak vissza neked a politikusok egy reszere jellemzo, tenyerbemaszoan magad-ala-dongolo es kioktato modorodert, en viszont nem fogom ezt szo nelkul hagyni, SOHA.
Tisztazzunk valamit: en sem a csicskad, sem a labkapcad, sem a beosztottad nem vagyok, hogy muszaj lenne elturnom az ervelesi stilusodat - csodalom a tobbieket, kulonosen azamit, hogy ezt elturik neked. Pedig alapjaban veve egy ertekes es nagyon alapos ember vagy - kar, hogy lakozik emellett valami nagyon csunya is a szemelyisegedben. Javaslom, szallj magadba kisse es tanulmanyozd pl. kros54 stilusat - hidd el, javadra fog valni. Ugy az emberek mar nem csak a kitartasodat es alapossagodat lesznek csak kepesek tisztelni benned, hanem estleg meg meg is fognak kedvelni a vegen, mint embert is - ami ugye, nem baj?
Csak ennyit akartam mondani. Tanulj meg vegre kello tisztelettel kommunikalni felebarataiddal.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Pupplet készítéshez

Hozzászólás Szerző: azami »

Csipesz,egyetértek, kb 4 hónapja irtam:viewtopic.php?f=12&t=57&p=335#p335

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Pupplet készítéshez

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Kedves csipesz!
A qbittorrent nem gyorsabb és nem megbízhatóbb a Transmissionnal összevetve, kizárólag lustaságból használom a beépített keresőmotorja miatt. Lehet, aTransmissionban szintén létezik, nem igazán találtam ki hogyan. A zászlócskák nem nagyon zavarnak, meglehet kéne kicsit tartanom bizonyos megfigyelésektől lassan errefelé is.
A k3b konvertál audiocuccokat, amennyiben szükséges és cdtextje is van. Minden egyéb tulajdonsága számomra érdektelen, magam sem szeretem a KDE-t és ez az egymillió plusztelepítgetés korántsem vonz, ergo felesleges. A Pburnt már sokszor használtam ISO kiírásra, lejátszható CD-t DVD-t még nem írtam vele, de nincs kétségem affelől, hogy perfekt.
Egyiket sem helyezném a másik fölé, a választás egyéni, egyébként úgy tudom, csiszolgatod a retro tahrt, abban meg semmit sem kell a qbittel tenni, nincs függőségigénye.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Pupplet készítéshez

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@azami: na ja.
@majorlacko: ok, kosz az infot, tehat pl. nem tud cd kep-formatumokat konvertalni konnyeden... mert ilyen progi erdekelne.
jajj, a tahr retro, ne is mondd ! 3 nap multan feladtam... a precizekhez kepest rettenetes banni vele - vagy en nem vagyok eleg kocka hozza... :oops:

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”