ASUS EeePC 1015PE 2 Gb ram

Laptop, notebook téma.
Milyen puplet javasolt, mit érdemes kipróbálni az adott gépen?
Tippek, trükkök, ismertetők, javaslatok az adott gépre.
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

ASUS EeePC 1015PE 2 Gb ram

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Érkezett egy kérdés Évától a Discordon:
Éva:
Sziasztok! Benéztem, hátha találok valami pupletet :smiley: Most van soron a kis netbook újratelepítése, csak éppen azt nem tudom, mit tegyek fel rá, hogy használni tudjam a skype videohívást. Nézelődtem, nézelődtem, de nem lettem okosabb :smile:
A cset közvetlen linkje:
https://discord.gg/74tBqJk

Ha jól emléxem, Willy36 neked pont ilyen géped van, vagy nagyon hasonló !
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: ASUS EeePC 1015PE 2 Gb ram

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Mivel az MS pár hónap múlva kinyírja az eddig megszokott Skype-t, így egyetlen értelmes megoldásként a webes skype használat jöhet szóba, illetve ennek egy implementálása a Ghetto Skype alkalmazás. (ha jól tudom, ez a fórumunkban elérhető még)

ghetto-skype_1.5.0_i386.pet
Size: 93.6 MB
Modified: 18.12.2017 20:39

Egy fontos dolgot ezzel kapcsolatban azért még figyelmeztetésként meg kell említeni, de ezt megírtak már a GitHub-on is, hogy a videótelefonálás ezzel a Ghetto-Skype kliens cuccal nem fog menni. Így csak sima szöveges chat mód és esetleg még a mikrofonos hang mód működik csak, de ez is több a semminél.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: ASUS EeePC 1015PE 2 Gb ram

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia !
Egy tapasztalatom írnám le, én magam nem próbáltam ki, csak láttam, mert a skype használatához, sms-t telefonszámot akart kérni, egy próba miatt ezt nem vagyok hajlandó megadni a microsoft-nak. De aki szeretné használni egy megoldás lehet, a webes felületű skype, amit egy https://account.microsoft.com/account?lang=hu-hu belépéssel, regisztrációval használni tud bármikor. Nem tudom, hogy másnál működik-e, pl. linuxon, de Vendi a Fix tv Restart műsorának vezetője, amit naponta élőben nyom egy órát, ha Skype-n hívják, online felületen dolgozik és van kép és hang is, ráadásul konferenciázik is, nemcsak írkálás. Ezt egy laptopon Win 10 felületen teszi. Linuxon is működnie kell szerintem. Esetleeg akinek van kedve kipróbálhatja. Azt hiszem Évi-nek kéne a Discordról

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: ASUS EeePC 1015PE 2 Gb ram

Hozzászólás Szerző: NTamas »

willy36 írta: 2018.07.26. 07:58 Szia !
Egy tapasztalatom írnám le, én magam nem próbáltam ki, csak láttam, mert a skype használatához, sms-t telefonszámot akart kérni, egy próba miatt ezt nem vagyok hajlandó megadni a microsoft-nak.
Te valamit igencsak félreértesz, az ms nem kér tőled semmit, csak azt, amit amúgy is megadtál már neki a skype használathoz. Amit te kaptál, és pl. most én is kaptam, mert kíváncsiságból beléptem, az nem más mint egy ellenőrző metódus, ahol a skype oldalon már megadott elsődleges és esetleg a másodlagos e-mail címedre kérdez rá, ha ott eredetileg megadtál telefonszámot, akkor arra fog rákérdezni, és oda fog küldeni neked egy sms-t, amiben lesz egy ellenőrző kód, amit a skype belépéshez be kell írni. Ugyanezt azellenőrző kódot fogod megkapni az e-mail címre küldött levélben is, ez nem tudom, hogy miért nem tiszta neked, a skype felhasználói feltételekben, és a biztonsági részben ez amúgy érthetően le van írva, csak el kéne olvasni, és nem fantáziálni, ellenséget látni azonnal!
Egy bizonyos idő után, ha nem lépsz be a skype-re, legyen az online, vagy a Ghetto Skype alkalmazás, ugyanúgy meg fogod kapni mindkét esetben az ellenőrzést, és ez a Te biztonságodat növeli.

Amúgy az ellenőrzésnél az e-mail címed ki van szürkítve, akárcsak a telefonszámod, és erre a kiszürkített sávra kell csak rákattintanod, - és nem kell ott semmit sem megadnod, se e-mail címet, se telefonszámot, hiszen ezeket a skype-re való regisztráláskor már eleve te magad megadtad!- és ha rákattintottál arra a kiszürkített e-mail címre, vagy telefonszámra, nos akkor azokra fog az ms neked elküdeni egy azonosító kódot, amit a ellenőrzös beléptetéshez, belépéshez majd be kell írnod, és ezután a rendszer beenged. A kapott ellenőrző kódot meg tedd el, mert az ellenőrző oldalon van egy olyan lehetőség is, hogy kiválasztod a -Már kaptam ellenőrző kódot- lehetőséget, és az e-mail és telefonszámra küldés helyett ide kattintva Te magad fogod megadni a már megkapott (és eltett) ellenőrző kódodat a belépéshez!
Szóval, ha valamit nem tudsz, vagy nem ismered a működését, -én magam nem próbáltam ki, csak láttam- akkor nem írj be valótlant, megzavarva ezzel a kérdezőt.

Ráadásul, ha nem arról az eszközről jelentkezel be, amivel a regelést végezted, akkor is automatikusan az ellenőrzési folyamat megy végbe a bejelentkezés előtt, ezért jó ilyenkor ha már van egy saját ellenőrző kódod.
Amúgy beléphetsz a Skype-re az MS fiókoddaL is, ha van ilyened.

Hogy mennyire normális az MS, nekem régebbről már volt egy One drive fiók regelésem, és oda utoljára 2014-ben töltöttem fel dolgokat, ezután valahogy el is felejtkeztem erről, most a leveled hatására az előbb beléptem, és megpróbáltam az ingyenes One drive-re is belépni, hátha meg van még. Megvolt!......nem törölték, csak zárolták a fiókomat, (mivel oda 2014 óta nem történt belépés - ilyen erővel már régen törölhették volna a fiókomat, de nem tették, és ezért mindenképp egy nagy-nagy piros pont jár nekik!), és üdvözöltek, hogy újra beléptem, majd azonnal felajánlották a zárolás megszüntetését, amit a képen lévő figyelmeztetés ellenére 10 perc alatt visszaállítottak, igaz, csak kb. 1GB-nyi cucc volt ott fenn, és annak visszaállítása nem sok időt vehetett igénybe.
Kép
Szóval abszolúte korrekten jártak el, ezért külön dicséretet érdemelnek részemről, voltak olyan képek és anyagok is ott fenn, amiről már lemondtam, de így sikerült visszaszerezni őket.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: ASUS EeePC 1015PE 2 Gb ram

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Igen, most újra megnéztem, tényleg van másodlagos e-mail cím lehetőség, akkor ez így rendben van, csak furi, hogy a telefont és az sms-t ajánlotta fel alapból, ez zavart meg, mivel nem volt még ilyen fiókom, így nem nézegettem tovább.

Válasz küldése

Vissza: “Laptop, notebook”