Portable Kommander Keen játék

Dos, nes, snes, játékgépek, callus, amiga, emulátorok, retro gépek

Moderátor: S-kami

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Portable Kommander Keen játék

Hozzászólás Szerző: csipesz »

A minap a murgán bóklászva annak a fórumnak a játékos szekciójában találtam egy Kommander Keen sfs-t. Mivel személy szerint nem komálom túlzottan az sfs-eket, mindjárt át is konvertáltam pet-té, majd telepítettem. - Nos, a telepített formájában nem akart mûködni... Erre megkerestem azt a mappát, ahol tulajdonképp ott az egész játék minden fontos eleme, láttam, van egy 32 bites meg egy 64 bites indítófájlja is. Ebbõl a mappából indítva a 32 bites fájlra klikkelve, már gyönyörûen ment! Úgyhogy ezt a mappát bezippeltem és föltöltöttem ide:
https://drive.google.com/file/d/0B38lNu ... sp=sharing
Még egy hátrányos dolog: kizárólag a mappájából volt hajlandó indulni, asztalra kihúzva nem, de amúgy jó.
Screenshot_2016-02-06_13.08.37.jpg
Screenshot_2016-02-06_13.08.37.jpg (25.07 KiB) Megtekintve 3219 alkalommal
Screenshot_2016-02-06_13.10.42.jpg
Screenshot_2016-02-06_13.10.42.jpg (28.86 KiB) Megtekintve 3219 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.07.29. 17:16-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Portable Kommander Keen játék

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A zip-ben lévő x86 filének futási jogot kell futtatás előtt adni! (az x64-es filének is!)
Mivel úgy tűnik, saját DosBox alatt fut a játék - pedig éppenséggel a gépen is van egy - ezért simán az x86-ra kattintva elindul a játék de hogyan?
Igaz a kezdőmenüből én rögtön a legutolsó, a 8-as játékot indítottam el.
A Config menüben a videó-nál elsőre csak az alap 320x240 lehetőség van/látszik.
Kép
Alig látszik igaz, -de, ha kinyitod az ablakot, már jobban- és, ha erre a képméret-váltóra rákattintasz, akkor már váltja a felbontást, ezt csak a régi motorosok tudják! (A config filéket alapértelmezésként a Puppy alatt ide menti le a program: /root/.CommanderGenius)
Ha beállítod itt a filére kattintással a megfelelő képméretet, -1024x768-at állítottam én - és baloldalt a Config menü alatti kis zöld csillagra ütsz, visszajutsz a kezdő beállító menübe, itt a Quit/kilépés-re ütsz, és a következő indításkor már a beállított képmérettel fog a játék elindulni.
Kép

Ha neked valamiért nem indulna el ez az egyesített program, akkor, áthidaló megoldásként, ha a gépeden van telepített DosBox, annak a patch-on lévő könyvtárába is be lehet másolni egyenként a CommanderKeen.zip ből a keen1-8 könyvtárakat, és akkor a DosBox-ból már tudsz játszani.
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2016.02.06. 18:47-kor.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Portable Kommander Keen játék

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (71.91 KiB) Megtekintve 3208 alkalommal
...és a megoldás:
:P

Kód: Egész kijelölése

Path=/usr/share/games/CommanderKeen
Exec=/usr/share/games/CommanderKeen/keen.x86
Icon=/usr/share/games/CommanderKeen/keen.png
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Válasz küldése

Vissza: “Retró Varázs”