MicroEmulator - régi telók javás játékaihoz

Dos, nes, snes, játékgépek, callus, amiga, emulátorok, retro gépek

Moderátor: S-kami

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

MicroEmulator - régi telók javás játékaihoz

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello. Most, úgy 2 napja egyszer csak eszembe jutott valami. Találtam egy adag, jó régen, jó régi telókra gyûjtögetett kis méretû javás játékot, és kíváncsi lettem, volna é bármilyen app, ami ezeket esetleg még mûködésre volna képes bírni Puppy Linux alatt?
Elõször is, kipróbáltam az amúgy is e játékok mellé eltett, anno vindózikszpén tûrhetõen mûködött sjboy emulátort, hátha megnyikkanna wine alatt is; persze semmi! - nemhogy wine alatt nem ment, de már valódi vindóz 7-en sem...
Nosza, kutakodni kezdtem a neten, és miután találtam vagy 5 féle egyéb cuccot, belõlük nagy nehezen, de hajlandó volt mûködni egy, melynek neve micro emulator. Ez egy java alapú alkalmazás, nem kell telepíteni és úgy tapasztaltam, java 6-os verziótól már mûködik a puppin is, a következõ korlátokkal: csak azt a .jar végû játékot jeleníti meg, amelyiket kedve tartja, valamint azon játékok, amelyek eredetileg hangokat adtak ki vagy háttérzene szólt alattuk, nos ezek ebben az emulátorban némák lesznek sajnos... Mindjárt ki is rostáltam a hajdani jar játékaim közül azokat, melyek hajlandóak voltak menni ebben az emulátorban, aztán ezeket elhelyeztem az emulátor mappáján belül az apps mappába, végül bezippeltem az egészet és feltöltöttem, ide:

https://drive.google.com/file/d/0B38lNu ... sp=sharing

Az emulátor így néz ki, és érdekes: két különbözõ puppin kipróbálva más-más betûkészletet használ!
MicroEmuPrecise56_500MPendrvKiadason.jpg
MicroEmuPrecise56_500MPendrvKiadason.jpg (31.37 KiB) Megtekintve 6735 alkalommal
MicroEmuPrecise571CsipeszPup-on.jpg
MicroEmuPrecise571CsipeszPup-on.jpg (19.36 KiB) Megtekintve 6735 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.07.29. 17:20-kor.

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: MicroEmulator - régi telók javás játékaihoz

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Le van törölve a file.
Valódi neve micro emulátórnak.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: MicroEmulator - régi telók javás játékaihoz

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Innen elérheted, ez a projekt oldala:

https://sourceforge.net/projects/microemulator/
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: MicroEmulator - régi telók javás játékaihoz

Hozzászólás Szerző: csipesz »

köszi a jelzést, NRLD181, frissítettem a linkemet.

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: MicroEmulator - régi telók javás játékaihoz

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszi Csipesz, nálam is megy a legújabb java futtatóval.
Kép

Az említett betűeltérések a különböző OS-ben meglévő betűtípusok, meg a java futtatóban lévő fontbejegyzésbeli eltérések, illetve a puppy-kban alapból meglévő eltérő betűtípusok miatt vannak, nézd meg, nálam a legújabbnál már teljesen más betűtípust használ alapból, mint ami nálad látható.
Kép
Kép
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Retró Varázs”