Bionic32(K4.9.163)Big DOS-AppPack-DVD, Hun/Eng, 2021, szeptember

Dos, nes, snes, játékgépek, callus, amiga, emulátorok, retro gépek

Moderátor: S-kami

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Bionic32(K4.9.163)Big DOS-AppPack-DVD, Hun/Eng, 2021, szeptember

Hozzászólás Szerző: csipesz »

LEGFRISSEBBEN SZERKESZTVE: Vadiúj 2021 szeptemberi kiadásért kérlek, ugorj ide:
viewtopic.php?p=9510#p9510


SZERKESZTVE: A LEGÚJABB, 2019, JÚLIUSI, "ULTIMATE" CUCCÉRT KÉRLEK, LAPOZZ A HARMADIK OLDAL ALJÁRA! OTT LESZ FRISS LINK IS, A KORÁBBI LINKEK MÁR NEM FOGNAK MŰKÖDNI!

Na Emberek, hello. Mar reg (1 szuk hete kb) kesz van ez a cucc, csak lusta is meg elfoglalt is voltam publikalni...
Egy, a kros54 gyujtemenyeben talalt magyaritott upup precise 383 alapra raktam 4-5 dolgot, es kb 65 valogatott, elo-konfiguralt
Dos-jatekot. Erzesem szerint a jobbakat, amennyire ez lehetseges, a teljesseg igenye nelkul persze. Bocs, de nem sutom el, mi az a 65, csak
annyit, hogy a s-kami altal a cimlapon kinalt jatekok is benne vannak(pedig nem beszeltunk ossze :) ) Egyeb szempontbol pedig igen visszafogott,
vagyis egyeni tovabb-epitesi otleteknek eleg teret hagy a cucc - csak egy audacious, egy vlc, egy dosbox meg egy bleachbit van benne, asszem...
Innen toltikelhetitek:
Szerkesztve:
Olvass lejjebb!

Es aki kiprobalja, ez az asztal fogadja majd:
capture15069.jpg
capture15069.jpg (72.69 KiB) Megtekintve 15241 alkalommal
Hat, jo szorakozast, akit erdekel az ilyesmi.
A hozzászólást 9 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2021.03.01. 11:14-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Egy szereny kis Dosbox puppy - upup 383 alapon...

Hozzászólás Szerző: azami »

Az a kissebb gondom hogy sárga alapon sárga egér :roll: :D a nagyobb az hogy nem lelem a játékokat :roll: :shock: :!: :?:
Megjegyzem virtuális gépen fut,..... a játékok menü fölé állva 1 perc után sem jött semmi :roll:
Holkeressem... :?:

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Egy szereny kis Dosbox puppy - upup 383 alapon...

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szia.
Virtual boxhoz nem tudok hozzaszolni - ott meg nem probaltam... :)
Probald cd-rol, vagy ami meg jobb, usb-rol;
Jatekok menu??? - milyen jatekok menu? Ott a desktop kozepso reszen lenn egy dosbox ikon, csak epp hogy nem kukorekol. Inditsd el!
A jo oreg Volkov Kommander-hez hasonlo fajlkezelo kell, hogy feltaruljon, teljes kepernyos modban.
Bemegy a Games mappaba, bemegy valamelyik jatek mappajaba, indito *.exe vagy *.bat fajllal elinditod a jatekot.
Kilepesnel ajanlott az Alt-Enter hasznalataval visszaterni az ablakos modba, ugy konnyebb bezarni a dosboxot.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Egy szereny kis Dosbox puppy - upup 383 alapon...

Hozzászólás Szerző: azami »

Bocs nem jöttem rá :D :idea:

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Egy szereny kis Dosbox puppy - upup 383 alapon...

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello. Kicsit módosítottam ezen a cuccon is, de nem nagyon;
1.Két klikkre nyílnak meg a dolgok, mint a vindózon;
2.xvkbd-n most már itt is van választható magyar karakterkészlet;
3.pburn magyarítva;
4.Észrevettem a DOS-os játékcsomagokban két ottfelejtett zip fájlt(ezekbõl csomagoltam ki akkoriban a játékok egy részét), ezeket eltávolítottam, így felszabadult némi hely;
5.No, ha már felszabadult, raktam be két további játékot: az egyik neve quixx, a másiké Powerslave;
6.Végül a teljes Warcraft2 Tide Of Darkness-t lecseréltem egy magyar nyelvû változatra.
Más. Kezdõbbek figyelmébe: észrevettem ebben a jupupban, hogy a keverõ érthetetlen módon elsõ induláskor mindig némán tartja az összes létezõ hangkimenetet - semmi pánik: rendszertálca hangerõikonon jobbegérgomb, keverõ felnyit(legalsó menüpont), felülrõl az elsõ négy csúszka a bal szélen bepipál, hangerõszintek nagyjából háromnegyedesre felhúz, keverõ bezár, root mappában test.mp3 indít - most már hallatszania kell.
Tölthetõ innen:
SZERKESZTVE: TEKERJ LEJJEBB!
Alap megjelenése az eddigi.
Elõzõ az én tárolóimról törölve! - dehát ez a tökényesebb :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.02.28. 10:04-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Dosbox puppy - upup 383 alapon...

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Dosbox Puppynak készült még egy, valószínűleg ucsó változata is, a mérete 650 mega kábé, változás csak annyi, hogy dobtam bele még vagy 3-4 játékot és felszereltem egy alap kiszerelésű wine-nal is, a CD függelékébe meg került egy clamav vírusirtó, egy 340-es nvidia driver, egy startmount, egy bluetooth sfs meg egy universal usb installer. Semmi egyéb.
A régi link is megmarad, mert van aki jobban örül a kisebbnek... az újabb pedig itt van(darabolt rar!):
SZERKESZTVE: TEKERJ MÉG EGY KICSIT LEJJEBB...
Asztal kinézete is szinte pont ugyanolyan.
Az újonnan behelyezett játékok közül a Seek And Destroy érdemel említést, ezt nagyon szeretem, jó játék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.02.28. 10:06-kor.


Avatar
csipesz
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Upup 3.8.3.1 DOS-apps puppy - újratöltve

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Sziasztok. Készítettem egy újragondolt Dosapps puppy-t - az alap "nyersanyagból"(precise-3.8.3.1-SCSI.iso) teljesen újraépítve. Angolul startol, de az üdvözlőképernyőről ugye nem nagy kaland magyarra átállítani.
Nem sok újat tudok róla mondani - egy kicsit modernebb, kényelmesebb, áttekinthetőbb lett - ennyi...
A 2014-es cucc az én tárolóimról nem elérhető többé, csak ez:
precise-Upup3.8.3.1DosAppsPuppyReloadedEngHun2018Feb.iso 692.7 MB
link1:
https://mega.nz/#!pN1C0DgS!0ev5AfPVHKZo ... sWzk5uxL2Q
link2:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Jelenleg így fest első start után, 1024x768 felbontásban:
screenshot_2018-02-27_13.48.47.jpg
screenshot_2018-02-27_13.48.47.jpg (115.41 KiB) Megtekintve 12670 alkalommal

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Upup 3.8.3.1 DOS-apps puppy - újratöltve

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Csináltam egy videót, tök jó lett, fél óra meg ötszáz mega, aztán lehalt a végén az egész... pont a legvége, az utolsó egy perc...
Brühhüühhhüüü...

No, majd lesz időm meg kedvem, akkor még egyszer nekiállok és megcsinálom megint.

Mindenesetre jót játszottam.

Egy apróság!

Miért nincs hangja a Quake1 -nek?
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Upup 3.8.3.1 DOS-apps puppy - újratöltve

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

ha jól rémlik van nem 1 olyan dos game ahol külön ki kell csomagolni a hangokat ... :)
bár quake-nél nem emléxek ilyenre , még talán a dosbox beállításnál lehet valami , vagy ha nem az akkor setup.exe (ha van) :D
de itt van ezis .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Retró Varázs”