Bionic32(K4.9.163)Big DOS-AppPack-DVD, Hun/Eng, 2021, szeptember

Dos, nes, snes, játékgépek, callus, amiga, emulátorok, retro gépek

Moderátor: S-kami

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Upup 3.8.3.1 DOS-apps puppy - újratöltve

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Ha esetleg valaki nem nézte volna a főoldalon:

https://www.youtube.com/watch?v=lJLPU9xzehM
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Upup 3.8.3.1 DOS-apps puppy - újratöltve

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Heló-beló! Leesett újabb két hét hobby-meló :) ; Ezalatt készült egy Nagy DOSapps Puppy gyűjteményes kiadás, MAGYAR nyelvű, nem túl óriás DVD(elfér egy kamerákba való mini 1,4 gigás DVD-n) - Ebbe bekerült MINDENEM, amit dos-korszakból otthon csak találni tudtam a "ládafiában", érdekesnek ítéltem, valamint kifogástalanul hajlandó volt dolgozni dosbox alatt, egyetlen, alaposan kikísérletezett konfiggal. Ami nem dolgozott kifogástalanul, annak röppennie kellett kifele, mint pl. a quake, aminek nem volt hangja akkor, ha a dosbox.conf fájlban engedélyezve volt a soundblaster meg az ultrasound-emuláció is egyaránt... - hát sajnálom: talán a quake programozói kicsit megerőltethették volna magukat anno és betehettek volna a művükbe egy tisztességes sound setup rendszert, olyat, mint amilyen pl. a duke nukem 3d-ben és ezer más játékban is megtalálható. Tökéletesítettem a DOS-os médiák kategóriáin, hogy mindenki hamarabb odataláljon, ami érdekli, javítottam a linux rendszer magyarításán, frissítettem a pupradio rádió-tv csatornáit, raktam be mpv médialejátszót is, tvtime-ot, roxterminált, packit-ot, uextract-ot, végül nem bírtam magammal, úgyhogy még egy alap kiszerelésű wine-t is... - de nem is ez a lényeg, hanem az immár egy helyről: A DOSBox indítása után megjelenő FM fájlkezelő alól elérhető töméntelen mennyiségű DOS-os játék, alkalmazás, lemezújság, modulzenék, ilyesmik. Körkép szeretne lenni ez a - nyilván kissé szubjektív - válogatás, megismertetni újabb generációkkal, mikkel lehetett örömködni IBM PC-ken a 90-es években, az MS-DOS fénykorában... A hangsúly az örömködésen van, tehát - bocs - ebben a kiadásban SE keressünk pascal programozói környezetet, szövegszerkesztőket, adatbázis-szervezőket - mert maximálisan szórakoztatásról vagy szórakozva művelődésről szól a dolog.
Még valami: A Dosbox indítása után teljes képernyős mód használata erősen ajánlott minden olyan applikációnál, amely egeret(is) használ! (Alt-Enter bill. kombó)
Nnya... az ISO mérete 1389,4 Mb(fullosban kitelepítve a cuccost 5 Gb hely kell nékie), 2 zip szeletben feltöltve ide:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
(a "Upup3831K383NagyDOSappKollekcioHun2018Oktober" mappában van!)
Külalakja pedig:
screenshot_2018-10-19_08.17.52.jpg
screenshot_2018-10-19_08.17.52.jpg (112.6 KiB) Megtekintve 11356 alkalommal

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Upup 3.8.3.1 DOS-apps puppy - újratöltve

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Köszi csipesz !
Szia, köszi a munkád, meg is lesem, Ja, a kép a háttérben nagyon tetszik.
Esetleg ez nem lehet segítség a gravis ultrasound problémához ? Vagy maga a Quake-ben nem megoldható egyáltalán ?
Letöltés: kicsit tekerj lejjebb, ne a linket másold
https://www.systemshock.org/index.php?topic=2600.0

A Soundblasterhez esetleg info....

I found the problem - it was in the high DMA setting.

The auto configuration was trying to run LOW DMA = 1 and HIGH DMA = 3. Yet when I ran diagnose manually it was reporting an error setting the HIGH DMA.

The SET BLASTER statement was setting both DMAs equal to 1.

If I let DIAGOSE set it, it would not work. If I did it "maually" with SET BLASTER it worked.

So went into CTCU and set it to use only one DMA, and now everything works.

Of course, this raises the question of, why can't it use DMA 3? I went into the BIOS and tried reserving DMAs for "legacy ISA" but nothing I did seemed to make any difference.
Ha nem gond, nem fordítom le külön, nehogy félrefordítsak valamit.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Upup 3.8.3.1 DOS-apps puppy - újratöltve

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szia, willy36, köszönöm érdeklődésed.

A kvék hang-problémája egy csapásra megszűnne akkor, ha a dosbox.conf-ban ennél a résznél:
gus=true
gusrate=44100
gusbase=240
gusirq=5
gusdma=3
stb. - azt írnám be:
gus=false, vagyis tiltanám - akkor a kvék már egyből a soundblaster-re "vetődne", és annak alap beállításaival elégedett lenne. De én az 1 kényes kvék kedvéért nem akartam azt meglépni, hogy csak őmiatta a progigyűjteményben egy csomó másnak ne legyen hangja... - ezért hagytam ki inkább.
Ebben a Dosboxban, ezt a konfigot nagyjából úgy kell elképzelnünk, mintha lenne egy Pentium 2-esünk 512 Mb rammal, egy 2 vagy 4 Mb-os S3-as pci videókártyával, és 2 hangkártyával: egy Soundblasterrel meg egy Gravis Ultrasound-dal egyszerre.
A két képzeletbeli hangkártyánk portjai, irq-jai és dma-i ugye nem "akadhatnak össze", ezért a Soundblaster ezeket használja:
220, 7, 1, a GravisUltrasound pedig, hogy megférjen mellette, ezért használ - kénytelenségből - 240, 5, 3 konfigot; na ez nem jó a kvék játéknak - legalábbis saját tapasztalataim szerint...

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Upup 3.8.3.1 DOS-apps puppy stuff

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szia, retródoscuccc-kedvelők; az utóbbi időben összehorgászgattam a netről mindenfelől még egy halom DOS-játékot meg egy-két érdekes fájlkezelő/shell progit, amit szintén pepaszíroztam a kollekcióba, úgyhogy a mostani, Rev.2-es DVD kiadás mérete felhízott 2288,2 Mb-ra.
A cucc a korábbi linken megtalálható, a Upup3831K383NagyDOSappKollekcioHunEng2019Marcius mappában, négy CD méretű zip-szeletbe csomagolva.
A külseje majdnem semmit nem változott - ilyen:
screenshot_2019-03-13_17.37.58.jpg
screenshot_2019-03-13_17.37.58.jpg (93.44 KiB) Megtekintve 10808 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Upup Precise 3.8.3.1 Nagy DOS-app gyűjtemény DVD Ultimate Kiadás

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szerbusztok. Szeretném bejelenteni, hogy megjelent a DOS-app- és játékgyűjteményemnek még ez az ucsó, tovább bővített kiadása - amit még ha szeretnék, se tudnék tovább bővíteni, azon ok miatt, hogy egy usb tárra fat 32 partícióra telepített puppy-ban lévő rendszer sfs mérete nem növelhető négy gigabájt fölé...
Mik változtak e kiadásnak készítése során?
Azt találtam ki, hogy besuvasztom még ebbe az anyagba az időközben 8 darabosra növekedett ScummVM játékgyűjteményt is, de ez annyi helyet foglalt, hogy miatta fájó szívvel, de ki kellett cuffoljam a rendszerből a wine-t... így az újonnan keletkezett rendszer-sfs még éppen 4Gb alatti méretű lett. Van még a DVD gyökerében egy Egyebek mappa, oda rendszer-kiegészítő sfs-ek(devx, kernel src) és pár darab nvidia driver került; ezekkel együtt a teljes adatmennyiség a maga 4405,1 Mb-jával még szép kényelmesen ráfér egy normál DVD-re, melynek a "befogadóképessége" 4481 Mb hivatalosan.
Az ISO-t az érdeklődők innen szedhetik le, hét db 7zip-szeletben, melyet uextract-tal szépen ki lehet bontani:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
A kinézet majdnem, mint az eddigi:
screenshot_2019-07-12_04.31.24.jpg
screenshot_2019-07-12_04.31.24.jpg (142.52 KiB) Megtekintve 10504 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Upup Precise 3.8.3.1 Nagy DOS-app gyűjtemény DVD Ultimate Kiadás

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Nagyon szépen köszönöm! :D

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Upup Precise 3.8.3.1 Nagy DOS-app gyűjtemény DVD Ultimate Kiadás

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Talán nyerhetsz egy dvd-nyi adat esetén 2-300MB helyet, ha xz tömörítésnél 524288 byte blokkméretet használsz 131072 byte helyett.
Ha a puppyba beépített “Remaster Puppy live-CD”-t azaz remasterpup2-t
használsz abban a 400.sor körül valami ilyen van:
case $? in
1) COMP="-comp gzip" ;;
*) COMP="-comp xz -Xbcj x86" ;;
esac

és ilyenre kellene kijavítani:
case $? in
1) COMP="-comp gzip" ;;
*) COMP="-b 524288 -comp xz -Xbcj x86" ;;
esac

Ezzel a megoldással 5-7%-kal kisebb lesz az sfs fájl. Remélhetőleg.
Az 512K blockméretet sokan használják, a zdrv,sfs is ilyen, a ma megjelent frissített BionicPup32 is, A te kb 3GB-os Bionicpup64 az 128K blokkméretü.
Ticoo is 128k blokkméretet használ, de ő nem cd és dvd mérethez igazodik, azaz nem kell spórolnia a hellyel.
Blokkmeret.jpg
Blokkmeret.jpg (141.08 KiB) Megtekintve 10351 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Upup Precise 3.8.3.1 Nagy DOS-app gyűjtemény DVD Ultimate Kiadás

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi "janugsa"! :D

Ki fogom próbálni.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Upup Precise 3.8.3.1 Nagy DOS-app gyűjtemény DVD Ultimate Kiadás

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Válasz küldése

Vissza: “Retró Varázs”