Double Commander Filekezelő

Fájlkezelő programok, commanderek
willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Double Commander Filekezelő

Hozzászólás Szerző: willy36 »

További teszteket végeztem a letöltéssel kapcsolatban, és dióhéjban megosztanám a tapasztalatomat. Nálam Win 7 alatt és feltételezem a többi windows alatt sem fog működni a letöltés a Yandex oldaláról, még a saját magam által, Windows alatt kreált regisztráció utáni feltöltött anyagom sem értem el, nemhogy másét. Ha jól érzem ez az orosz - amerikai barátság egyik megnyílvánulása lehet, nem tudom :) . Viszont , ahogy a kis puppyt, ugyanezen a gépen pendrive-ról elindítottam, helyre állt a rend, és ahogy a kedves fórumtársak is írták, minden működött. Mindenki vonja le a konzekvenciákat, egyenlőre nálam ez van.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Double Commander Filekezelő

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szia, willy36 - az égvilágon semmi bajom win7 alól a yandex tárhelyek elérésével - igaz, nem 64, csak 32 bites win7 sp1-en vizsgáltam - kétféle böngészőn: Pale Moon 27.4.2-n és Opera 47-en... Minden remek; a yandex oldal betöltődése és a fájl letöltése is műxik. - nem lehet, hogy csak ideiglenes tárhely-műszaki hibát fogtál ki?
noname1.jpg
noname1.jpg (66.03 KiB) Megtekintve 6703 alkalommal
noname2.jpg
noname2.jpg (52.99 KiB) Megtekintve 6703 alkalommal

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Double Commander Filekezelő

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves Csipesz !
Nekem szigorúan ragaszkodik, hogy nem elérhető a Yandex letöltés Win 7 64 bit alatt Opera böngészőből, illetve más alól sem( Firefox ), maga a Yandex.com közben simán bejön, még a regisztrációm is, de ha a magam fetöltésére megyek, azt sem engedi.
Puppy alól ugyanebben az időben minden okés. Ja, 2 külön gépről próbáltam Win 7 alól, ugyanez van ott is. de, nem gond, maradnak a Linuxok :)
Még egy indok, hogy többet használjam.
A cím ugyanarra mutat, mint a Tied
https://yadi.sk/d/LxrUZ12U3N2Ahe

A szokásosat írja ki...
A webhely nem érhető el

yadi.sk szerverének DNS-címe nem található.

Próbálkozzon a Windows Hálózati diagnosztika futtatásával.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Double Commander Filekezelő

Hozzászólás Szerző: S-kami »

A múltkor akartam egy jót Counter Strike -ozni és ugyan fut Wine alatt, de nem az igazi, ezért levágtam egy 40 GB -os partíciós részt, telepítettem neki egy kis Win7 -et.
Semmi más nem volt rajta, mivel meglátásom szerint a winwindows másra nem is jó.
Játékra használom, munkára csakis linux.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Double Commander Filekezelő

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Double Commander-0.9.2-beta(2019.03.30)

A weboldalra kitették a legújabb beta verziókat, ezekből gyártottam le két 32 bites pet csomagot:

doublecmd-0.9.2.gtk2.i386.pet

doublecmd-0.9.2.qt.i386.pet

A 32 bites i386-os qt5-ös csomag, (doublecmd-0.9.2.qt5.i386.tar.xz)
valamint a 64 bites csomagok:
doublecmd-0.9.2.gtk2.x86_64.tar.xz
doublecmd-0.9.2.qt.x86_64.tar.xz
doublecmd-0.9.2.qt5.x86_64.tar.xz
elérhetőek ezen a weboldalon:
https://sourceforge.net/p/doublecmd/wiki/Download/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2019.08.29. 16:07-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Double Commander Filekezelő

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Kicsit lemaradtam ebben a nagy melegben a verziókövetéssel, bocsi, most pótolom.
Még július hó első hetében kijöttek az újabb, 0.9.5 verziószámú fejlesztések, a szokásos gtk2-s és Qt verzió mellett már van külön Qt5-ös csomag is, valamint a Windowsos és Mac verziók is frissültek. Természetesen van még 32 bites csomag is a 64 bitesek mellett.
https://sourceforge.net/projects/doublecmd/files/

Kép

doublecmd-0.9.5.qt.i386.pet
doublecmd-0.9.5.gtk2.i386.pet
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2019.08.29. 15:36-kor.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Double Commander Filekezelő

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!

Köszike, figyelem ! :!:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Double Commander Filekezelő

Hozzászólás Szerző: NTamas »

NTamas írta: 2019.08.28. 20:32 ... a verziókövetés...
... 0.9.5 verziószámú fejlesztés...
Nos, majdnem két hónap elteltével újra ránéztem sokunk kedvenc fájlkezelő programjára, hogy miként alakul a fejlesztés. Látványos verziószám váltásról nem beszélhetünk, hiszen csak egyetlen új verzió került ki, az is már egy hónapos fejlesztés. A készítők ahogy nézem, nem kapkodják el a dolgot, ami egyrészt jót is jelent, másrészt viszont már jó lenne, ha a program végre kikerülne a régóta húzódó beta-verzió állapotból, és végre stabil szoftver verziót üdvözölhetnénk. De erre az idén, -úgy tűnik- már nem kerül sor.
Addig is a legutolsó, 0.9.6-os beta verzióval kell, hogy beérjük.
https://sourceforge.net/projects/doublecmd/files/
A már fentebb említett, különálló QT5-höz való csomag mellett ott van még a megszokott, QT4-es, és a GTK-s verzió is.
Ezekből a 32 bites verziókból gyártottam két pet telepítőt. A program ha nem is látványosan, de a méretében mindenképp növekedett, a QT-s verziós commander könyvtára mára már a 43 MB méretet érte el, ami azért kissé durva egy fájlkezelő programtól. A GTK-s verziós változat alig marad el tőle méretben, ez jelenleg 40MB méretű könyvtárat jelent. Ha azt vesszük, hogy a 2016-os 0.7.2-es verzió még szerény 29MB mérettel bírt, azért az látható, hogy a program mérete, és tudása mára már jelentősen megnőtt. A kinézete is változott kicsit, most talán még szögletesebb kinézetű a gtk-s verzió.
Kép

A két 32 bites pet csomag:
doublecmd-0.9.6.gtk2.i386.pet
doublecmd-0.9.6.qt.i386.pet

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Double Commander Filekezelő

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Közel egy éve nem néztem rá a Double Commanderre, -egyéb dolgok miatt- és most, hogy újra megnéztem a program sourceforge.net-es letöltő oldalát,
https://sourceforge.net/p/doublecmd/wiki/Download/
Kép
láttam, hogy a Linuxos verzió még nem érte el az 1.0-as kiadást, azt csak a Windows-os és Mac-es verziók kapták meg, -snapshots verziók- jelentsen is ez bármit is.
https://doublecmd.sourceforge.io/site/e ... shots.html

Mindegy, maradjunk annál amink van, jelen esetben a Linux alá a már megszokott három variációt, a Gtk-s, a Qt-s(4-es sorozathoz) illetve a Qt5-ös sorozathoz való kiadásokat, illetve ezek 32 és 64 bites verzióit.

Mivel lassan szoknunk kell a 64 bitet, ezért a programból én is egy 64 bites verziót szedtem le, a doublecmd-0.9.9.qt5.x86_64.tar.xz fájl képében, és ezt kitömörítve azonnal kipróbáltam egy 64 bites Groovy puppyn.
Mivel óvatos duhaj vagyok, ezért a kibontott könyvtárban lévő 15Megás méretű doublecmd fájlt megvizsgáltam a ListDD progival, esetleges függőségi hiányt keresve, és mit ad isten, volt is ilyen, lásd a képen.
Kép

Mivel ez a programverzió alapvetően egy portable verzió, ezért a kérdéses függőségi fájl a könyvtárban megvan,
Kép
gyakorlatilag a Double Commander könyvtárát a patch-ba téve, -a doublecmd.sh-val- a függőséghiba nem jelentkezik. (a kérdéses parancsfájlt a desktopra kihúzva onnan is elindítható a program. Az indító parancsfájlhoz a program könyvtárában lévő ikon képet is hozzárendelhetjük)

Ezután a programot a Terminal-ból indítva, az simán, mindeg hozzáférési hiba nélkül elindult,
Kép
és a már jól ismert kezelőfelület tárult elém.
Kép
A program beállítása után a program indító fájljához aki akar, az gyárthat még külön egy puppys desktop fájlt is, amivel akár a puppy menüből is indító a Double Commander.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Double Commander Filekezelő

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Egy újabb évet tudhatunk magunk mögött, de a Double Commander csak nem akar még kilépni a béta állapotából, de az új év tiszteletére egy verzióváltást azért csak megléptek a fejlesztők.
Kép

Double Commander 0.9.10 beta released! (Released 2021-01-10)
(32 bites gtk verzió - a többi a honlapról tölthető le)

Válasz küldése

Vissza: “Fájlkezelés”