Peppermint OS 8

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Peppermint OS 8

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Kedves Többiek - most a Peppermint OS-ról szeretnék szólni pár ismertető - és túlnyomórészt dícsérő - szót.
Azelőtt, hogy a knoppix 8.1-ről elkezdtem áradozni pár nappal ezelőtt, megnéztem néhány újabb keletű disztrót, melyek közül a Peppermint 8-asról csak annyi volt a véleményem, hogy egész jó, azt' annyi... Mostanra helyesbíteném kissé ezt a korábbi véleményemet: a Peppermint OS 8 a lehetséges legjobb disztró, amellyel ez évben csak találkozhattam! Azonban ez csak azoknak a számára derülhet ki, akik veszik a fáradságot és vinyóra kitelepítik. Live üzemmódban egyszerűen nem képes megmutatni, mennyit is ér valójában. Én a 64 bites verzióval tettem egy próbát. Az így szerzett tapasztalataim annyira pozitívak, hogy erről a rendszerről gyakorlatilag egyetlen kötekedő mondatot tudok csak írni - akik ismernek már kicsit, tudják mire gondolok: azt, hogy egy csomó piszlicsáré művelethez is rendszergazda-jelszót kér; akit ez hozzám hasonlóan idegesít, válasszon 1 betűs jelszót, azt gyorsan be lehet írni :) (az én root jelszavam pl. most egy t betű, ami a valódi keresztnevem kezdőbetűje - így nem kell túl sokat szenvednem :) ). Nnya. Ezen kívül minden baró. A rendszer átlagos képességű egyének számára(mint amilyennek magam is tartom) úgy 2 nap alatt teljesen kiismerhető, megszokható és belakható; 2 magos gépen jó gyors, egyszerű de elegáns felület, videókártya támogatottság, magyar lokalizáció támogatottság jó; gtk, egérkurzor, rendszer-ikonkészlet témákból a választék nem túl magas, de ha a puppy linuxnál már ismert mappákba egyedi témákat akartok berakni, itt már kevesebb kínnal megoldható, mint a knoppix esetében, ugyanis itt a(Nemo) fájlkezelőben jobbegeres pop-up menüből bármely rendszermappa megnyitható rendszergazdaként, utána pakolhattok bele, amit akartok.
Van Synaptic csomagkezelő, belőle a legfontosabb dolgok elérhetőek - amik pedig nem, azoknak a .deb végű telepítőfájlját a netről levadászva, általában szépen kezeli, telepíti... de ha nem, mint pl. én jártam a gpicview telepítése közben - akkor is létezhet megoldás kis internetes tudakozódás után a terminál meg az apt-get jellegű parancsok használatával.
Szívem csücske, a wine szépen megszerezhető a Synaptic csomagkezelőből, és a 64 bites Peppermint 8-on kielégítően működik(TETSZETTEK HALLANI, 64 BITES XENIAL MEG TAHR PUPPY FEJLESZTŐK: ITT - MŰKÖDIK!).
A Synapticból leszedett, engem érdeklő alkalmazások közül eddig egyetlen progi okozott csalódást, mégpedig a freetuxtv amely a betöltődése folyamán mindig összeomlott - node ennek a hiányát egész' biztosan túl fogom élni, - tekintve az amúgy is csapnivalóan szerény működőképes csatornái számát.
Egy szó mint száz - megszerettem a Peppermint 8-at, meg is tartom és Nektek is csak ajánlani tudom.
32 és 64 bites verziók letölthetőek a cucc honlapjáról:
https://peppermintos.com/
Végül pár kép kedvcsinálónak:
1ALegelsoFelallasUtaniLatvany.png
1ALegelsoFelallasUtaniLatvany.png (675.85 KiB) Megtekintve 5303 alkalommal
2ASzokasosLinuxParanoiasHulyeseg.png
2ASzokasosLinuxParanoiasHulyeseg.png (489.96 KiB) Megtekintve 5303 alkalommal
3DoglassanRakFelEgyDrajvertKb5Perc.png
3DoglassanRakFelEgyDrajvertKb5Perc.png (238.21 KiB) Megtekintve 5303 alkalommal
4HeheIttMarKonnyebbPakolgatni.png
4HeheIttMarKonnyebbPakolgatni.png (405.06 KiB) Megtekintve 5303 alkalommal
5KezdAlakulni.png
5KezdAlakulni.png (676.09 KiB) Megtekintve 5303 alkalommal
6KezdAlakulni2.png
6KezdAlakulni2.png (1.09 MiB) Megtekintve 5303 alkalommal
7NaMegEgyUtolsoKepConkyval.png
7NaMegEgyUtolsoKepConkyval.png (414.85 KiB) Megtekintve 5303 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2017.12.27. 11:26-kor.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Peppermint OS 8

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A Peppermint OS-t elég régóta figyelemmel kísérem, van itt egy másik fórumszál is, az 6-ossal foglalkozik.
Nálam mindig az első 5-ben volt/van, sajnos, a Puppy lekerülhet az élről.
Annak idején a Dellt kipróbáltam ezzel is, aztán maradt a Precise.
Viszont ez a 8-as modernebb, meg a másikat már belaktam, kísérletező kedvem lenne, viszont időm semennyi.
Jó volt olvasni a visszaigazolást - ez tényleg egy figyelemre méltó és napi használatra is nagyon alkalmas rendszer.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Peppermint OS 8

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Visszanyúlva a fórum conky-s posztjába, onnét előkeresve egy viszonylag megfelelő scriptet, itt is átalakítottam a gotham témát, csak egy része nem akart működni, a netes adatforgalom kijelzése, ezért azt inkább elhagytam - azért így se ronda:
Képernyőkép – 2017-12-23 17-15-43.png
Képernyőkép – 2017-12-23 17-15-43.png (1.02 MiB) Megtekintve 5241 alkalommal
Az itteni viszonyokra átírt scriptet pedig az alábbi fájlba kell behelyezni, felülírva annak tartalmát(időközben beszereztem egy jobb screenshot progit is, ami már az egérkurzoromat is felveszi - a neve asszem gnome-screenshot):
Képernyőkép – 2017-12-23 17-16-34.png
Képernyőkép – 2017-12-23 17-16-34.png (657.97 KiB) Megtekintve 5241 alkalommal
Végül maga a script:

use_xft yes
xftfont 123:size=8
xftalpha 0.1
update_interval 1
total_run_times 0

own_window yes
own_window_type normal
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
own_window_colour 000000
own_window_argb_visual no
own_window_argb_value 0

double_buffer yes
#minimum_size 250 5
#maximum_width 500
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no
default_color white
default_shade_color red
default_outline_color yellow
alignment top_right
gap_x 40
gap_y 40
no_buffers yes
uppercase no
cpu_avg_samples 2
net_avg_samples 1
override_utf8_locale yes
use_spacer yes

TEXT
${voffset 15}${offset 15}${font GE_Inspira:pixelsize=16}${color yellow}Peppermint OS 8 64 bit
${voffset 10}${offset 15}${font GE_Inspira:pixelsize=14}${color yellow}Kernel: 4.10.0-42
${voffset 10}${offset 15}${color yellow}${font GE_Inspira:pixelsize=45}${time %R:%S}
${voffset -20}${offset 15}${font}${color yellow}${font GE_Inspira:pixelsize=16}${time %Y} ${time %B} ${time %d}
${voffset -9}${offset 15}${font}${font GE_Inspira:pixelsize=23}${time %A}${font}
${voffset 10}${offset 5}${font GE_Inspira:pixelsize=13}${color yellow}A rendszer ennyi ideje fut : ${uptime_short}
${voffset 10}${offset 5}${font GE_Inspira:pixelsize=13}${color yellow}PROCESSZOR: ${offset 4}$color${cpu cpu0}%
${offset 1}${cpubar 6}
${voffset 10}${offset 5}${font GE_Inspira:pixelsize=13}${color yellow}MEMÓRIA: ${offset 4}$color$mem / $memmax${offset 10}
${offset 1}${membar 6}
${voffset 10}${offset 5}${font GE_Inspira:pixelsize=13}${color yellow}RENDSZERTÁRHELY: ${offset 4}$color${fs_free /} / ${fs_size /}${offset 10}
${offset 1}${fs_bar 6 /}

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Peppermint OS 8

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Békés, szép karácsonyt mindenkinek! :)
Képernyőkép – 2017-12-24 06-19-23.png
Képernyőkép – 2017-12-24 06-19-23.png (706.47 KiB) Megtekintve 5152 alkalommal

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Peppermint OS 8

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Köszönöm a tippeket, kiírtam pendrive - ra.
Eddig nagyon tetszik !
Még csak tesztelgetem, de minden előítéletem ellenére tényleg nagyon gyors és kellemes a kinézete.
:)
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Peppermint OS 8

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Kipróbáltam gyenge gépen (1GB RAM, egyszerű régi celeron proci). A puppy gyorsabb nála. Sőt a flashos dolgok nem igazán jól mennek vele a gyenge gépen.
Egyébként valóban jó kis rendszer, de nem igazán gyenge gépre való.
Megnézem még az MX 17-et is, de úgy sejtem hasonló lesz az eredmény.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Peppermint OS 8

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Az 1 gigás celeronos gépre nagy kár volt a legfrissebb oprendszert ráküldeni, arra bőven elég lett volna még a Peppermint Five is, az is csak 2014-es.
Az új - mondjuk Xenial - Puppynak sem örül volna, max a Precisével (sőt, inkább az 525-ös lupu-vonallal) lehet beindítani.
Ok. üresjáratban elmegy 70-80 MB RAM-mal, bámulhatjuk könnyes szemekkel a monitort, csapkodhatjuk a térdünket, de jóóóók vagyunk, aztán indítunk egy böngészőt, megnyitunk 2-3 oldalt, és mindenki lenyugszik a p..-ba, igen, oda, mert ezekkel már nem lehet dolgozni.
Azaz lehet, de nem neten.
Desktop és offline gépeknek elmennek, régi játékokkal, ilyesmikkel.
Van itt egy összeállítás, ugyanazt írja, amiket mi.
https://itsfoss.com/lightweight-linux-beginners/

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Peppermint OS 8

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hű, ez tényleg nagyon jó kis link !!!

Tényleg ezt mondjuk mi is kb.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Azért az igazság az, hogy kis trükközéssel az Antix és a Sparky linux még használható igen jól, nyilván nem firefox és chrome böngészőkkel, azt el kell felejteni és a youtube pedig valamilyen alternatív módón, mondjuk youtube-dl, vagy ilyesmi és ezeknek van 32 bites verziója még egy darabig.
Azért is lényegesek, mert az ubuntu alapú rendszerekkel ellentétben ezekben rengeteg alternatíva, rengeteg csomag van, mint pl. böngészőből, íme:
https://www.youtube.com/watch?v=CtmJZ6- ... be&t=8m16s

Meg maradnak a régi pupletek, amiket én előszeretettel használok, hiszen minden benne van és szépen mennek.
Még az Alpine linux az, amit hiányolok a listából, az nekem nagyon nagy kedvencem lett, meg a HaikuOS, ami meg ezer évvel ezelőtt is az volt, csak az tényleg elég bugos, viszont folyamatosan fejlesztik.
Iszonyatosan gyors és letisztult, bár talán nem rendelkezik akkor repertoárral...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Peppermint OS 8

Hozzászólás Szerző: kzprog »

"Az 1 gigás celeronos gépre nagy kár volt a legfrissebb oprendszert ráküldeni, arra bőven elég lett volna még a Peppermint Five is, az is csak 2014-es."
Nem vagyok én mazohista, csak mivel azon jól elfut a megalomán precise, jó volt az összehasonlításhoz.
Egyébként nekem pont az tetszik benne, ami nektek nem: jelszót kér és többfelhasználós!

Avatar
csixy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.01.24. 08:03

Re: Peppermint OS 8

Hozzászólás Szerző: csixy »

A Peppermint os 8 nekem is szimpi feltelepítve, de van egy probléma.
Asus T101HA transformerbukon minden OS köztudottan először kereszben indul "fekve". Ez is . Szemkitekeredés mellett belépek , beállítom az ARAndR progin , hogy jól alljon hozzám a képernyőkép, úgy a talpán ahogy kell és boldog lennék, de ezt nem tudom sehol sem elmenteni. Újraindítás után megint bandzsítva - szédelegve kell egérbűvész mutatványokkal a talpára állítani a fekvő képet. Ezt hogy lehet gyógyítani?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csixy 2018.01.28. 09:14-kor.
Munka, matek, morfondír, kert, kütyük, nomeg a család ... köbö ennyi. :oops:

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”