Raspberry Pixel PC-re

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Raspberry Pixel PC-re

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Olvastam egy cikket (forrás: http://hvg.hu/tudomany/20170206_raspber ... gyorsitasa) és kiváncsivá tett.
Letöltöttem a két fájlt, az ISO-t és a Etcher nevű szoftvert és egy 4 GB-os pendrive-ra rátettem, majd a laptopomon beizzítottam
Ácsi: izzításnak nyoma sincs, ezzel szemben szépen, komótosan úgy 2-3 perc alatt felállt valóban a rendszer (4 GB RAM core i3 proci mellett).
Kb. ez a kép fogadott (elnézést, beépített képmentő vagy nincs, vagy csak nem találtam meg, így néhány képet mobillal gyártottam...):
RAM-használat.jpg
RAM-használat.jpg (374.36 KiB) Megtekintve 2411 alkalommal
OK, nézzük a programválasztékot.
Office: kiváló, mert a LibreOffice is benne van az egyébként 1,3 GB-os telepítőkészletben.
office.jpg
office.jpg (602.84 KiB) Megtekintve 2411 alkalommal
Mindenféle okosságok a Programming-szekcióban:
programming.jpg
programming.jpg (594.7 KiB) Megtekintve 2411 alkalommal
És a hatalmas csomagtárolóból lehet, mi szem-szájnak ingere, telepíteni:
telepites.jpg
telepites.jpg (564.33 KiB) Megtekintve 2411 alkalommal
Persze, a teljességhez illett volna ismerni a jelszót, de most nem is ez volt célom.
A rendszer - állítólag - 512 MB RAM-on már elfut, ám a cikk szerint nem lehet telepíteni (egyelőre). Kár, mert úgy biztosan sokkal gyorsabb lenne, így csak vánszorgott a laptopon.
Egy másik hiányossága, bár aki idegen oprendszerekkel szórakázik, ezen már régen túltette magát (vagy mégsem, lásd ezen csoportosulást is a neten...) hogy csak az ékes angol nyelven tud.
Nem kizárt, hogy van ennek létjogosultsága, pl. 8-16 GB-os SD-kártyára rakva. És lehet, egy Rufus is meg tudná a flashre való átalakítást csinálni.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Raspberry PC-re

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Sajnos a kezdetektől nézem, követem, de eddig egy nesze semmi, fogd meg jól dolog lesz ez is....

Debian alapú, amit eleve nagyon jól be lehet konfigurálni, én is mutattam be már pár dolgot a youtube -on, milyen gyoes megoldások vannak rá és még ott vannak a META csomagok is, amelyekkel egy komplett oktatási kiadást lehetne telepíteni.

A Sparky linux alá sok különféle META csomag és ablakkezelő érhető el, amelyekkel szebb és gyorsabb rendszer telepíthető, erről is csináltam leírást, szintén van videó a sparky minimál telepítésről, onnan pedig szinte bármit feltehetünk.

Kár összegányolni az eredeti debiant, de ha már muszáj, akkor legalább legyen telepíthető.
Szinte semmilyen eredeti megoldás nincs benne, kivéve a módosított LXDE témát, amit ők hihetetlen módon elneveztek saját ablakkezelőnek, pedig az még csak nem is saját megoldás...
Elképesztő, hogy ezzel próbálkoznak a nagy linuxok között.

Nem is értem, miért az LXDE, mikor vannak már sokkal gyorsabb ablakkezelők is, mint az LXQT és ott a PEKWM meg a többi, szintén ott van sparky alatt mindegyik, amit valaha is puppy alatt láttunk, vagy akartunk feltenni...

Én személy szerint egy csúnya szemfényvesztének tartom az egészet és nagyon elszomorít.

Minden csomag, ami ebben a saját rendszernek nevezett gyalázatban van, az simán telepíthető egyetlen parancssorral debian alatt....
Ez egy debian rendszer, módosított LXDE témával, semmi több és semmi egyéni megoldás nincs benne, ráadásul még lassú is és ötlettelen.

...és egy apróság! A legtöbb gépünk itt a puppy linuxosok között nem ritkán maximum rendelkezik 512 mb rammal... csak halkan mondom...
Ez egy elképesztő csalás és szemfényvesztés.

Elnézést, ha kicsit hosszú voltam.

A youtube csatornám:
https://www.youtube.com/channel/UCql-YL ... wtnI6ZDIOg

A Sparky minimál telepítés:
https://www.youtube.com/watch?v=p3kyLqBnetA&t=6s
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Raspberry Pixel PC-re

Hozzászólás Szerző: azami »

Ma meglepő dologra lettem figyelmes, két rendszer figyelő program óriási eltéréssel mutatja a memória használatot egyazon időben :shock:
Ez hogyan lehetséges? Ubuntu saját live rendszer:
2.jpg
2.jpg (170.36 KiB) Megtekintve 2379 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”