openSUSE Leap 42.2

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

openSUSE Leap 42.2

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

openSUSE Leap 42.2
Egy napja használóm a telyes merevlemezen.A telepítésnél az Xfce asztali környezetett választottam ki.Nagyon egyszerüen néz ki .Bene nincsen semilyen 3d hatás,sem színezés mint a Lxde asztali környezetben,Nagy hátránya minden driver beálitást kézileg kell végezni.Annak aki már használt puppy linux beálitásóksókat nem lesz vele gondja.Még nagy hátránya nem telepiti a codecókat bele értve a flash playert se,mert harmadik féltöl származik.Nincs lehetöséget alapon mikrofon hangosításra sem.A Vlc inkább csak stream lejátszásra használható,más funkcióknál összeomlik.A virtual box használatát külön kell engedélyezni az adott felhasználó részére.
Jobb ha telepített elsönek a codekokat meg a pulsét(hang szabályozó amivel a mikrofont hangosítani.
pavucontrol
https://software.opensuse.org/package/pavucontrol
kódekók meg videkártya driverók
http://opensuse-community.org/
Előnye
-te rakod bele a csomagokat amit használni akarsz,a beálitásokat te végzed el ,ahogyan kiválasztód az előre definált profilt vagy nem saját tudással,szakszerüen definálód meg.Nem olyan ,mint az Ubuntu ahol jó formán semmit sem kell egy alap tudású felhasználónak tennie mindent automatikusan beállít.
-nagyobb biztonság , frissen telepített rendszeren csak elenörzőt szoftverek ,felse kinálja a harmadik féltöl származó szoftvereket,mint az Ubuntu.
-nagyobb lehetöségek ,hálozatók nyitása samba,windows helyihálózat,stb.
-rpm csómagókat automatikusan telepíti fel

Kép
https://www.opensuse.org/#Leap

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: openSUSE Leap 42.2

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Wine alatt futatot program miatt összeómlòt a gstramer plugin ,ez következtében a hang nincsen .Ez miatt letöröltem majd Ubuntu Studiot telepítettem fel rà,ami nem épp jó az xfce környezetben ,alap network parancsok nem müködnek rajta.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: openSUSE Leap 42.2

Hozzászólás Szerző: azami »

Ubuntu utolsó sorozatából nekem csak a Lubuntu hozta a "tervet" a többinél mindenféle hiba jelentkezett.

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: openSUSE Leap 42.2

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Megoldottam a helyzetett .Windows 7 telepittem majd az Opensuse 13.2 -es,amit nagy nehezen beálitottam rajta a hangot.Azért kellet a régebi verzíó ,mert kompatibilis még az Amd Apu integrált videókártyákkal.
Kép

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: openSUSE Leap 42.2

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Kombatibilis az Amd Apu Leap 42.2 verzió is.A lényeg a telepitéskor 800x600 felbóntásra kell beálítani máris nem lesz fekete képernyő. :)
Open Suse fix sound in terminal:
1,Install gstreamer full:
sudo zypper install libxine2-codecs ffmpeg lame gstreamer-0_10-plugins-good gstreamer-0_10-plugins-bad gstreamer-0_10-plugins-ugly gstreamer-0_10-plugins-bad-orig-addon gstreamer-0_10-plugins-good-extra gstreamer-0_10-plugins-ugly-orig-addon gstreamer-0_10-plugins-ffmpeg libdvdcss2 flash-player dvdauthor07 gstreamer-plugins-base gstreamer-plugins-bad gstreamer-plugins-bad-orig-addon gstreamer-plugins-good gstreamer-plugins-ugly gstreamer-plugins-ugly-orig-addon gstreamer-plugins-good-extra gstreamer-0_10-plugins-fluendo_mpegdemux gstreamer-0_10-plugins-fluendo_mpegmux vlc smplayer totem-browser-plugin h264enc x264 gstreamer-plugins-libav vlc-codecs

2.Install Alsa and configure:

sudo zypper install pavucontrol paprefs pulseaudio-utils padevchooser paman alsa-plugins-pulse

sudo setup-pulseaudio --enable

sudo rmmod snd-pcm-oss

Nálam ennyi volt szépen müködik is,Elöször a Yast-ban kofingálni kell a hang beálitást.Másnak is jól jöhet még nem nehéz csak terminálba copy paste .
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”