Saját Live rendszer egyéb linuxról

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Saját Live rendszer egyéb linuxról

Hozzászólás Szerző: ati5 »

NTamas írta: A szövegértésed valami okból kifolyólag hibás, nem kinyilatkoztattam, hanem a tapasztalásaim okán írtam azt,
Az én szövegértésemmel minden rendben , a te megfogalmazásod nem volt megfelelő . Ezt itt most akaratlanul el is ismerted .
Ez a TE EGYÉNI TAPASZTALATOD !!! Természetesen más emberek mást tapasztalnak . Az élet már csak ilyen . A szerelemről is mindenkinek más a tapasztalata , remélem ebben egyet tudsz érteni velem .
És köszönöm , hogy elismerted a hibádat , és korrigáltad azt . Így már teljes mértékben elfogadom , hogy ez a TE EGYÉNI VÉLEMÉNYED , TAPASZTALATOD , amivel így már semmi baj sincs .
Miután így sikerült egyetértenünk , gondolom mindkettőnk megelégedésére be is fejezhetjük ezt a vitát , lehet ez mások számára nem izgalmas kérdés .
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ati5 2017.01.02. 11:12-kor.
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Saját Live rendszer egyéb linuxról

Hozzászólás Szerző: ati5 »

azami írta:Ati5 egyet értek veled alapesetben, egyszerű felhasználóként nincs szükség a parancssorra!
Ha meg úgy van megírva az adott programhoz a parancsok mint a fentebb említett cikkben, ott meg tényleg csak annyit elég tudni, mi az a terminál.
Ha úgy sem megy és érdeklődő típus akkor jöhet a fórum, de ezek már felhasználói fokozatok előre mindent megírni meg nem is lehet na meg talán fölösleges is.
Bocsi , csak most vettem észre a hozzászólásod . Igen pontosan így látom én is . Akit érdekel az úgy is utána jár .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Saját Live rendszer egyéb linuxról

Hozzászólás Szerző: azami »

Én amit ezzel mentettem el Live médiát a másik laptopomon is simán üzemelt.
Vagyis nem is annyira gépfüggő egy ilyen mentett rendszer, persze hogy mennyire az csak több vas kipróbálása után lehetne megmondani..

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: Saját Live rendszer egyéb linuxról

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Szökség van alap tudásra a terminalban ,tételezük fel hogy egy drivert kell teleoíteni amihez szükséges a terminál parancsok,nem csak repo oldalakról le másolni a kivánt distrokhoz,lehetkáros kódókat kém virusokat is raknak belle.
A Sourceforge és githubon az alkalmazások fönt vannak,tar,tarx,stb.
A google sok marhaság van fent a tar ,telepítésénnél ami ég világon nem ér semmit sem.Ezért kell valamilyen distro közöséghez csatlakozni.
Itt van a driver telepítés ,mindig nem kaptam alá hozászólást.
viewtopic.php?f=51&t=434

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Saját Live rendszer egyéb linuxról

Hozzászólás Szerző: azami »

Ott nem kellene előbb kilépni root-ba mert nekem gyanús hogy felhasználóként engedne drivert telepíteni...
A pdf et olvastad, a benne ajánlott kernel egyezik?.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Saját Live rendszer egyéb linuxról

Hozzászólás Szerző: S-kami »

No, írtam !
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Saját Live rendszer egyéb linuxról

Hozzászólás Szerző: azami »

Ma érdekes próbálkozásom volt, az összeállított és kiírt DVD-ről a casper mappát rámásoltam a C meghajtóra.
Bár a DVD-ről indult de a live rendszert onnan töltötte be, természetesen villám gyorsan a DVD-hez képest.
Hogy ez mire jó, mire nem esetleg nektek nem tudom, csak gondoltam szólok :D
A rendszer Lubuntu Systemback mentés, a C meghajtón Windows van más nincs a merevlemezen.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Saját Live rendszer egyéb linuxról

Hozzászólás Szerző: azami »

Természetesen kipróbáltam usb esetében is az eredmény hasonló, így az usbről a casper mappa törölhető vagyis több hely marad ha oda adatot mentünk.
Kisebb változások a rendszerben majd új Systemback mentés esetén elég csak a filesystem.squashfs kicserélni.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Saját Live rendszer egyéb linuxról

Hozzászólás Szerző: azami »

xubuntu-17.04-desktop-amd64 lett most kipróbálva.
Terminálból nem telepíthető a Systemback, de innen http://ppa.launchpad.net/nemh/systembac ... ystemback/ letölthető a "1.8.402~ubuntu16.10.1_amd64.deb" fájlok, ami megfelelően működik, remélem a többi Ubuntu klónon is.
A Gdebi csomagtelepítőt is fel kellett rakni hozzá mert a beépített szoftvertelepítő nem indította el a telepítést.
Mint korábban írtam, könnyen, gyorsan cserélhetők indíthatók, az épp aktuális mentések.

Talán írtam már, én szeretem ha egy rendszer nem szemeteli tele magát, és minden indításnál ugyan az fogad, no meg biztonságosabbnak is tartom a live mentéseket, én ezért használom.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Saját Live rendszer egyéb linuxról

Hozzászólás Szerző: azami »

Újjabb linuxokról remaster készítés ezekkel lehetséges https://linuxmint.hu/blog/2018/04/pingu ... dszerekhez illetve https://sourceforge.net/projects/bodhibuilder/.
Majdnem ugyan az de pici különbség van.

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”