Voyager X2 32 bit és 64bit HU

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Voyager X2 32 bit és 64bit HU

Hozzászólás Szerző: Asterix »

A http://logout.hu/bejegyzes/lathronos/vo ... aster.html oldalon találtam rá erre a linuxra.
Mint írtam, megpróbáltam a többi kiadást is, de számomra ez a legszimpatikusabb. Egyenlőre marad a vinyón.
Ez tünik a leggyorsabbnak. Köszönet érte Lathronos nevű fórumtagnak.
voyager1.jpg
voyager1.jpg (912.51 KiB) Megtekintve 5326 alkalommal
Persze még sokat kell rajta módosítani,egy kis fogyókúrának kell alávetni magát

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Voyager X2 32 bit és 64bit HU

Hozzászólás Szerző: azami »

Tegnap telepíteni akartam a windows helyére de a merevlemezt sdb -nek ismerte föl, a boot menüt nem tudta elkészíteni a telepítés hiba miatt leállt :cry: Viszont live módban használható....Ha lenne mentés a beállításokra... :roll:

Avatar
watcher
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:16
Kapcsolat:

Re: Voyager X2 32 bit és 64bit HU

Hozzászólás Szerző: watcher »

Hát ezt is kipróbáltam LiveCD formában. Valóban
Mindez jól bizonyítja, hogy gyengébb hardverre is lehet ízléses, modern felületű és funkció gazdag disztribúciót készíteni.
nagyon jól néz ki de néhány dolog amiért nem javaslom kezdő (1.0-ás) felhasználók számára:
- Főleg nekem van fóbiám a sok programmal szemben, de itt aztán elég zsúfolt a start menü;
- Több ablakkezelő (3 :?: ) is keveredik benne tájékozatlanoknál ez hamar összeomláshoz vagy a merevlemez megtöltéséhez vezet;
- Az egyedi scriptek és conky-k végtelen választéka, "a minden sarkon megtalálható" beállító ablakok végtelen áradata szintén elijesztheti a kezdő felhasználókat főleg miután sikerül 1x-2x-szer fejre állítani velük az egészet.
Szóval csak haladó szinten lévő kaland-és tanulni-vágyó felhasználóknak ajánlanám. Főleg ha sikerülne rendesen telepíteni. (lsd.:előző poszt.)

U.I.: Sikeresen eltüntette az unebootin választómenüjét és csak agresszív megoldással jutottam vissza a Windowshoz. :shock:

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Voyager X2 32 bit és 64bit HU

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
"Főleg ha sikerülne rendesen telepíteni."
Nálam nem volt semmilyen telepítési hiba, mivel saját vinyót kapott. Minden linux tipust full telepítéssel próbálok ki.Ennél minden más vinyót leválasztottam csak amire telepítettem, az volt aktív!Amikor ezzel megvoltam, csatlakoztattam a többi (7) vinyót és nem volt semmilyen gubanc.
F8 > boot amiről akarok!
"- Főleg nekem van fóbiám a sok programmal szemben, de itt aztán elég zsúfolt a start menü;
- Több ablakkezelő (3 :?: ) is keveredik benne tájékozatlanoknál ez hamar összeomláshoz vagy a merevlemez megtöltéséhez vezet;
- Az egyedi scriptek és conky-k végtelen választéka, "a minden sarkon megtalálható" beállító ablakok végtelen áradata szintén elijesztheti a kezdő felhasználókat főleg miután sikerül 1x-2x-szer fejre állítani velük az egészet.
"
Ebben van igazság, legfeljebb 10-15 progit használok én is.Amihez nem értek nem nyúlok hozzá!
De mint írtam, ez is csak egy "próba" teszt,mennyíre lehet módosítani, mit lehet telepíteni és hogy mennyíre stabil! ;)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Voyager X2 32 bit és 64bit HU

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Asterix írta: Ebben van igazság, legfeljebb 10-15 progit használok én is.Amihez nem értek nem nyúlok hozzá! ;)
Ha látnád az én Multimédia menümet, abban van csak, ha jól számoltam, kb. 51 bejegyzés, ami valójában csak 49 programot jelent, (és ez mind működik is!) mivel a Qmmp programnak a tervezője gyárilag három qmmp.desktop filét tett bele, amik a háromféle módon történő programindításhoz kellenek, és emiatt látszik a program háromszor is a menüben.
Kép
Ráadásul sokkal több progi volt itt, mert létezett itt még a Google Musicmanager, ami bár korrekten és jól működött, de végül is levettem a gépről, továbbá volt még fenn a gépen sokáig a Sopcast stream lejátszó és annak egy qsopcast nevű gui-s verziója is, ezek is működtek egy darabig, de a Sopcast műsorok elérhetőségének problémái miatt ezek is törlésre kerültek.
Erre a sorsra került az Audacious program is, amiből két verzió(a 3.2.4 és a 3.6-os verzió) is volt fenn, mára mindkét verzió lekerült a gépről, a 3.2.4-es verzió sajnos működésképtelen lett, valami meghalt benne, hiába telepítettem újra, többé már nem működött az a program, ami pedig előtte még hibátlanul zenélt a gépemen. Valószínűleg valamilyen másik programtelepítés miatt függőségi ütközés lépett fel, de ezt már nem volt lelkierőm kideríteni, amúgy is van épp elég zajkeltő fenn, így került törlésre a 3.2.4-es Audacious.
A 3.6-os verzió az még működőképes volt, egy hiba van benne, hogy az újabb gtk-s verzióra épült, és ezért a programban nem jelenik meg két ikon, ami történetesen a lejátszás, és a pillanat állj egybekombinált gombját jelenti. A gomb helyére kattintva első esetben működik, elindul a program, de másodszorra -a pillanat-állj gomb benyomása után- már nem indítható el vele, így -bár a többi funkciója működik, és azok hibátlanok- az Audacious 3.6-os verziója is repült a gépről.
Az ominózus eredeti Radio Tray is volt a gépemen sokáig, de a program az azt működtető Python verzió miatt, illetve egy újabb telepítésű program által használt új Python verzió gépre kerülése okán megszűnt működni, ezért került ez is törlésre. Van helyette másik két hasonló célra való rádiós (tray-tálcára beülő) progi, meg még több, rádiózásra is használható nagyobb médialejátszó is.
Továbbá ott van még pár multimédiás cucc a Wine-ben, ebből csak a RadioShure látszik a Multimédia menüben, a többit egyénileg kell elindítani, ilyen program a CDEx Portable, az mp3directCut, a TapinRadió, és a fórumban is megemlített skinezhető xmplay38 portable program.
Szóval multimédiás programok terén mondhatni, jól el vagyok látva, és nehogy azt hidd, hogy ezeket alapból mind tudtam azonnal működtetni, volt amit ismertem a Windows-os éra miatt, ott már használtam őket, -Audacity, xmplay38 portable, RadioShure, TapinRadió, CDEx, mp3directCut- a többit vagy egy meglévő - ha volt ilyen egyáltalán! - magyar programleírás segítségével, vagy egy angol nyelvű leírást böngészve, és mellette a programot a Puppy-n futtatva tanulmányoztam és derítettem fel az egyes programok kezelésének a trükkjeit. Igaz ez a sok program másokat talán elborzaszt, én úgy vagyok vele, nem baj, ha több program is a rendelkezésemre áll, mindegyikben van valami, ami miatt érdemesnek tartom a megőrzésre, és a gépen való tartásra.
Egy Frugall módban lévő Puppy-t használok, a fő Puppy program, és a mentésfájlom még mindig elférne egy DVD-lemezen, hiszen az összmérete még csak 4.3GB!
És akkor a többi, menüben lévő, egyéb alkalmazásokat nem is említettem még! Abban is van jópár egyéb program, bejegyzés, watcher talán bele is szédülne a látványába. Van aki megszokta azt, hogy egy feladat-egy program, ez elfogadható koncepció, de van egy hátulütője is, ha az az egy program nem képes minden részletben megfelelőt nyújtani, vagy netán az az egy program meghal, valamiért nem működik tovább, akkor meg jó, ha van mellette másik, vagy netán harmadik program, amit bevethetsz a feladatra. A mai nagy és esetenként több merevlemezes gépek esetében már nem gond a jól felszerelt Puppy-k alkalmazása, lásd csak pl. csipesz kiváló verzióit.
Kis teljesítményű gépekkel megáldott, vagy megvert Puppy használóknak meg amúgy is észnél kell lenniük az egyes verziók kiválasztásában, és ott valóban döntő szempont lehet a kevés beépített program, minden más esetben én már hátránynak érzem ezt. És azt is megmondom, miért. Mert a nagyobb méretű verziókban a készítő már eleve beletette és megszenvedte a klf. programokhoz kellő függőségeket, végigküzdötte azok vadászatát, és ezt már a leendő felhasználónak nem kell újra végigszenvednie, összehangolnia, gyakorlatilag minden program működik azonnal. Míg a minimál programos verziókban, ha Te akarsz egy másik programot telepíteni saját magad, akkor szinte biztosan bele fogsz futni a függőségi problémákba, hiszen a minimális méretű Puppy-k nem arról híresek, hogy minden függőség beléjük van építve, csak azok, amik a minimal verzió működéséhez szükségeltetnek. Számos Puppy verziót kipróbáltam, sajnos ez az általános tapasztalatom, de néha még a nagyobb méretű Puppy verziókba is kell új programok esetében függőségeket keresni, ez a belső telepítő programmal talán még megoldható, de van ott is olyan eset, ahol már nem találhatóak meg egyes, főleg régebbi verziós függőségek a puppy tárolókban. Ezért nem tartom olyan borzasztónak a több programmal felvértezett Puppy verziók létét, még akkor sem, ha ez a programbőség a rendszer méretét eleve megnöveli. Kis gépre nyilván nem ilyen rendszert tennék, de a kis gépek lassan már kihalnak, így a nagyobb méretű Puppy verziók meg az újabb gépeken azért elférnek, főleg, ha egy gépben több tároló egység is be van építve.

Avatar
watcher
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:16
Kapcsolat:

Re: Voyager X2 32 bit és 64bit HU

Hozzászólás Szerző: watcher »

UFF! Miután régen jártam erre hadd írjam le:
@Asterix:
Amikor még volt rá kapacitásom, én is folyamatosan kerestem a Windows kiváltására (és egyszerű 1.0-ás felhasználók részére) alkalmas Linux disztrókat. (http://weblom.blogspot.hu/)
Ezért mikor itt megjelentek az "Egyéb OS"-ek, nosztalgiából ki is próbáltam néhányat a régi követelmények szellemében. Ezért írtam amit írtam.
a Telepítési problémát azami előző bejegyzése "(lsd.:előző poszt.)" miatt írtam.

Ebben van igazság, legfeljebb 10-15 progit használok én is.Amihez nem értek nem nyúlok hozzá!
Ez nagyon "bölcs" de olyan felhasználókra is kell gondolnom, akik egy vétlen kattintás eredményétől is képesek "pánikba" esni. (Hadd ne számoljam, hogy hány év után sikerült rávennem pld.: a szüleim, hogy az Internet Explorer helyett a Chrome-ot használják. Kellett hozzá, hogy a startlap behaljon rajta...Előtte még az ikont sem merték "elhagyni")

+@NTamas:
Van aki megszokta azt, hogy egy feladat-egy program, ez elfogadható koncepció, de van egy hátulütője is, ha az az egy program nem képes minden részletben megfelelőt nyújtani, vagy netán az az egy program meghal, valamiért nem működik tovább, akkor meg jó, ha van mellette másik, vagy netán harmadik program, amit bevethetsz a feladatra.
Nem érdemes egy média centert feltennem, mikor egy tucat mp3 lejátszása és a youtube nyúzása az alapvető napi felhasználás. A szerkesztőkről nem is beszélve. Ha többet akarnak, úgyis kinézik maguknak a megfelelő programot és önállóan vagy segítséggel felkerül a program.
Ha nekem valamelyik nem megfelelő, keresek és/vagy teszek hozzá egy másikat, de ez akkor is az a 1-2-3 program amit gyárilag ajánlottak/ beállítottak és amit ÉN választottam és nem gyári 4-6, amiből időnként 2-3 nem is működik vagy hazavágja a rendszert.

A mai nagy és esetenként több merevlemezes gépek esetében már nem gond a jól felszerelt Puppy-k alkalmazása, lásd csak pl. csipesz kiváló verzióit.
Még képben voltam mikor az első verziói megjelentek ;) szóba is került akkoriban.

Kis gépre nyilván nem ilyen rendszert tennék, de a kis gépek lassan már kihalnak, így a nagyobb méretű Puppy verziók meg az újabb gépeken azért elférnek, főleg, ha egy gépben több tároló egység is be van építve.

Az újabb/nagyobb gépekre meg nem teszek fel puppy-t (hacsak nem külön kérés) pont a függőségek és a minőségibb támogatás miatt (Ubuntu, debian tárolók, rolling-release kiadások..meg a "Nekem Windows kell!" hozzáállás miatt.). Arról nem is beszélve, hogy sokszor hagytak az ebek szégyenbe engem és önmagukat. :oops:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Voyager X2 32 bit és 64bit HU

Hozzászólás Szerző: NTamas »

watcher írta:Arról nem is beszélve, hogy sokszor hagytak az ebek szégyenbe engem és önmagukat. :oops:
Hát igen, a megfelelő Puppy verzió kiválasztása sok időbe, és még több kísérletezésbe kerül.
Ez közben kialakul egy adott verziónak a saját képünkre formált, és esetenként kibővített újabb verziója, amit már hasonló gépekre ajánlani merünk, pont amiatt, hogy pl. a kellő függőségeket mi már beletettük, és olyan programokat tettünk bele utólag, ami nekünk, illetve azoknak, akiknek az ízlése, kívánalmai megegyeznek a miénkkel megfelelőek lesznek az adott felhasználáshoz. Akiknek meg ezen túl netán még kell valami, azok megoldják maguknak. Vagy nem, és akkor mehetünk nekik segíteni. :)

Avatar
watcher
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:16
Kapcsolat:

Re: Voyager X2 32 bit és 64bit HU

Hozzászólás Szerző: watcher »

Hát igen, a megfelelő Puppy verzió kiválasztása sok időbe, és még több kísérletezésbe kerül.
De erre nincs idő. Az online föggőnek nem mondthatom, hogy várj 1 hetet hogy hozzácsiszoljak egy puppy-t a gépéhez, mikor "a windows rögtön jó!" (persze lassú, lefagy, szétdarálja a a vinyót....)
Azonnali rugalmas megoldás kell nyújtani, különben 2-3 hét múlva egy bénán felerőltetett Windowssal találom szembe magam és akkor még hozzám hozta vissza és nem máshoz viszi többet. Hiszen az informatikából érettségizett (vagy mindjárt érettségiző) csemeték csipőből nyomják fel a hackelt windowsokat, hogy játszani tudjanak. Ezen az alapon "majd a (szomszéd) gyerek feltelepíti, ért hozzá, folyton előtte ül..." nem lesz több dolgom a géppel. (igaz még soha egy fillért nem kaptam érte de én már csak ilyen maximalista vagyok :( )
Ezért kell egy jobban támogatott felkészített disztróval rendelkezni és megtalálni az egyensúlyt a gép, a felhasználó képessége és a disztró között.
Talán 1-2 puppys gép fut még, amíg a felhasználó olyan oldalra nem jut ahol feltünik neki, hogy frissíteni kéne - mondjuk a böngészőt - és egyebeket.
A másik probléma ami miatt kétségeim vannak mások számára a puppy ajánlása, hogy:
1) Volt frugalos telepítésű ami egyszer csak nem indult. A felhasználónak esélye sem volt elkutyulni benne bármit is.
2) Full telepítés: belassult, szétesett (hibaüzenetek álló helyben) ezért kapták sokan frugalban később.
Ezek lehetnek hardver/ felhasználó hibából is adódóak de újrarakás után már működtek újra, szóval... :?
3) A többféle leágazás, puplet. A kezdett kezdetén volt két ág: egy a fejlesztőknek (ehhez mi civilek nem is nagyon nyúltunk,mert tényleg fejlesztői volt, se rendes böngésző, se kinézet...) és volt a nekünk szánt verzió amelyből készültek a pupletek amelyek főleg külsőben és a már telepített (sokszor csak hozzá) programokban különbözött. Ma már annyi és mélyebben változtatott puplet van, hogy sokszor a saját csomagkezelője nem tudja az általa egy kattintásos módszerrel feltenni az üzemképes programot. Nem jó reklám ha mindenhez rögtön "kockát" :geek: kell hívni.
Frugalban egy ugyanolyan Lucid alapú frissítéstől behalt az egész, pedig (talán) még a készítője is ugyanaz volt.
Valahol a nagy szabadságban elveszett az egységesség és a fejleszthetőségi ütem. Lehet szidni az Ubuntut a 6 havi frissítésekért de azok legalább köszönő viszonyban vannak egymással.
De ha tudtok olyan pupletet amely tartja magát az ehhez hasonló következetes rendszerességhez (a kompatibilitásra gondolok nem a rendszeres frissítésre) és bátran odaadhatom az 1.0-ás felhasználóknak, világosítsatok fel, mert már elvesztem a sok öleb között.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Voyager X2 32 bit és 64bit HU

Hozzászólás Szerző: azami »

Sok mindenben igazat adok, de a sok hibája mellett, nem volt másik olyan rendszer amiben olyan szabadon mozoghattam volna mint a Puppy-n :D :!:
Rendszer lassulás, hiba, stb...minden rendszerben van ezért én azt kerestem miből tudok saját live rendszert készíteni beállítás után a Linux Lite kiváló választásnak bizonyult :D Még HDMI is van hanggal amit eddig nem sikerült elérnem más Linuxon, de gondolom ez az én hibám is..

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”