Linux Lite

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Linux Lite

Hozzászólás Szerző: azami »

Egy Packard Bell+LG TV kombinációra kerestem Linuxot, több rendszer nem töltötte be a képet, de ez igen!
Szép is, jó is, gyors is, ha valakinek hasonló problémája lenne egy próbát meg ér, sőt most ezen a gépen ezt használom alaprendszernek
Honlap : https://www.linuxliteos.com/

Avatar
watcher
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:16
Kapcsolat:

Re: Linux Lite

Hozzászólás Szerző: watcher »

Üdvözletem küldöm a 2.6-os verzióval. LiveCD-ként jól működik de a honosításhoz telepíteni kellene.
Kb.:950MB-ot használ egy guglis firefox ablakkal együtt. Nekem most egy 7xxMHz-es, 1,3GB RAmmal mutált gépre kell oprendszert találnom.
Nagy igények szerencsére nincsenek de hozzáértés és hajlandóság az "minusz a köbön".

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Linux Lite

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Gondolom az egy PIII-as procis gép...(vagy laptop?)

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Linux Lite

Hozzászólás Szerző: azami »

Wacher leltem egy korábbi cikket 1.0.8-as:
https://androbit.net/news/4076/megerkez ... e_108.html

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Linux Lite

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Hát nem tudom, a jelzett gép eléggé kis teljesítményűnek tűnik ebből a watcher féle rövid hardver leírásból.
A régebbi verzió ismertetésében meg benne van ez a két sor, idézem:
... Az 1.0.8-as kiadás az Ubuntu 12.04.4 LTS kiadására épül.
A Linux Lite ezen verziója a Linux kernel 3.8.0-ás verziójával és PAE támogatással érkezik. ...
Szóval azért nem vagyok teljesen bizonyos abban, hogy a jelzett gépen ez az Ubuntu-származék kellő módon jól működne, és hát a PAE támogatás is kérdéses, hogy kell e oda, lehet oda inkább egy Non-pae-s verzió kéne, de hát ki kell próbálni, hátha....

És hát ugye a proci a jelzés szerint 700MHz-es darab, remélhetőleg P-III-as, és nem egy Celeron, mert az egy kissé lassú, bár nekem volt régi, Celeronos gépem, AGP-s videóval, elég normálisan működött, nem volt egy rakéta, de a régebbi szoftverekkel, a kisebb erőforrású, nem csicsa felületet igénylőkkel szépen eldöcögött.

Szóval még azt sem tudjuk, hogy abba a jelzett kis gépben milyen videórész van, így csak elméletileg merek javasolni, talán egy Antix(JWM, Fluxbox), netán egy Bódhi Linux régebbi verziója, esetleg a magyar Little Susie lenne oda jó, vagy még talán egy Salix14.0.1.XFCE, de ez utóbbiban már nem vagyok teljesen bizonyos, hogy azon a gépen akadás nélkül működne.

Avatar
watcher
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:16
Kapcsolat:

Re: Linux Lite

Hozzászólás Szerző: watcher »

Egy asztali PIII-as gép, egy geforce 256Mb vrammal, ami 1,3GB Rammal lett felerősítve, hogy XP fusson rajta de az Office 2007 ( :!: ) telepítése végleg kiakasztotta. :(
Tekintve a gép állapotára (pár évet rossz körülmények között állt), a gép és a felhasználó fejleszthetőségére ;) , elfogadták a javaslatom és kuka az egész. :oops:

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Linux Lite

Hozzászólás Szerző: azami »

Ma újabb meglepetés ért ezen a rendszeren :!:
Ezen is lehet saját Live rendszert készíteni :D
Igaz hogy a saját gépünkön használható mivel a beállításainkat tartalmazza, de aki szeretne könnyen, egyszerűen, egy saját célra összeállított, stabil rendszert ami cd/usb-röl futtatható nagyon ajánlom... :idea:
Egy hátránya van a Chrome böngészőt nem tudtam és magát a rendszert sem magyarra állítani (az Operát igen) a Firefoxot nem próbáltam.
Ha valakit érdekel, és esetleg nem boldogulna akkor készítek leírást....

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Linux Lite

Hozzászólás Szerző: azami »

USB beállításVirtualboxban Linux alatt : http://stackoverflow.com/questions/2002 ... linux-host
Gondolom ez kell Puppy alatt is, bár ott root jog van egyböl, így kíváncsi vagyok hogy ott mit kell beírni felhasználónak... :roll:

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Linux Lite

Hozzászólás Szerző: azami »

Megtudná valaki mondani hogy a hang beállítást melyik fájl tartalmazza, mert sajnos nem sikerült visszaállítani a hangot HDMI kimenetről.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Linux Lite

Hozzászólás Szerző: azami »

Megoldódott!
A beállítások után újra kell indítani!
Príma rendszer, de vannak apró hibái :D

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”