Nem-Puppy Linuxok

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Nem-Puppy Linuxok

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Így igaz, a Seamonkey-k régebben is, de még ma is! jól lejátsszák a youtube videókat, az előbb már belinkelt Seamonkey-2.40Hu verzió, a szintén belinkelt friss Flash player-el simán lejátszik youtube videókat. Feltéve, ha a youtube nem html5-re van állítva....
Amúgy a szintén belinkelt SMlayer-SMtube szintén lejátssza a youtube videókat, sőt az SMtube-val még eléggé egyszerűen fel is veheted azokat magadnak a merevlemezedre, erről már írtam képpel együtt, itt a fórumban valahol, megemlítve ennek a módját.
Amúgy nem csak a Chrome a legfrissebb, a Seamonkey link, a Palemoon link, a netsurf link is a legfrissebb, oda van írva.
Amúgy meg szerintem egy puppy jellegű linuxba, ami eleve kisteljesítményű gépekre van optimalizálva, ma már nemigen való sem a 48-as Chrome, sem az 52-es pepperflash-al kombinált verziója. Azo a gépek amit említettél, az 512MB-nyi Rammal még az udvarra sem fognak kiérni, már megadják magukat.
Kép
Kibontva ezeket csak a böngésző mérete nagyobb, -a fenti, képen látható sfs kibontva 239MB-ra rúg!- mint az egész puppy. Az pedig, hogy lassan eltűnik mindenhol a 32 bites támogatás, sajnos nagyon is valós dolog, állapot.
Amúgy meg, ha mindenképp Chromiumot akarsz, itt van egy oldal, itt van belőle pet-es verzió is, igaz, az 51-es a legnagyobb, 52-es pet még nincsen oda feltéve, de az sfs-ből te is csinálhatsz pet-et, csak legyen elég helyed a merevlemezen.
Tudomásul kel venni, sajnos, hogy a régebbi kerneles puppy linux-okba hiába frissíted a flash playert, és teszel bele legutolsó kiadású Chromot, azok a kevés fizikai memória miatt, és a procik gyengesége miatt simán percekig állni fognak egyes modern weboldalaknál, pl. origo
Tehát, ha régebbi puppy-kat szeretnél még kis méretben, de mégis használhatóra készíteni, akkor a modern Firefox, Chrome felejtős, és a gépek Ram méretét is 512 MB-ról legalább 1GB-ra kell emelni, különben csak csiga forma-1-et fogsz nézni velük, ha ezt nem léped meg.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Nem-Puppy Linuxok

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Amikor elkezdtem netezni, volt egy drótposta-alkalmazásom (esetleg más emlékszik erre?) később lett egy freemail-es "igazi" email-címem. Otthonról a betárcsázós net ment, a munkahelyen letöltöttem a legfrissebb Opera böngészőt, mert az éppen ráfért egy flopira, s azzal, este 10 után, nyomultam. Az ország legnagyobb napilapjának terminálon küldtem a különböző cikkeket, sőt, előtte, egy Mac segítségével adtam fel a napi anyagokat. A Mac 1994-ben volt, a többi rá három évre, amikor is egy 4 MB RAM-mal szerelt 386-os gépem volt (mit volt: ma is ott figyel valamelyik szekrény tetején, le is kéne menteni a 210 MB-os merevlemezét...) win3.1-gyel.

Nem, ezeknek a mostani kukaszökevényeknek soha nem lesz 1 GB RAM-uk, mert nem tudok honnan összeszedni ennyit, és ami ennél is fontosabb, nem is akarok. (Merevlemezük 40 gigás lesz.)
Ha valamelyik szülőnek jó lesz arra, hogy belenézzen a netes világ egy kis szegletébe, akkor elviszi. És ha jobbra meg többre vágyik, majd elmegy a boltba, otthagy 60-100 ezer forintot, és vesz egy arravaló gépet. Vagy marad az androidos mobilnál, de ez már legyen az ő dolga.
Az igazi és eredeti kérdésre visszatérve, úgy gondolom (még nem tudom) lehet, mégiscsak a Seamonkey lesz a nyerő, átadáskor friss flashplayerrel.
Ha 2-3 éves uPup 3831most is viszi a youtube-ot, akkor a friss is bírja majd egy darabig.
Amúgy persze igazad van, NTamas, de 4-5 ezer forintért ez van. (Lesz.)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Nem-Puppy Linuxok

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ah..igen, én még emlékszem rá, hogy a fenébe nem, hiszen én is azt használtam levelezésre.
Kép
Itt repül a Galamb, viszi-hozza a postádat.
Kép
A kliens és a szerver közötti kommunikáció képes magyarázata.
Kép
Ha valami gond volt őt kellett keresni, ha tudott, segített.
Kép
És ennyi volt akkor a kezdő gépigénye a programnak:
IBM PC kompatibilis 386-os (vagy nagyobb) gép, Windows környezet, min. 5 Mb szabad lemezterület, VGA monitor, min. 9600 bps sebességû modem.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Nem-Puppy Linuxok

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Abból a legfrissebb Seamonkey-ból nincsen pet?

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Nem-Puppy Linuxok

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Tudomásom szerint a magyar verzióból még nincs, nekem van saját gyártmányú 2.29-es, 2.39-es, pet csomagom, és mindjárt lesz egy 2.40-es hu verzióból készített pet is, kis türelmet, csinálom.
Amúgy, ha van már fenn egy 2.akárhányas verziód a gépen, nem kell annak frissítéséhez külön pet csomag, elég az előző oldalon belinkelt 2.40.tar.bz2 csomagot letölteni, és az abban lévő Seamonkey könyvtárat kicserélni a régebbi, 2-es verziónak az /opt-ban lévő Seamonkey könyvtárával. És azonnal az újraindítás után a friss verziód lép életbe a régi beállításaid megtartásával.
De!
Ez csak akkor működik, ha már vann fenn egy 2.valamilyen verziószámú Seamonkey, mert ezekben már máshova kerül gyárilag a Seamonkey könyvtára, és ez az új hely az /opt könyvtár, régebben, a régi verziós Seamonkey-ek máshova települtek.
Ha régi verziód van még fenn, az új verzió feltevése előtt -2.40.pet- a régi verziót teljesen le kell pocolni a gépedről, a beállításokat megjegyezni, leírni magadnak, kiegészítőket(ha vannak) úgyszintén, az új Seamonkey verzióhoz nem minden régi kiegészítő jó, erre figyelni kell.
Ha a régi Seamonkey teljesen le van pucolva, akkor jöhet az új 2.40-es hu.pet csomag telepítése.
A pet csomag készül, és megy fel a yandex-re, türelem. Ha lassan is, de felment, nagyon lassú a net-elérésem, sorry.
seamonkey-mozilla-build_2.40_Hu.pet
Size: 51.5 MB
Modified: 01.08.2016 12:29
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2016.08.01. 12:45-kor.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Nem-Puppy Linuxok

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Köszönöm!

Mivel az uPup3831 verzió (magyaul online3831hu) tűnik a leghasználhatóbbnak, megnéztem (most az alól íroke) ebben SM 2.17.1 van.
Gyártották: 20130506121113 Csipesz is ezbből turbózott nemrégiben...
A Gmail persze kiírja: A(z) Firefox jelen verziója jelenleg nem támogatott. Frissítsen egy támogatott böngészőre. Elvetés
A youtube is panaszkodik: Hoppá! A böngésződ már nem támogatott. (alatta azért ott van: Köszönöm, nem!)

Így a bemásolgatás lesz a legegyszerűbb megoldás.
Sőt, valahol van itt cikk, a flasht is hasonlóan meg lehet oldani.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Nem-Puppy Linuxok

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Azt nézd meg, hogy az a SM 2.17.1 Seamonkey hova települ, ha az /opt-ba, akkor menni fog az említett bemásolós módszer, ha nem akkor csak a teljes lepucolás, és az új pet telepítése a megoldás.
Időközben, ha lassan is, de felmászott a yandex-re a seamonkey-2.40-hu.pet csomag, töltheted.
seamonkey-mozilla-build_2.40_Hu.pet
Size: 51.5 MB
Modified: 01.08.2016 12:29

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Nem-Puppy Linuxok

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Nekem is jól jön,köszönöm! :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Nem-Puppy Linuxok

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Asterix, Szívesen. ;)
A 2.40-hu Seamonkey, a fentebb belinkelt 632-es flash.pet csomaggal nálam simán viszi a youtube-t.
Kép
Kép
kros54-nek.
Az új pupletbe javaslom még betenni az általam módosított -kijavított- getflash verzió pet csomagot is: getflash-1.5-6.pet
Ez a benne lévő flashplayer linkek javításával már képes az új verziókat - feltéve, ha időközben az Adobe-nál nem fognak megint variálni a filek elnevezésén - felajánlani, és letölteni, telepíteni.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Nem-Puppy Linuxok

Hozzászólás Szerző: kros54 »

OK.
Megnéztem a települést: root/.mozilla/seamonkey
az opt könyvtár üres
Mivel most live rendszerben vagyok, mentés nélkül (csak azért kapcsoltam be, hogy az adatokat megnézzem) nem is hiszem, hogy meg tudnám oldani a cserét.

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”