közösségi NET pont precise puppy 5.71 (jwm) alapokon

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: közösségi NET pont precise puppy 5.71 (jwm) alapokon

Hozzászólás Szerző: azami »

Ha a remaster mellett döntesz: CSipesz változatok tele kissebb nagyobb szoftverekkel,viewtopic.php?f=7&t=50
Egyszerű de minden fontos dolog benne (VirtuaBox is) Kros54 által készített Puppy 3.8.3:viewtopic.php?f=7&t=15
Chrome 34 simán megy rajta.
És ajánlanám az általam kreáltat : viewtopic.php?f=7&t=88
UI: Elnézést mindenkitől aki/ami kimaradt, de én ezeket használom, így ezekről tudok inkább nyilatkozni :) :!:

utopszkij
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.09.20. 09:05

Re: közösségi NET pont precise puppy 5.71 (jwm) alapokon

Hozzászólás Szerző: utopszkij »

Kedves KULUSZ és a többi hozzászoló!

FRUGÁL telepitett rendszert épitek. Ha készítek egy testreszabott változatot és a boot "ram" opcioval inditja a rendszert, akkor minden shutdownál felajánlja a mentést, ami elég zavaró a hozzá nem értő felhasználók és a felügyelők számára, ezen kivül azért az jó lenne ha a felhasználók néhány dolgot (pl. könyvjelzők) azért menthetnének,... bár ilyenkor felülirják egymás mentett adatait...majd meglátjuk a gyakorlatban ez mennyire lesz zavaró.

Ha több mentés fájl van a gépen akkor bootnál azok közül bárki, bármelyiket választhatja - tehát akár az admin változatot is - igaz ezen a jelszó segit, De én meg ezzel a választással sem szeretném a laikus usereket, felügyelőket zavarba hozni (ha esetleg újra kell bootolniuk valamiért)

Az általam irt script az én eddigi tesztjeim szerint megfelelően működik. Arra természetesen az adminnak ügyelnie kell, hogy a jelszóval előhozza az admin desktopot akkor ebben az állapotban NE CSINÁLJON shutdownt (mert ekkor lementi az admin desktop beállítást) hanem a shutdown előtt térjen vissza a guest desktop állapotba.

Az "ln" parancsnak mi lenne az előnye/értelme a scriptben?

Természetesen mindezek mellet mentéseket én is készitek, az esetleges elszállás gyors javitáhatósága érdekében.

Időközben sikerült a chrome telepitést megoldanom (nem elegáns módon, de azért mükszik):

1. A csomagkezelő frissitése után telepitem a csomagkezelőben lévő chromiumot, a hiányzó függöségeivel együtt.
2. Az igy telepitett chromium NEM MÜKÖDIK, de ez nem baj a függőségek telepitése volt a cél (ez az a dolog bizonyára elegánsabban is megoldható lenne, nekem most ez volt a leggyorsabb, legkézenfekvőbb).
3. A google.com hivatalos chrome oldaláról telepitem a chrome 32 bites ".deb" csomagot
4. editálom a /usr/bin/google-chrome file-t (a --user-darta-dir paramétert kell javitani)

..... --user-data-dir=/tmp/ ......

Ezután müködik a chrome és a firefox is.

Ha most kezdeném elölről, lehet, hogy a Browser linux felé indulnék, de most már elég sok munkát feccöltem ebbe a Csipesz féle precise 5.7.1 -ből kiinduló változatba, most már megpróbálom ezt befejezni.


Természetesen ha minden kiforrta magát akkor fogok készíteni egy mindent tartalmazó egyedi iso -t is, illetve ide felteszem a végleges scripteket, patcheket


Mégegyszer köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat. Be fogok számolni a hosszab távú tapasztalataimról.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: közösségi NET pont precise puppy 5.71 (jwm) alapokon

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Az ln parancs 1 linket készít, míg a cp átmásolja az egész fájlt. Bármelyiket is használod a végeredmény ugyan az lesz, csak másolásnál több helyet vesz igénybe a dolog, ezzel egyetemben több időt is . Tudom ez csak kukacoskodás 1 pár kilobájtnyi adat esetén... :)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

utopszkij
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.09.20. 09:05

Re: közösségi NET pont precise puppy 5.71 (jwm) alapokon

Hozzászólás Szerző: utopszkij »

Kedves KuluSz! Igazad van az ln parancs elegánsabb...javitom.
Utopszkij

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: közösségi NET pont precise puppy 5.71 (jwm) alapokon

Hozzászólás Szerző: kros54 »

NTamás, a Browserlinuxnak van, de önmagában a 431-nek nincs ilyen baja.
Hanem, a készítője extrém kicsi pupletet akart gyártani, ezért jelentős egyszerűsítést végzett, tehát kidobott abból mindenféle dolgokat, drivereket, stb.
Emiatt lett kicsi a méret, és bizonyos hardvereken már akkor sem ment... Nekem egyik nagy kedvencem, de ezt tudni kell erről...

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: közösségi NET pont precise puppy 5.71 (jwm) alapokon

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Biztos igazad van, az én egzotikus összeállítású gépemen már sok Puppy-variáció elvérzett, ez köszönhető részben az általad elmondott-leírt dolgoknak, illetve a hardver speciális volta miatti problémának. Sajnos hiába van benne - már, ha a fejlesztő benne hagyta egyáltalán - a simple nv driver, az nekem nem mindig jó, ugyanis ez az nv driver valamiért nem az lcd monitornak megfelelő Hz-eket állítja be, és erről lebeszélni még a hz-k kézzel történő beírásával sem lehet. Tapasztalat, ha az automata nvidia felismerés nem jó elsőre, akkor az esetek többségében nálam - csak nálam! - már a kézi kijelölés, és a Hz-ek beírása sem segít már, ilyenkor végtelen ciklusba esik a hardverfelismerője, hiába jelölöm ki neki az nv drivert, nem tudja összehozni a monitorral, a noveau driver egyenesen fekete halálhoz vezet, ez sohasem volt jó nálam, de csak nálam, ismétlem! - akkor jó az nv driver elsőre, ha az automata felismertetés után ugyan bejön a kép, a desktop, de a kép erősen el van csúszva baloldalra, ekkor egy újra Wizzard-futtatás már érdekes módon, hogy ez miért van, nem tudom, már felismeri, és be is tudja állítani az nvidia kártyát, és az lcd monitorhoz kellő jó felbontást, és utána már nincs vele gond. Ilyen -nálam használható- Puppy összeállítás a Te Precise kollekcióid, az 5428-as Retró Puppy-k, Kulusz LX7-ese, de ilyen a SimpliCity-Obsidian is, amit most éppen próbára újból feltettem az egzotikus-hírhedt gépemre, és ez utóbbi is elsőre képelcsúszással, de másodikre már jól beállította a videót. Ami miatt ez utóbbit, az Obszidian-t említettem, az az, hogy talán ebből a minimál-verzióból lehetne esetleg még egy jó kis közösségi Puppy-t faragni, én ugyan a másik, SimpliCity topicban már írtam róla, jól le is húztam akkor az egyszerűsítései miatt, de most mégis talán ez az egyszerű kialakítás lehet egy jó közösségi verzió alapja, hiszen böngésző vonalon jó a program, van benne Thor-verziós böngésző, Seamonkey, tehát ezzel nincs gond. Nincs viszont benne alapból, -legalább is az Obsidian verzióban nincs - java, és flash, nincs benne képnéző program sem(nonszensz)!!!- de cd-dvd író progik az igen, ez érthetetlen, mert normális cd-lejátszó progi meg nincs benne, a hang és videólejátszó progikat is frissíteni, vagy cserélni kéne, szövegszerkesztő két fapados darab van benne, amit szintén ki kéne vágni onnan, és normálisat - Geany, Leafpad - betenni helyette, és úgy nagyon más baja nincs is, egy-két finomítást esetleg, háttérképek, esetleg egy másik téma, +ikonkészlet, de a minimális közösségi Puppy-ba ennél több alapból nem is kéne, szerintem. Az Office-csomag az kérdéses ügy, kell e egyáltalán, ha kell, akkor melyik, sfs-ként, vagy feltelepítve, ez a fejlesztőnek a meglátására van bízva, ő tudja, mi ott az igény. Úgyszintén a nyomtatás, kell e, van e rá igény. Szóval én még ezt az Obszidian-SimpliCity verziót sem vetném el, egy próbát megérne, szerintem. Persze az is nagy kérdés, milyen az ottani géppark, milyen fizikai kialakítású gépekre kell a leendő közösségi oprendszert felvarázsolni, mert az sem mindegy, ott is lehetnek buktatók, ha netán eltérőek egymástól a rendelkezésre álló gépek

utopszkij
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.09.20. 09:05

Re: közösségi NET pont precise puppy 5.71 (jwm) alapokon

Hozzászólás Szerző: utopszkij »

Ahogy ígértem beszámolok a tapasztalatokról. A NET pont stabilan üzemel a PUPPY LINUX -al. Egyetlen probléma merült fel, időnként betelik a személyes tároló, ilyenkor az segít hogy bebotolom a rendszert CD -ről és visszaállítom a korábban lementett sf2 file-t.
Feltehetőleg a böngészés közben letöltődő honlap elözmények, beragadt cache fájlok, űrlap kitöltések, cookiek okozzák a jelenséget, erre utal az hogy ha a firefox előzményeket törlöm akkor esetenként rendbe jön a dolog....de sajnos nem mindig, ilyenkor csak a fent leirt umbulda segit. :(

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: közösségi NET pont precise puppy 5.71 (jwm) alapokon

Hozzászólás Szerző: csipesz »

milyen típusú tárolón futtatod? usb vagy vinyós frugal?
Ez a net pont dolog(semmit nem tudok róla... azt sem tudom, mire való) ez egyfolytában megy, vagy idõszakosan?
Használsz Bleachbit rendszertakarítót?
Tartasz swap fájlt?

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: közösségi NET pont precise puppy 5.71 (jwm) alapokon

Hozzászólás Szerző: azami »

A cache mappát nem tudom a Firefoxban nem lehet e a home mappába áthelyezni :roll: :roll: mert akkor nem lenne gond....
Esetleg a cache méretét ha meg lehet határozni az is 1 megoldás lehet.... :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára azami 2014.12.11. 17:32-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: közösségi NET pont precise puppy 5.71 (jwm) alapokon

Hozzászólás Szerző: NTamas »

utopszkij írta:Ahogy ígértem beszámolok a tapasztalatokról. A NET pont stabilan üzemel a PUPPY LINUX -al. Egyetlen probléma merült fel, időnként betelik a személyes tároló, ilyenkor az segít hogy bebotolom a rendszert CD -ről és visszaállítom a korábban lementett sf2 file-t.
Feltehetőleg a böngészés közben letöltődő honlap elözmények, beragadt cache fájlok, űrlap kitöltések, cookiek okozzák a jelenséget, erre utal az hogy ha a firefox előzményeket törlöm akkor esetenként rendbe jön a dolog....de sajnos nem mindig, ilyenkor csak a fent leirt umbulda segit. :(
Igen, igen, a tipikus memóriából való, swap-file nélküli használat velejárója. Erre még rátesz az aktuális Flash lejátszó is, a maga baromságaival, további a webbböngészők is. Nevezetesen, ha például a Firefox/Plemoon böngészőkben a cashe tároló-résznél felülbírálod az alapbeállítást, és megadsz egy rendszereint 150-250Megás egyedi tároló-méretet, akkor az bizony hamar be fog telni, elfogy a szabad memóriád is, és a böngésző egész egyszerűen megáll, lefagy, semmit nem tudsz csinálni vele, ha merevlemezre van ily módon feltéve, -mint nálam, a windows mellé, swap nélkül- akkor a merevlemez borzasztóan forgásban van, írna, de nincs mire, mert nincs swap, de ez miatt végtelen ciklusba esik, és ebből nem lehet, csak egy jól sikerült újraindítással észheztéríteni. A jól sikerültet úgy értem, hogy meg kell-ki kell várni, amikor eg-egy pillanatban nem ég a merevlemez lámpája, na akor kell egy jól irányzott resettel kilépni, ellenkező esetben megfekszik a puppy, indíthatatlannná lesz, sajnos ebben van gyakorlatom, helyhiány miatt kénytelen vagyok swapfile nélküli merevlemezről frugall-módban használni a Puppy-t, de van, amikor nem sikerül jól, pontosan a reset, és ilyenkor valóban csak az előzőleg gondosan elkészített, és lementett mentésfile visszatétele -felülíratása a megdeglettel- segít.
De ez akkor a legrosszabb, ha éppen valami fontosat telepítettél-töltöttél le előzőleg, a Firefoxi lefagyása előtt, és az még benne van a megpusztulni látszó mentésfilében.
Ekkor segít egy olyan megoldás, hogy a felteszel még egy ugyanolyan Puppy-verziót a merevlemezre, szintén frugall módban, és azt elindítva -nem kell semmit mást feltenni erre, elég a sima telepítő is, csak a telepítése után azonnal csinálj egy mentésfájlt az újtelepítésnek is - szóval a frissen feltett új rendszeredből a Rox-al rámész az előzőleg elromlott mentésfilére, és simán kattintással felcsatolod azt az új Puppy-ra!!!
Ekkor a ROX-on belül a mentésfile olvasható-írható, és ami a lényeg, ki lehet belőle nyerni a benne lévő fontos dolgokat, komplett könyvtárakat. Pár napja hasonló módon nyertem ki majd 4 Giga adatot egy szintén hasonló okok miatti megpusztult mentés-filéből.
Természetesen az új Puppy-nak is akkora méretű mentésfilét kell választani, amekkora a kimenteni kívánt állományok mérete, vagy egy külső, megfelelő méretű másik tárolóra menteni röptében a kinyert fontos adatokat.

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”