Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A probléma mindössze csak annyi, hogy az öt nappal ezelőtt még aktív weboldalról:
https://www.asus.com/supportonly/A6U/HelpDesk_Download/
ma már nem lehet semmit sem letölteni, a letöltés választó ablakban minden lehetőség szürkén látszik,

Kép

szóval ha akkor nem töltötted le a legutolsó Bios filét, azt ma már nem fogod tudni megtenni. Ez van....
--------------------
Amúgy windows xp-vistadrivereket még innen le lehet szedni hozzá, de nem sokáig.(és itt már nincsen letölthető Bios file!)
http://asus-drivers.blogspot.hu/2008/12 ... nload.html

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves NTamás !
Az általad linkelt oldalon működik a letöltés. Windows XP is OK. kipróbáltam tölti lefelé. Lehet átmeneti hiba volt, nézd meg , hogy Nálad is így van?
Opera Pillanatfelvétel_2018-05-08_191937_www.asus.com.png
Opera Pillanatfelvétel_2018-05-08_191937_www.asus.com.png (133.18 KiB) Megtekintve 7691 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Már működik nálam is, lehet, az oldalon volt valami gond eddig, most már jó.

luighy
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2018.05.02. 11:24

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: luighy »

Sziasztok, kaptam ram-ot végül az eBay-ről a Tamás által megjelöltet rendeltem meg.
(Mivel az aliexpress visszamondta végül, de ez nem érdekes most.)

Elküldöm a képet róla:
A Memoria.jpg csatolmány már nem érhető el.
Beletettem a laptopba de indítás után 1-2 mp után leáll a gép.
Se kép se hang szó szerint. Azaz látszik hogy a gép indulna de szinte azonnal le is áll.
Úgy gondolom a beszerelést nem lehet elrontani, mert az "memó bevágás" az érintkezőnél adja magát.

Rossz memót küldtek? Viszont a képem a cikkszám egyezik de érdekes módon az olvasható technikai paraméterek hiányoznak.
A megrendeléshez tartozó kép meg itt van:
Memoria.jpg
Memoria.jpg (467.37 KiB) Megtekintve 7606 alkalommal
Van valami ötletetek?

luighy
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2018.05.02. 11:24

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: luighy »

Bocs valami megkeveredett
tehát megrendelés:
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg (276.52 KiB) Megtekintve 7606 alkalommal
és amit kaptam:
Memoria.jpg
Memoria.jpg (467.37 KiB) Megtekintve 7606 alkalommal
remélem most átmegy...

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ezt rendelted:
MT16VDDF12864HY-335D2
ez egy 1GB-os ddr-333 Mhz-es sebességű memóriamodul, ez kéne neked.


Ezt kaptad:
MT16VDDF12864HY-335F2
ez a memóriamodul szintén 1GB-os, ez szintén DDR-333 Mhz-es darab, de lehet, nem CL=2.5-ös, hanem csak CL=2-es darab, lehet, miatt áll meg a géped az indítás után. (közben kiderült, ez egy jobbfajta CL=2.5-ös darab, mert ez már 0.7s késleltetésre is befogható)

Annyit tegyél meg, hogy a géped Bios-ában nézd meg, hogy a memóriánál a DDR-hez most milyen alap (CLK) Mhz érték van beállítva, (valószínűleg még a 133Mhz) és ehhez az új modulhoz viszont már 167(166)Mhz-et állíts be, mert így jön ki a neked kellő DDR-333 MHZ sebesség érték.

Elvileg a Bios-ban három érték lehetséges: (DDR-SD Ramhoz)
1.133 MHZ=266Mhz-es modulokhoz való beállítás. (elvileg ez a standard, gyári beállítási érték)
2.167(166) Mhz=333Mhz-es modulokhoz ez a beállítás kell neked!
3.200 Mhz=400Mhz-es ddr modulokhoz való beállítás (ez a 3. pont nálad nem biztos hogy létezik a Bios-ban!)

Esetleg még próbáld meg egyenként betenni a gépbe a modulokat, hátha úgy rendben eindul, ha úgysem, akkor reklamáld meg, és küld vissza.

Közben megtaláltam ennek a MT16VDDF12864HY-335F2 jelzésű modulnak a pdf fájlját, tehát ez is 167(166)Mhz alapfrekvencián működő darab, amiből a kétszerezés hatására lesz meg a DDR-333Mhz, viszont ez a példány 0.7s késleltetésig is használható! (a standard CL-2.5-ös modulok 0.6s-ig mennek el
https://www.datasheets360.com/part/deta ... 227858176/
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.05.31. 13:35-kor.

luighy
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2018.05.02. 11:24

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: luighy »

Köszönöm! Intézem.

luighy
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2018.05.02. 11:24

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: luighy »

Köszönöm Tamás!
Megnézem az általad leírtak szerint hátha mégis jó.
Majd jelzem mi történt :-)
(Már megreklamáltam, hogy nem azt küldték amit rendeltem, kíváncsi vagyok arra mit írnak vissza.)

luighy
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2018.05.02. 11:24

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: luighy »

Kiderült számomra tegnap hogy igen béna voltam/vagyok :mrgreen: mert mégiscsak sikerült előszörre/tegnapalőtt rosszul betenni a ram-ot.
Szegény azért nem indult egyáltalán.
A BIOS egyébként semmilyen órajel beállítást nem tartalmaz így vélhetően a ram órajeléhez tud "alkalmazkodni" a bus. (gondolom)

Kedves Tamás,
elnézést kérek hogy feleslegesen raboltam az idődet! :shock:

Most majdnem 2 GB ramot mutat induláskor.
Telepítettem a Chrome-ot. Az index.hu elfogadhatóan olvasható/töltődik kicsit azért "akadozik" néha.
A youtube is megy, videó lejátszás szintén kissé akadós, határeset. (Annak ellenére, hogy látszik magát a videót előre tudja olvasni a wifi-n. Lehet hogy ez már a gép általános multimédiás képességeinek a következménye.)
Nem tudom valamilyen szoftveres/os hangolás lehetséges-e vagy rá kell hagyni? (Ebből ez jön ki...és kalap. :D )

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves Luighy !
Saját tapasztalatom, Youtube lejátszásához...
használd az SMPlayert vagy VLC playert a lejátszásukhoz. Az SMPlayert azért tartom jobbnak, mert van hozzá egy SMTube nevű kiegészítő program, és olyan mintha a Youtube oldalon keresnél ( kb. ) Ráklikkelve a kiválasztott anyagra, pl. Skami videóira :) , az SMPlayerre küldi automatikusan a lejátszást. Ez sokkal kisebb erőforrásigényű, mintha a böngészőben nézegetnéd. Ha böngészőben keresgélsz mégis, elég csak kimásolnod a linket és ezt betenni az általad kedvelt lejátszó egyikébe. Csak súgok, itt is jobb az SMPlayer, mert a vágólapról automatikusan beteszi, az online lejátszáshoz a linket a VLC-nél be kell tenni. Legalábbis alapbeállításnál. Aztán még finomíthatsz a beállításokban, a lejátszás minősége, stb helyeken, itt kisérletezni érdemes melyik a legmegfelelőbb a gépednek.
Players.jpg
Players.jpg (582.04 KiB) Megtekintve 7555 alkalommal
Nekem egy 1 magos, atomos processzorú netbook-os gépen szépen viszi.
Bocsánat az egyik képet duplán tettem be

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”