Saját Puppy készítése

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei

Milyen felületet ajánlotok?

XFCE
4
50%
KDE
0
0 szavazat
LXDE
3
38%
Más felület (kérlek írd meg hozzászólásként)
1
13%
 
Szavazatok száma: 8

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Saját Puppy készítése

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Saját puplet az tehát itt egy olyan remastert jelent, amely megfelel bizonyos előzetes feltételeknek, illetve a felhasználóra van szabva.
A Puppy annyira baráti, hogy elég sok átalakítást elvisel, sőt, olykor némelyikkel jobban is teljesít.
Nekem a legsikeresebbek talán a Justin Bieber Linux kiindulásból készülők (lupu525 alapon) sikerültek, senki meg nem mondta, miből indultak...
Néhány évvel korábban (fogalmam sincs, honnan volt rá időm) a precise-sorozatig, magam is rengeteg ilyen saját pupletet készítettem, ezek szerint a Sulipuppy valamelyik darabját ismered.
Ha nem haragszol érte, néhány tapasztalati tanáccsal látlak el.
Alap, hogy ott, ahol gyártod, legyen legkevesebb 2-3 - különböző hardverű - géped. Asztali, laptop, változó RAM-mal, az egyik wifi-vel, a másik dróton, stb, hogy a legnyilvánvalóbb beállítási, működési problémákat azonnal lásd.
Rendkívül alaposan nézd meg, mit (melyik eredeti kiadást) fogsz átalakítani. Egy idő után nekem nemcsak az időm fogyott el, hanem a kedvem is, mert a legkülönbözőbb, idegesítő hibákat tapasztaltam a precise utáni Puppyknál. @Csipesz már a Xenialt is megbirizgálta, esetleg egy fordított remastert is el tudok képzelni: kiindulhatsz valamelyik brutál-bálna-mamut-feketelyuk méretű pupletéből, s azt gyomlálgatod. A másik ilyen alap lehet akár valamelyik pen-puppy, vagy@Kulusz LX-variánsa, vannak bőven. Valami közepes méretű alapból indulj ki, azokban több eleve a driver. (Ez szintén tapasztalat.)
Magához a remasterhez van itt egy leírás (illetve van több is), s meglehet, @Kulusz éppen ezt linkelte be: viewtopic.php?f=27&t=23&hilit=remaszter
Sok sikert, a dolgok állásáról számolj be. Ez egy nagyon segítőkész fórum, senki nem fog kiröhögni.

micropuppy
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.02.27. 20:16

Re: Saját Puppy készítése

Hozzászólás Szerző: micropuppy »

Nagyon köszönöm a válaszokat. Majd beszámolók.
:D MicroPuppy :D

micropuppy
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.02.27. 20:16

Re: Saját Puppy készítése

Hozzászólás Szerző: micropuppy »

Szeretném kérdésre bocsátani, hogy a közösségi célra (!nem saját!) hasznosítható milyen rendszert használjon alapul, mert sok jó között nehéz dönteni. :D :lol: :D Azért raktam felkiáltójellel a nem sajátot, mert már a saját mondataimba is belekavarodom... :D :D :D
:D MicroPuppy :D

micropuppy
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.02.27. 20:16

Re: Saját Puppy készítése

Hozzászólás Szerző: micropuppy »

Köszönöm előre, és utólag is a segítségeket!!! :idea: :!: :lol: :D :lol: :!: :idea:
:D MicroPuppy :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Saját Puppy készítése

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Milyet akarsz?
32 vagy 64 bites?
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Saját Puppy készítése

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

micropuppy írta: 2018.02.28. 16:02 Szeretném kérdésre bocsátani, hogy a közösségi célra (!nem saját!) hasznosítható milyen rendszert használjon alapul, mert sok jó között nehéz dönteni. :D :lol: :D Azért raktam felkiáltójellel a nem sajátot, mert már a saját mondataimba is belekavarodom... :D :D :D
már erről is beszéltünk korábban ITT
meg ITT is
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

micropuppy
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.02.27. 20:16

Re: Saját Puppy készítése

Hozzászólás Szerző: micropuppy »

Mindkét verzióhoz szeretnék (to: S-Kami)
Köszönöm ezt is. (to: KuLuSz)
:D MicroPuppy :D

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Saját Puppy készítése

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Más felület: openbox
Mostanában egyébként simán meg lehet csinálni, hogy van egy adott ablakcuccosa, aztán egy kapcsolóval át lehet tenni egy másikra. Szóval igazából mindegy. A JWM a legkisebb RAM-igényű, @s-kami korábban az Ice-wm-ből gyártott csodákat. A Macpup is egy világ, de nekem nem annyira stabil, mint a többi

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Saját Puppy készítése

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Nem hinném hogy az elképzeléseibe beletartozna a memória igény , és gép használati tényező.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

micropuppy
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.02.27. 20:16

Re: Saját Puppy készítése

Hozzászólás Szerző: micropuppy »

Köszönöm a segítségeket, és az OpenBoxos ötletet, elgondolkodom rajta... Holnapután úgyis lesz időm... :D
:D MicroPuppy :D

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”