Kezdő lépések.

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Köszönöm a válaszokat, már itthon vagyok > most ugrik a majom a vízbe :D

Eddig még mindig (be)pánicolt az alaplap chipsetje miatt! De még kisérletegetek! :geek:

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Kicsit nosztalgiáztam az elmúlt héten :)
capture3666.png
capture3666.png (1.62 MiB) Megtekintve 4268 alkalommal
fluxbox-1.6.1.jpg
fluxbox-1.6.1.jpg (585.69 KiB) Megtekintve 4268 alkalommal
indian_summer.jpg
indian_summer.jpg (331.28 KiB) Megtekintve 4268 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ez rendben is lenne, mármint a nosztalgiázás, magam is azt tettem nemrég, de az már nincs rendben, hogy megint nem fogadtad meg a kérésem!
Asterix, az addig még rendben van, ha Te nagyfelbontású -fullHD- monitorodon nézegeted a képet, de az már nincs rendben, ha ezt a képet le is fotózod, mert a végeredmény siralmas lesz! - A PupSysinfo-s képeket nagyítós szemüveg nélkül nem lehet, vagy csak igen nehezen lehet értelmezni, annyira kicsik a betűk a képeken! Már egyszer kértem, ha ilyen asztali egybe képet készítesz, akkor tedd a megnyitott diag ablakokat egymás mellé, és csak azokat fotózd le! - ne az egész képernyőt!(a képkivágás nem egy nehéz művelet)
DE, akár vissza is vehetnél a felbontásból, és akkor az egész ablakot is fotózhatod, így mégis látható-negyobb betűméretűek lesznek a diag ablakok.
Mondjuk a desktopok kinézetéből rá lehet jönni, hogy milyen verziókat próbálgattál éppen, de azért az egyes képek mellé nem ártott volna odaírni a disztró nevét is, ha valaki nagyítós szemüveg nélkül a képekből nem jönne rá.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Tökéletesen olvashatóak.
NTamás !
Jobb klikk kép megnyitása...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Tökéletesen olvasható....na ne röhögtess!
OK-jobb egérgomb, satöbbi, és mit látok? - nos, lefotóztam neked a megjelenített képet!
Hát ezt látom! (még ha a külön megnyíló ablakban megjelenített képre ránagyítok, akkor sem lehet szemüveg nélkül eolvasni)
Kép
Szerinted ez olvasható szemüveg nélkül? - mert szerintem nem!
(a monitorom max. felbontása(natív felbontás) 1280x1024, én azon nézem, de kiábrándító)

Egy esetben lehet jól olvasni a képen látható ablakokban a szöveget, ha lementem Asterix belinkelt ful-hd méretű képét, majd azt, mint képet jelenítem meg, de mivel a lementett kép eleve full-hd méretű, a monitorom meg csak 1208x1024-et tud normálisan (a képernyőről nem kilógó részekkel) megjeleníteni, ekkor viszont ugyanazt látom, mint a fentebb belinkelt webböngészőben megjelenített képen.
Ha a letöltött képet a puppyba betett képnézővel nézem, és az eredeti képméretet adom meg megjelenítendőnek, akkor már ezt látom, és ekkor már olvasható a dolog, de ez már egy (ki)nagyított az eredeti képméretnek megfelelő kép, ahol ugye a képen látható többi információ eleve lelóg a képernyőről, viszont így már legalább valamennyire elolvashatóak a betűk.
Kép
(ezen kép kissé csalóka, mert a monitoromon már ekkor élesek, és olvashatóak a betűk-lásd te is a jobb egérgomb-kép megjelenítése)

Na, ezért kértem Asterix-et, hogy ne full-hd-ben, vagy ha igen, akkor meg legalább csak az ablakokat fotózza le, hogy ne kelljen kínlódni, mert a jobb egérgombos képmegjelenítés sem segít ezen a problémán.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.07.09. 13:43-kor.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Mi az hogy ne röhögtess? Milyen beszéd ez már megint?

Azt még lehet nagyítani. A kép jó minőségű.
Jobb klikk után egy bal kill az eredeti méretűre nagyítás, így teljes felbontásban láthatod, persze ilyenkor a kis felbontású monitorokon megjelenik a scrollozás lehetősége, de ebben az esetben valóban a kép minősége a lényeg.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

S-kami írta: 2018.07.09. 13:33 Milyen beszéd ez már megint?
Rendes, magyar társalgási beszéd, semmi sértő nincs benne, ne kapd fel azonnal a vizet!
A full-hd méretű kép valóban jó minőségű, nem is ez volt az alap probléma, hanem az hogy nem fullhd megjelenítővel nézve problémás a képen lévő szöveg olvasása, kattintgatás, nagyítgatás nélkül.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Asterix!

Nagyon jók a képek! Ha felteszem a szemüvegemet (már ha megtalálom), akkor remekül látom :lol: :lol: :lol: !

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Uraim, itt nem a képek milyensége a "szenzáció" :roll: , hanem hogy milyen simán elindultak a "modern AMD FM1-alaplapos és AMD-A8-3870k APU-s s gépemen, amiben ráadásul modern Nvidia vga kártya van! :) Egyébként rögtön a felállás után, mindenféle módosítás nélkül (nvidiát nem tartom annak) a beépített képernyőkészítő progit használtam, azok meg ilyet tudtak készíteni. Szóval a lényeg, hogy milyen régi puppykkal szórakoztam, az meg még ezekből a képekből is kiderül!
Minden elismerésem ezeknek a régi puppyknak és készítőiknek!
Ezek nem nyavalyogtak a "getnvidia" proginál, simán tették a dolgukat!Bezzeg a nagyszámú-kerneles stretchek,LxPuppyk stb. mind bekrepálnak tőle, főleg a 64 bitesek! Azok inkább laptopokra készültek és hiányzik jó pár modul belőlük! Ezért minden k-4.14.12-nél magasabbat használó puppy és féleség törlésre került!
Majd a "kommondor" elkészülte után, esetleg megmásítom jelenlegi álláspontom! ;)
Lista, miket próbáltam ki, sikeresen:
puppyk-1.JPG
puppyk-1.JPG (22.52 KiB) Megtekintve 4203 alkalommal
puppyk-2.JPG
puppyk-2.JPG (22.34 KiB) Megtekintve 4203 alkalommal
puppyk-3.JPG
puppyk-3.JPG (44.94 KiB) Megtekintve 4203 alkalommal
Ilyen a puppyk mappájának tartalma!

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

ticoo1 írta: 2018.07.09. 15:34 Asterix!

Nagyon jók a képek! Ha felteszem a szemüvegemet (már ha megtalálom), akkor remekül látom :lol: :lol: :lol: !
Akkor 3D-s szemüveget vegyél fel, mert lehet,hogy olyan képeket fogok feltölteni :geek: :mrgreen:

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”