Kezdő lépések.

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

sapysoft írta:Sziasztok.
Van egy elég régi lapos.Asus A9rp. Integrált wifi van benne és nem találja a net varázsló. Szedtem le valami drivereket hozzá, de nem tudom hogyan kell "installálni" . .tar.gz a file kiterjesztése. Na az ok, hogy kicsomagolom. De mit csináljak a filekkal amik benne vannak? Ilyet még sosem csináltam, pedig jó lenne már megtanulni mi is a teendő ilyenkor. 3.8.3-at használok.
Abban az Asus laptopban gyárilag egy ZyDAS ZD1211 Wireless Adapter Driver 4.13.0.0 Wifi adapter van beépítve, ehhez itt az xp-s driver, ha az ndiswrapper-el akarnál windows-os drivert használni.
Amúgy arra a gépre annó Ubuntu-t is tettek sikeresen, a hozzávaló ZyDAS ZD1211 802.11b/g USB driver telepítése után a wifi használható volt./lásd a linken/

Mivel van hozzá Debian-os firmware, ezért elvileg nincs nehéz dolgod, letöltöd a Debian-os oldalról a stable verziós deb filét, és feltelepíted a Puppy-ra. Amennyiben a Pupy-d nem képes deb filét telepíteni, csináltam neked ebből egy pet csomagot, -firmware-zd1211_3.0.0.56-3_all.pet- próbáld ki. A firmware -/lib/firmware- telepítése után a szükséges újraindítás után a hálózati varázslónak már látnia kéne a wifi-adapteredet, és mivel nem egy komplikált tudású adapter, azt kezelni is kellene. Akárcsak a frisbee-nek is.

Utóirat.
Az ezen a Debian oldalon zölddel jelzett/ajánlott kiegészítés/függőség, az initramfs-tools nincs beépítve az előző pet csomagba, ha mégis kellene, az initramfs-tools is, akkor ezt a kombinált pet verziót telepítsd fel. firmware-zd1211_3.0.0.56-3all_initramfs-tools.pet

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
NTamas
Windows 7 alatt puppy iso kibontás, a vmlinuz és a zdrv*.sfs lecserélés, majd MagicISO > iso kész.
Unetbootin > USB-re. Reboot USB-ről. A rendszer szépen feláll, csak a billentyűzetet állítom magyarra.
Felmountolom a puppy iso-t, ha kell akkor a dev*.sfs-t is. (Az OBPrecise-nél nincs source fájl sajnos.)
Installer indul, a full telepítés hiba nélkül megtörténik. Grub4dos > rendben!
De ha a vinyóról bootolok, előjön az említett "szar került a ventillátorba" effektus, vagyis kernel-panik az alaplapomra hivatkozva!
Ennél a puppy-nál bárhogy manipulálom az eredeti iso-t, (telepítettem már cd-ről is) nem volt sikerélményem!
Még az /etc/DISTRO_SPECS fájlban fogok szétnézni, hátha van ott gubanc.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Nagyon megszenvedtem vele, de már a vinyóra telepített OBPrecise alatt írom ezeket! :mrgreen:
Nálam ez lett a megoldás:
Van a telepített, de kernel-panic-os obprecise: sdb1
Bebootoltam az USB-ről. Felmountoltam az sdd1-en levő "kernel-sources-4.0-EmSee-64.sfs"-t.
Majd a mountolt sfs tartalmával felülírtam az sdb1-en levőket!
Egy órába telt, de a reboot > sdb1 után, szépen felállt a rendszer! :)
Kéretik nem röhögni, de gondoltam, hátha ez beválik és SIKER!

NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Frappáns megoldás, gratulálok hozzá!

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

NTamas!
Idézlek:
"Végül, ezen újabb gépeket használók közt is vannak azért kísérletező kedvvel megáldott egyének, akikben azért még ott van a kíváncsiság, készség, hogy jó-jó, van egy nagyméretű Linux cuccom, ami most per-pillanat mindenre elégnek tűnik, de, ha lesz, vagy van egy olyan gép, ami nem olyan combos kiépítésű, mint amire most ezt a nagyméretű Linux verziót felhúztam, és netán majd ezzel a kisebb gépezettel kényszerülök esetleg működni/azt használni, akkor ezen nagyméretű programokat nem tudnám e kisebb, akár kinézetre is egyszerűbb, de szolgáltatását nézve szinte azonos megoldásokkal bíró programokkal kiváltani, esetleg mindezeket egy kisebb méret Linux verzióba beleépítve azt összehozni, megépíteni.

És ekkor jön el annak a közismert közmondásnak az ideje, -innen, ebből a látszólagos, vert helyzetből szép a győzelem igazán!- mert az így megépített, saját Linux verziót megalkotó egyén remélhetően ekkor fog majd rádöbbenni arra, hogy miért is lettek a Puppy linux-ok eleve kitalálva, és megalkotva.
"

Nehogy már egy linux kifogjon rajtam! :D
De azért kellett a segítségetek is!

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

hohhhóóóó!!!!
Csak most olvasom, bocsi!

Nekem pontosan ugyan ilyen laptopom van!
:o :o :o

Ismeri és kezeli is rendesen, ugyanakkor nem mindig indítja el valamiért rendesen!!!!

Főleg az újabb puppy linux verziók kezelik rendesen, de van, hogy azok sem első indulásra sajnos.
Második, harmadik újraindítás segít, esetleg.
Ha mégsem, ott az NDISWRAPPER megoldás és windowsos driver, de azzal egy nagy baj van ám.
Windows alatt gyakran ledob vagy gyenge térerőt mutat, ugyanez a helyzet android alatt is.

Nagyon lassú az xp és nem is fut már rendesen, sajnos sokszor, az viszont a hardver kora miatt van...

Én 1 ezer huf -ért beszereztem egy usb wifi sticket.
Jelenleg 2 éve működik vele...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Még 28.-án írtam: "Van egy problémám: a feltelepített slacko leállításnál nem kapcsolja ki a gépet! Wasziszdasz? Mit kell tenni? :?:"
Megnyomom a Power off gombot. A szokásos feliratok, majd a végén:
requesting system poweroff
reboot:Power down
_
villogó kurzor és semmi!
Ebben kérném a segítségetek! :?:

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: azami »

Nálam minden Linux ezt csinálja! Áram lekapcs.... :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

ilyen esetben a kernel paraméter módosítását javasolnám.

menu.lst fájlban a kernel /vmlinuz után beírni:
acpi=force -mondjuk ez régi gépeknél jött elő szinte kizárólag...
további lehetőségek:
acpi=off
acpi=noirq
acpi=ht - szerintem ez segíthet új gépek esetén...

Példa:

Kód: Egész kijelölése

root (hd0,0)
kernel /boot/vmlinuz root=/dev/sda1 ro vga=normal noapic nolapic ide=nodma acpi=force apm=off 
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Köszönöm, este megtekintem a variációkat!

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”