Kezdő lépések.

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Változatlan a kérésem: valaki aki ért hozzá, csinálhatna egy olyan remastert egy Precise571 puppyról, amiben külön van a "zdrv*.sfs" ! :roll:
Akkor már tudok kisérletezni vele, hátha ad képet is a gépemen!
-----------------------------------------------------------------------------------
Van egy problémám: a feltelepített slacko leállításnál nem kapcsolja ki a gépet! Wasziszdasz?
Mit kell tenni? :?:

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=94954
Itt van az ObPrecise amit precise 571 k 3.9.11-ből csinálták.

Talán ez a legutolsó verzió belőle, a kernel 3.17.7, de kicseréled négyesre:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=97252
Itt tölthető le:
https://archive.org/download/Puppy_linu ... 3.17.7.iso

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Na látod ez még számunkra is nagy rejtély. Az élő rendszerrel könyebben kitudod halászni a programokat a rendszerből puninstallerrel (beépített program eltávolító a magyar neve). Az általad telepített programok fájl listáját a /root/.packages könyvtárban találod programneve.files fájlokban, a már alapból benne levő programok fájl listáját illetve azokat a programokat amiket a puninstallerrel is ki tudsz szedni a /root/.packages/builtin_files könyvtárban találod, itt a programneve fájlokban vannak leírva az elérési utak .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

upsz , kimaradtam pár körből ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Most már itthon!
janugsa
Köszönöm a linkeket! :roll:
Kérem szépen, mit tessz.."ÉN"! Az obprecise-15.01-k3.17.7.iso file lett a kisérlet tárgya. A LegOpennél bevált, a 4.0 64bites EmSee kernelt alkalmaztam, iso-t készítettem > kiírtam USB-re > bootoltam!
Most már látom, milyen egy 571-es puppy! :D Full-HD-ban nézem, jó hang van, internet rendben! Kép róla!
Obprecis_2015-08-29.jpg
Obprecis_2015-08-29.jpg (385.2 KiB) Megtekintve 4091 alkalommal
Csak az szomorít el egy kicsit, hogy főleg ubuntu tárolókból dolgozik! :( De bíztosan van nálatok sok 571-es Precise-re való progi.) :lol:
(ezt a puppy-t lehet magyarosítani? :?: )

KuLuSz
Mint fenntebb írtam, belenéztem egy kibontott sfs fájlba, és rájöttem, ez már nem az én szintem!
Egyszerübb telepíteni.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szereztem kettő sata vinyót, egy 40 és egy 60Gb-ost! (1500Ft/db)
Gondolom, bőven elég ezeknek a puppyknak. Most majd átkell rendeznem a gépben levő, immár 7 sata vinyót.
A Slacko-5.9.3-at, ezt a OBPrecise571-t és egy eleve 64 bites puppy félét szeretnék egy-egy vinyóra feltenni.
Vagy a majd főrendszernek kiválasztott puppy-t a Win 7 helyére, a 60GB-os SSd-re.
Kérdésem: TI melyik mellett voksolnátok?
(elvárásaim: stabilitás,gyors böngésző, zene (a DeadBeef megfelel),jó videólejátszó (MKV fájlok))
Köszi a türelmetek!

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Találkoztam ezzel a 3 db. puppy-val. studio_1337 . A 64 bitest megnéztem, nagyon egyben van és nem csúnya!Nálam csak 1280x1024-ben állt fel! Sajnos a méretük nem átlagos, de nem is vészes.
Lehet, már ismerítek:
http://puppylinuxstuff.meownplanet.net/ ... 1%20(old)/

Hát nem vágunk egymás szavába, az már bíztos! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Asterix 2015.08.30. 06:58-kor.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Minek 7 darab hdd?

Precise magyar nyelvi csomag:
viewtopic.php?f=25&t=95
De szerintem az ObPrecise puppyhoz nem ez kell , hanem
https://www.dropbox.com/sh/s8nd43ocvuj5 ... u.pet?dl=0
Vagy mindkettőből kiszedni a megfelelő mo fájlt.
A puppy is a régi és az új keveréke.


Csak egy puppy van az újabbak közül amelyet folyamatosan fejlesztenek
ez a Tahrpup. Murgán a projektek között van. Ám lehet hogy mégsem a
legjobb.
Az Unicorn és a Vivid csak jól sikerült próbálkozások, és igy a származékaik is. Murgán nincsenek a projektek között.
Slacko 5.9.3 is már egy éves, béta kiadás, nincs újabb.
FatDog sorozat ,kidolgozott,egyedi,64 bit,de nem felhasználóbarát.
DebianDog formulák puppynak látszó nem puppy.
April vagy Appril meg Barry kísérletei.
Precise kiöregedett mert már két éves.
Ezért a win7 maradjon meg a gépeden, tartaléknak.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Idézek: "Kérem szépen, mit tessz.."ÉN"! Az obprecise-15.01-k3.17.7.iso file lett a kisérlet tárgya. A LegOpennél bevált, a 4.0 64bites EmSee kernelt alkalmaztam, iso-t készítettem > kiírtam USB-re > bootoltam!
Most már látom, milyen egy 571-es puppy! :D Full-HD-ban nézem, jó hang van, internet rendben!
"
Na, de kérem, nincs új a nap alatt! :o
Sajnos semmilyen praktikával nem bírtam rávenni, hogy a full telepítés vinyóról elinduljon! :cry: A szokásos kernel-panic az alaplap chipset nem nyerő!
Marad az USB-ről futtatás, mentésekkel.

NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Azért leírhatnád, te hogyan, milyen lépésekben telepíted full módban, és melyik merevlemezedre azokat a Puppy-kat, ami csak az usb-ről lennének hajlandóak elindulni!
Ugyanis, ha usb-ről elindul, ami usb-kulcs ugye eleve a Te gépedbe van dugva, és a Te géped alaplapi chipsetét használja, a Te géped videó kártyájával egyetemben, akkor ott nagy valószínűséggel telepítési hiba lesz, vagyis a full telepítés után nem éri el/nem látja a kérdéses telepített Linux /boot könyvtárát, -ezért pánicol - ez pedig csak sima elérési út megadási hiba lesz szerintem.

Az elképzelhető, hogy egy régi Puppy, amiben még nincs az alaplapod támogatva, az nem indul el, de, ha kernelt cserélsz rajta, és a kernelcserés verzió már elindul, akkor talán abból a kernelcserés verzióból kéne remaster iso-cd-t csinálni, és azt cd-ről futtatni, és arról full-ban telepíteni, nem pedig az usb-s telepítőről - a cserélt kernelű usb-s kulcsról próbálkozni a merevlemezes telepítéssel. Ugyanis az usb-n kicserélt kernel elérése, elérési útja nem stimmelhet nálad, szerintem. /cd-re kiírt remaster esetében ez meg egyértelműen jó, feltéve, ha a remaster program nem hibázza ezt el, de nem szokta/

Avatar
sapysoft
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.07.10. 14:26
Tartózkodási hely: facebook.com/szappanos1 microbit.eu

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: sapysoft »

Sziasztok.
Van egy elég régi lapos.Asus A9rp. Integrált wifi van benne és nem találja a net varázsló. Szedtem le valami drivereket hozzá, de nem tudom hogyan kell "installálni" . .tar.gz a file kiterjesztése. Na az ok, hogy kicsomagolom. De mit csináljak a filekkal amik benne vannak? Ilyet még sosem csináltam, pedig jó lenne már megtanulni mi is a teendő ilyenkor. 3.8.3-at használok.
Csatolmányok
Screenshot_2015-08-31_12.34.33.png
Screenshot_2015-08-31_12.34.33.png (4.28 KiB) Megtekintve 4034 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”