Kezdő lépések.

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
Aldric
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.12.16. 20:57

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Aldric »

Köszönöm. Utána olvasok és kipróbálom.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: azami »

AntiX , Mx is jó választás lehet régi gépekre viewforum.php?f=28

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Telepíts egy puppyt frugal módban fel, állítsd be a kedved szerint,
kilépéskor mentsd titkosítva, ez lenne a feleségedé. Indítsd el újra,
és a mentés fájlt másold ugyanoda, de más néven. Indítsd megint újra.
és ekkor már választhatsz hogy melyik mentésed induljon el.
Ha 0-t vagy nem létező számot ütsz be akkor alapról indul és
készíthetsz kilépéskor a lányodnak mentést titkosítás nélkül.
A lányod csak az ö mentését tudja elindítani, mert a feleségedét
jelszó védi.

A jobb alsó képen egy példa látható 4 tikosítás nélküli mentés fájlal (lxpupsave-xxxxxx.4fs).
Van ötödik is , de ezt a puppy nem látja mert 4fso-ra változtattam a kiterjesztést. Így mentem el a mentésfájlt vésztartaléknak.
A mentésed fájl méretét lehet később is növelni, 1-2 Giga biztos kell.

A bal képen látható ha ext3, ext4 linux partíción van a puppy akkor a mentés fájl készítésekor választhatod a mappa mentést, így annak nincs mérete. De ezt nem tudod jelszóval titkosítani, valamint csak
az újabb puppyk tudják.

A felső képen látható egy titkosított mentésfájl.
mentesfajlok.jpg
mentesfajlok.jpg (104.04 KiB) Megtekintve 4378 alkalommal

Aldric
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.12.16. 20:57

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Aldric »

Köszönöm a válaszokat. Igyekszem utána olvasni a dolgoknak és meg is valósítani.

tom73
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.01.11. 18:37

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: tom73 »

Sziasztok!
Teljesen kezdő, linuxot eddig nem használó zöldfülű vagyok!
Szeretném egy régi gépemet ismét csatasorba állítani amivel az lenne a cél, hogy tévén hd videókat néznék youtube-ról.
A gépem adatai: AMD sempron 1500 Mhz, 768 ram, ati radeon 9250 vga.
Ezzel a konfigurációval van esély a dologra valamelyik linux puppy verzíóval?
Mint írtam teljesen kezdőként kérdezem és előre is köszönöm a segítséget!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Annak az egymagos gépnek, ilyen kevés memória mellett maximum a 360-as videók zökkenőmentes megjelenítése lehet a maximum cél, amit még képes lenne az az öreg masina ellátni, nem pedig a HD videók lejátszása. Eleve a videókártya sem egy acélos darab, de, ha elég memória van rátéve, mint pl. erre, akkor esetleg esélyes lehet a dolog, de akkor se várjál tőle csodát, youtube HD-és flash-videókat videókártyás, hardveres rásegítés nélkül hibátlanul és zökkenőmentesen lejátszani, nos oda ilyenkor erős Cpu kell, a tied meg nem az!
Ellenben ha letöltöd őket a saját gépedre, pl. mp4-es videóként, akkor már több esélyed van azoknak a tv-n keresztüli megfelelő megjelenítésre, feltéve, ha megfelelő lejátszó szoftverrel és kodec-ek birtokában teszed azt. Ez utóbbi megoldáshoz viszont Linux sem kell, ezt még az XP is tudja, sőt ott talán jobb is a videókártyád driver ellátottsága, a windows-os driverrel jobban ki lehet aknázni a kártyában lévő lehetőséget.
Némely régebbi, egyszerű Puppy verzióban nincs is rendes Radeon HD-s videó driver, csak alapszintű ati driver, azok meg nem-igen támogatják a hd-felbontások megfelelő megjelenítését, az újabb puppy verziókban azért már jobb a helyzet.
Saját tapasztalásom azt mondatja velem, hogy a Precise 571-es sorozatú Puppy verziók azok, amivel -megfelelő videódriver esetén- érdemes már egy próbát tenni, ilyen verziókat fogsz találni itt a fórumban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.01.12. 17:11-kor.

tom73
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.01.11. 18:37

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: tom73 »

Köszönöm, erre voltam kíváncsi!
Minden felmerülő kérdésemre választ kaptam!

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kétmagos cpu, 1,5 GB ram . Intel cpu, vga.
Precise 571 puppy

Egymagos cpu , 700MB ram-nál Smtube youtube néző használatával, de nem HD minőség.

tom73
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.01.11. 18:37

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: tom73 »

Köszönöm a segítséget!

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Régebbi pupletek esetén a radeon driver saját ati catalyst softwarrel volt ellátva és igen jól is teljesített, nekem pont ilyen videókártyám volt és brutál jó teljesítményt hozott, én akkoriban counter strike és openarena játékokat nyomtam linux alatt.

Én a lucid puppy -ezek az 5.2.5 -ös verziók általában, de olvasni kell, hogy melyik lucid alapú- alól használtam ki a gépet a legjobban, nyilván a videókat le kell tölteni.

Ajánlanám még a HaikuOS -t, nagyon gyors és rendelkezik ati radeon támogatással is többek között, az lehet képes talán a legjobb teljesítményre, nyilván a lucid puppy mellett, mert ott van/volt ugye "rendes" csomag is.
Egy példa: ATI_fglrx-10.10-Lucid.pet - nyilván van többféle csomag is, a 11 -es volt talán a legújabb, ami működött lucidra
A csomagok:
http://azakilinux.atw.hu/

...meg itt:
http://skamilinux.tardis.hu/puppyarchiv ... ux/driver/

Hivatalos csomagok:
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/pe ... ges-lucid/

A leggyorsabb, hivatalos repó - tükör:
http://ftp.nluug.nl/os/Linux/distr/pupp ... ges-lucid/
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”