Puppy Linux telepítése - teljes telepítés

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Puppy Linux telepítése - teljes telepítés

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Remélem tetszeni fog mindenkinek!

Egy kis segítség a kezdőknek!

Slacko Puppy 6.3.0 teljes telepítés
https://www.youtube.com/watch?v=suAcI_iqkOE
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linux telepítése - teljes telepítés

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Hát nem tudom, bocs, de nekem kissé a kapkodás jut eszembe elsőnek erről a videóról. Piszok gyorsan váltogatja a telepítési fázisokat, gyakran a magyarázó szövegkeretben lévő szöveg még az előző fázishoz tartozik, mire ezt a magyarázó szöveget elolvassa, megérti egy kezdő -mert azoknak szántad, elvileg- a videó már régen másik telepítési fázisnál tart , és ez így megy egészen 1:40-ig, ott meg tök értelmetlen módon belassul, semmi nincs hosszú másodpercekig kiírva, várunk valamire, de nem tudjuk mire - főleg azok nem, akik a gyors videóképváltásban netán lemaradtak az utolsó fázisképről, és ez a természetellenes zene ami alatta van, borzalmas, oktató videó alatt ilyen zenét, főleg ilyen erős hangzásban jelenlévőt értelmetlen dolog tenni, szerintem sokkal jobb megoldás lett volna, ha inkább te navigálod ez a kezdőt a videó alatt a saját hangoddal, -úgy, ahogy janugsa is teszi- egy normális, nem kapkodós módon, igaz, az így talán egy fél perccel tovább tartott volna az oktató videó, de szerintem a kezdők jobban méltányolták volna, mint ezt a szédült rohanást, legalább is a videó első részében.
Bocsi a negatív hangokért, de ez van, lehet hogy csak egy szabad félórád volt erre, de úgy érzem, célszerűbb lett volna a videót jobban megtervezni, nem ilyen gyors vágásokkal, és ha már felirattal láttad el, gondolni kellett volna arra, hogy annak elolvasása nem megy mindenkinek villámgyorsan, főleg nem egy kezdőnek.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy Linux telepítése - teljes telepítés

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hát ez van.
Tényleg volt egy fél órám, sajnos sok idő volt nagyon így is összevágni és feliratozni, úgyhogy nem kis munka.
Sajnos többre nem nagyon van időm, de amint lesz, készítek olyan szép, tatás videókat.
A feliratokat nagyon pontosan kell ám időzíteni a youtube oldalán, szóval ott sokat számít egy jó gép.
Nálam nem csúszik csutka felbontáson, sajnos ezt kicsiben, szar gépen nem lehet nézni.
Ez egy nagy baja a tecső -nek...

Akinek ez gyors, az állítsa meg nyugodtan.

Ez egy nagy előnye a videóknak...

Mellesleg a zene az egy nagyon nyomulós kis legendás muzsika...
Vajon kitalálja valaki? Kíváncsi vagyok, hogy ki annyira retró, hogy felismeri!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Azért köszi. :lol:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linux telepítése - teljes telepítés

Hozzászólás Szerző: NTamas »

S-kami írta:Hát ez van.
Tényleg volt egy fél órám, sajnos sok idő volt nagyon így is összevágni és feliratozni, úgyhogy nem kis munka.
Nálam nem csúszik csutka felbontáson, sajnos ezt kicsiben, szar gépen nem lehet nézni.
Nem kis felbontásban néztem, hanem 480-on, azt még bírja a netem, az a szűk keresztmetszet, nem a gép.
A kommentárok meg be voltak kapcsolva, igen, tudom milyen probléma az időzítés, egy időben magam is készítgettem hasonló youtubos dolgokat, de megelégeltem. Letöltöttem a 720p HD mp4-et, a saját lejátszón -smplayer- nézve, felbukkanó kommentárok nélkül jobb volt a látvány, és így sem akad a videó.
Kép
A zene helyett, - ne sértődj meg! - szerintem jobb lett volna a hangalámondás, de majd legközelebb. A zene ismerős, de nem ugrik be, majd valaki vágja egyből.
Köszi a munkát, és a videót!

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Linux telepítése - teljes telepítés

Hozzászólás Szerző: azami »

A gyors és a nagypapás videó közt középen lehet a megoldás.
Megmondom őszintén a saját videóimat én is lassúnak tartom :!:
Nincs mese rászánni az időt, készíteni jól átgondolt forgató könyvet, megfelelő átmeneteket, feliratokat.... ;)
Ez viszont nagyon munka-idő igényes :!:
Sokszor egy dia show is elég lenne de az sem kis munka.

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: Puppy Linux telepítése - teljes telepítés

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Szerintem jó kis videó.
Eztet te a puppy linux allat csináltad,milyen appokkal nagyon jól sikerült.
Zene szerintem ez:
http://www.amigaremix.com/files/246/pin ... ive_II.mp3
Lehet a haálásom nagyon rossz.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy Linux telepítése - teljes telepítés

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Köszi, de ez virtualbox. Automatikusan készíti, aztán videopad szerkesztő, mivel gyorsan szedtem netről valamit, azt találtam elsőre és ingyenes és még gyors is, persze puppy alatt van jobb is.

Nagyon gyorsan kellett csinálni, mert nem sok időm volt sajnos, de majd egyszer lesz mindenre!!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Majdnem, outrun italy pálya!
:-D
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Nagy Gyula
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.03.24. 19:57

Re: Puppy Linux telepítése - teljes telepítés

Hozzászólás Szerző: Nagy Gyula »

Megpróbáltam telepíteni a turbo Puppy hu-t. Egy fájlt hiányolt.
Utána jött a Proteus. Ezt sikerült. Kérdés, hogyan tudom a magyarítást megcsinálni?
Vagy hol tudok letölteni magyarított verziókat? Olyan helyről ahol nem állít meg a regisztrációs szükséglet (vagy ahová be tudok regelni.
A menü rendszere jobban tetszik, mint az Ubi Dash.

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Puppy Linux telepítése - teljes telepítés

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Itt nézz körül:
https://yadi.sk/d/WmJMuf_bF6fze

Egyébként honnan volt az a turbo puppy és milyen fájlt hiányolt? Nekem még mindig működött!
Talán a hivatalos tárolóbeli (az amit fentebb megadtam) működni fog!

Nagy Gyula
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.03.24. 19:57

Re: Puppy Linux telepítése - teljes telepítés

Hozzászólás Szerző: Nagy Gyula »

Az egyik olyan link mögül töltöttem le amit megadtatok.
Amúgy érdekes, mert CD liveként elindult, onnan próbáltam tovább telepíteni.
Nem jegyeztem meg, mit hiányolt. Új telepítést pedig nem szívesen csinálok pusztán a fájl nevének felírásához.
Most egy 900-as Duron processzoros, fél G memóriás gépre telepítettem.
Hogy tudok a Grubba menüt szerkeszteni? Szeretnék egy olyant amelyben a linux mellett van még egy Millenium és egy Dos 6 is.
Onnan töltöttem le amit most is linkeltél. TurbopuppyHuV.02.iso

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”