képlopó

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

képlopó

Hozzászólás Szerző: azami »

Kedvenc képlopóm az Mx-en is simán fut :D
Letöltés: http://xscreenshot.com/
xscreen.jpg
xscreen.jpg (74.24 KiB) Megtekintve 7600 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: képlopó

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ügyes kis program, letöltöttem a megadott oldalról a tar.gz-s csomagot, és átalakítottam Puppy-féle pet-es csomagra, így talán mások is tudják majd használni.
Eddig a Puppy-ba beépített képernyő-mentő/lopó programon kívül két egyszerű kis képmentő-képlopó programot használtam, a tied lesz a harmadik.
Ráadásul a régiek, és a te általad bemutatott verzió mind kifogástalanul működik az én általam használt Precise Lite 571-es kros54-féle Puppy-linux-on.
Ime nálam a te általad javasolt programmal készült képernyő-mentési kép, ahol alul a tálcán lehet látni a megbújó piros X-es ikonos alkalmazást.
http://kepfeltoltes.hu/view/150427/scre ... es.hu_.png
Az általam eddig használt verzióknak + a te verziód pet-es telepítőcsomagjának az egybecsomagolt -a képmentő-képlopó csomag- tartalma:
Kép
A képmentő/képlopó csomag letöltési linkje:
http://data.hu/get/8704770/Keplopo_progik.tar.gz
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.04.27. 23:39-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: képlopó

Hozzászólás Szerző: azami »

Ügyes :D :!:
Hogy készült belőle pet ?

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: képlopó

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Úgy, ahogy a hasonló tar.gz-s csomagokból szoktam.
Először kibontom, megnézem mi van benne.Értelmezem, ha tudom, mi mit csinál, mire való, hova települ(ne) fel, mi van benne, ami segíti a puppy-ra való telepítést, pl. van e benne eleve /usr/share/Applications könyvtár, és benne egy megfelelően megírt desktop file, a hozzátartozó ikon képpel, meg egyéb, szükséges dolgok, ha kellenek netán.
Ha nincsen, akkor készítek-írok hozzá ilyen xscreenshot.desktop filét, beszerzem a hozzáillő ikonképeket, ebből jó, ha több méret is van mert ugye a kisképes menübe sem árt, ha van kisméretű, jelen esetben 16x16-os ikonkép, amit szintén beleteszek az /usr/share/pixmaps/ alkönyvtárba, amit , ha nincs a tar.gz-s csomagban, akkor szintén létre kell hozni, és abba betenni a kellő méretű ikon képeket.
Jelen esetben az általad megadott oldalról csak egy tar.gz fájlt lehetett letölteni, abban mindösszesen egy darab futtatható bin fájllal. Ez elvileg önmagában már elég, hiszen, ha gyártasz hozzá parancsikont, és ahhoz egy jó kis képet is hozzárendelsz, már megoldottad a program indítását az asztalról. De, ha a menübe is be akarod rakni, akkor már nem tudod kikerülni a desktop file készítést, ha elegánsan akarod megoldani, ha csak gyorsan, akkor elég egy futtatható scriptet írnod, és ahhoz parancsikont rendelni. Én maradtam a desktop file készítős, menüs verziónál.

Ha mindennel készen vagyok, és megvannak a program könyvtárában az usr könyvtárban a szükséges alkönyvtárak, meg a bennük lévő fájlok, akkor az usr-könyvtárat tartalmazó könyvtárra a ROX-Filerből kiadom a jobb egérgombra a pet készítése parancsot, és ez szépen legyártja a telepítő pet csomagot.
Ehhez kell egy Rox-Filer kiegészítést feltenni, ezt:
Right-click-6.7.7
File: Right-click-6.7.7.pet
Size: 1.62 MB
Ha felteszed a kiegészítést, a Rox-Filer fájlkezelő lehetőségei jócskán kibővülnek, és a menü közepén meg fogod találni a pet és sfs fájl készítési lehetőséget is./a kép a FileZilla.pet csomag készítése közben készült - látható a célkönyvtárra állás-kijelölés utáni lehetőségek/
Kép

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: képlopó

Hozzászólás Szerző: azami »

Azt hittem hogy kibontottad és úgy.... :roll:
A lényeget tekintve így is tökéletes :!:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: képlopó

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Természetesen kibontottam, hiszen a csomagban lévő bináris, futtatható fájlt másként nem tudom felhasználni.

Leírtam, hogy a kibontott egy darab futtatható fájlt kétféleképp is fel tudod használni:
1. a kibontott, futtatható filét parancsikon hozzárendelésével kiteszed a desktopra, és onnan egy kattintással elindíthatod.
2. a kibontott bináris felhasználod egy pet csomaghoz, elkészítve hozzá a megfelelő szükséges filéket, és azokat megfelelően könyvtárszerkezetbe rakod, és arra a könyvtárra kiadod a Rox-ból a pet készítése parancsot, de előtte a Rox-filerhez feltelepíted a fenti linkről letölthető pet-es kiegészítő csomagot, ami nagyon ajánlott, sőt ebben az esetben kötelező feladat.

Vagy pet-csomag készítésére külön futtatható, külső programot használsz, de szerintem a Rox-Fileres megoldás az egyszerűbb.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: képlopó

Hozzászólás Szerző: azami »

Azt gondoltam hogy magát a bin :!: fájlt bontottad ki...

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: képlopó

Hozzászólás Szerző: kzprog »

A bin fájl egy bináris, azaz futtatható fájl. Nincs mit kibontani belőle, nem csomag.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: képlopó

Hozzászólás Szerző: azami »

Azt hittem valami önkibontó fájl.....

Válasz küldése

Vissza: “Grafikai programok, szerkesztők, konvertálók”