Cloudflare biztonságos DNS szerverei

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Cloudflare biztonságos DNS szerverei

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Már elérhetők a Cloudflare biztonságos DNS szerverei
Hlács Ferenc, 2018. április 05. 08:42

Az APNIC által eddig kutatási célokra használt 1.1.1.1 és 1.0.0.1-t kapja meg a cég.

Csatasorba álltak a napokban a Cloudflare új DNS szerverei, amelyek a vállalat ígérete szerint biztonságosabb és gyorsabb szolgáltatást kínálnak. Az új DNS-megoldás ennek megfelelően DNS-over-TLS, illetve a DNS-over-HTTPS funkciókat is támogatja, továbbá a vállalat szerint minden DNS lekérdezésnaplót töröl 24 órán belül. A DNS a cég szerint 28 százalékkal gyorsabb, mint a rivális szolgáltatások. A megoldás már használatba vehető, ehhez a vállalat kapcsolódó weboldalán részletes tájékoztatást is kínál.

A cikk további folytatását itt olvashatjátok el.

A közelmúlt DNS problémái miatt kíváncsiságból átállítottam a Puppy linux-ban a DNS szolgáltatói címet erre az új szolgáltató által engedélyezett publikus DNS szerver címre,

Kép

és felmentem a DNS szivárgást(leak) mérő egyik weboldalra, hát mit ne mondjak, úgy tűnik hogy ez az új szolgáltató is szivárogtat. Hogy ezen miért is nem vagyok meglepve? .....

A szolgáltatás IP címének keresése ezt adta ki:
Kép

A Cloudflare DNS szerver leak mérése a standard mérési metódusban:
Kép

A Cloudflare DNS szerver leak mérése az extended mérési metódusban:
Kép

Hát úgy tűnik, szivárogtat ez rendesen.......na, nem mintha a nagy Google DNS (8.8.8.8) nem ugyanezt tenné!
Kép
Kép

Megmértem a namebench progival az új dns szolgáltatói szervercímet, és bizony a programot kb. 10-szer lefuttatva egyetlen egyszer sem jött ki az új szervernek a beharangozó cikkben említett gyorsasága, mindenhol a Google, az OpenDNS és két másik free DNS szerver előzte meg az új felhős DNS szolgáltatót, és a legnagyobb meglepetésre az egyik mérési eredmény a sokak által szidott Invitelt tette a harmadik helyre! Két jellemző kép a mérési eredményekből.

Kép
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”