puppylinux.hu

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

puppylinux.hu

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Az elmúlt napok kicsit durva támadássorozatai után elgondolkoztunk kicsit Kulusszal, hogy létezik e valamilyen alternatív megoldás a működőképesség folyamatos biztosítására.

Nos én ezt találtam ki:
http://www.puppylinux.hu/

Kinek mi a véleménye?

Mondom a lényeget:
Ezt teljes egészében a google állja, nincs semmilyen költség, teljesen ingyenes és ez baromi kényelmessé teszi.

Vélemények ?
...közben még fejlesztgetem folyamatosaan, szóval ne lepődjön meg senki, jelenleg is kidolgozás alatt áll, pl. éppen most készítettem egy fórumot, ahhoz témaköröket, stb...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: puppylinux.hu

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A legegyszerübb az volna ha valamilyen felhőbe tennénk az összes csatolmányt... A "fórum" pedig lehetne élő bármelyik közösségi oldalon ( FB, G+ stb.)

Nemtom hogy ez a link amit megadtál az bevan-e védve ... de mindenképpen olyan hely kell a fórumnak amit más felügyel, biztonságosabb protokolokkal .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: puppylinux.hu

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Ez az, a google szerverén fut az oldal is és a fórum is, azt is létrehoztam teszt jelleggel.
A domainnév az én tulajdonomba került végre!
Egy hónappal ezelőtt végre sikerült újra megvásárolnom.

Ja! Mobil nézet:
https://groups.google.com/forum/m/#!forum/puppylinuxhun
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: puppylinux.hu

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Big respect , azért hogy életben tartod az oldalt (ezáltal a magyar 'fejlesztői' közösséget), és még áldozol is rá,és fejleszted is :!:
Én mindenképen köszönöm hogy annó (420 431 puppy-k idelyén )segitettél nekemis rávilágítani a dolgokra. ;) :D

Akkor ez a megoldás jobb lehet mint a mostani. :mrgreen:
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: puppylinux.hu

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Hát igen, mindenkinek big-big-big respect, meg köszönet, meg minden.
Ki nem hagynám @vodor48 kollégát, aki annak idején a korábbi domaint gondozta, meg egy csomó korábbi tagot, akik nélkül jóval szegényebb lenne a világ.
Sokszor idejövök, olvasni a legújabb és legfrissebb fejlesztéseket, sajnos időm már nemigen van rá, hogy ezekbe bekapcsolódjak. Azt hittem, hogy a nyugdíjjal majd kicsit több lesz az időm, hát nem. (Ez nem úgy panasz: van több hely is, ahol dolgozni tudok...)
Szóval, ez egy világcsodája-hely, ahol békésen megy a bitszelídítés, ahol nem fertőz a néhány szavas propaganda, s ahol jól megfér az amatőr meg a percek alatt újabb pupletet fejlesztő profi.
Szóval köszönet, emg minden, mindenkinek.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: puppylinux.hu

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hát akedves barátaim és kedves puppy rajongók, én is nagyon nagyon nagy köszönettel és hálával tartozok a rengeteg leírásért és munkáért, amit már évek óta kapunk itt mindannyian!

A puppylinux.hu -t ráadásul Vödör teljesen egyedül fizette...

A domain név ugye nem a mi birtokunkban volt, csak most sikerült megszereznem és pont azért, mert rengetegen kattingattak a régi oldalra mutató, elveszett linkekre.

Megmondom őszintén, hogy az a baj azzal a google megoldással, hogy nekem az nem kényelmes.

Ezt a felületet szoktam meg, én ezt a phpbb3 fórum motort nagyon szeretem és ezt a rengeteg mindent, ami ezen a fórumon van, nem szívesen hagynám el.
Nekem ez a főoldal, meg a fórum így tetszik, nem szívesen váltanék. Inkább valami más megoldás kellene, de persze nekem végül mindegy, bármit megoldok, de ha egy lehetőség van, akkor inkább megtartani ezt a portált és csak más tárhelyet keresni, de most megint nyugton vannak a hackerek, ilyenkor meg már egész gyors az oldal.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: puppylinux.hu

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Nekem a sebességgel eddig se volt gondom , csak az hogy vagy megy az oldal, vagy nem . :lol:
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: puppylinux.hu

Hozzászólás Szerző: S-kami »

HÁHHHÁ ! :lol: :lol: :lol:

Ez jó volt Kulusz !
tÖCCIK.jpg
tÖCCIK.jpg (13.82 KiB) Megtekintve 4570 alkalommal

További fejlesztésként belekerült egy új script, ami automatikusan a legismertebb szerverekről összegyűjti az ismert támadó hackerek, spammerek IP címeit, a mai nappal közel 73 000 IP cím került blokkolásra, a lista folyamatosan, automatikusan frissül minden nap és eléggé naprakész...

...egy apró megjegyzés, hogy a PHP által legenerált oldal fele annyi időbe kerül a szervernek, ez azt is jelenti, hogy dupla annyi embert képes minimum kiszolgálni egységnyi idő alatt, tehát minimum kétszer gyorsabb, de ebben az esetben nem csupán kétszer több, a valóságban sokkal több látogató érheti el a weboldalt, hiszen a szerver fizikailag nincs leterhelve az adott pillanatban...

...egyenlőre ennyi tellett.. agyalunk tovább és minden játszik, minden szóba jöhet, ami segít, hogy tényleg biztonságosan és gyorsan hozzáférjünk az oldalakhoz és az információkhoz...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: puppylinux.hu

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

bocs ha hülyeséget írok,de ha jólértem a dolgot akkor a ddos támadás arról szól hogy nem kapcsolódik a támadó gép, csak küldi a csomagokat amit a szerver nem képes lereagálni a túlterhelés miatt. Nemtom hogy ezt a kapcsolódás előtti csomagok (ping) limitálását nem-e lehet lekorlátozni (a pong-al) 1 olyan értékre amit még elvisel a szerver 1 időben .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: puppylinux.hu

Hozzászólás Szerző: S-kami »

A ddos egy túlterhelés.

Egyszerre több ezer, akár több millió gép nézi meg a weboldalad.

Ez ellen igazából nem lehet védekezni.
pontosan olyan, mintha több ezer ember akarná megnézni a weboldalad teljesen szabályosan.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”