Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: NTamas »

S-kami írta: 2017.03.06. 22:22 Bocsi, csak most olvasom !
A DVD meghajtó helyére rakd be!
Bővebben az úgynevezett optibay -ről:
https://www.notebook-alkatresz.hu/Optik ... l/Latitude
Ez ok is lenne, de! - a kros54 által említett Dell Latitude D430-as gépben gyárilag nincs optikai egység így az optibay tálca használata élből ki van zárva!
Annak idején ezeket ún. üzleti gépeknek minősítették, ezek voltak az első optikai egység nélküli nagyszériás üzleti kisméretű képernyős laptopok, jó kis masinák voltak, annó az áruk kb. 400.000 Ft volt, bizony!

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Basszus! Az szívás...
:o
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Az a baj, hogy a BIOS csak USB-boot-ot engedélyez. Ugyanis van ezen külön memóriakártya-olvasó is, mennyivel egyszerűbb lett volna oda berakni egy kártyát. Na mindegy, ajándék lónak nem szidjuk a fogatlanságát.
Egy ilyent kap: https://www.aliexpress.com/item/Microdr ... 0.0.mE55Gh
ezzel a rendelkezésre álló USB-csati közül 1 ugye kilőve, viszont a gép erről (most egy 4 GB-os pendrive-ról) tökéletesen megy. És, ha mégiscsak működni fog majd a csuda-merevlemez a hülye fóliájával, akkor is van egy többlet-pendrive-om.
Egyébként ezen Puppy verzióval tulajdonképpen mindent meg tudok csinálni, amit akár egy win10-es gépen, csak esetleg nem pont azokkal a programokkal.
Böngésző: Firefox, 45-ig felfrissítve. (Még majd a flasht is frissítem, a Kami-módszerrel... köszi!)
Office: Softmaker, különleges portable kiadás, ami a lényeg, tökéletesen kompatibilis az MS Office-doksikkal.
PDF: Foxit, abból is kétfajta, a Reader meg az Editor, az utóbbi pl. összefűzésre meg kis javításokra használható, mindegyik portable. Ezek a munkám miatt kellenek. Jó, tudom, hogy így öszvér, de rendben működik, és a wine egyébként is benne volt/van.
(Ha kéritek, nem-fórumosan meg tudom osztani)
Az egész úgy 350 MB.
Egyébként ugye, ha ez így műxik, mi szükség a 89 dolláros kütyüre (amit azért - ettől függetlenül - szívesen kipróbálnék!)?
Egy dolog kéne: az eredeti Dell-embléma valahol az idők viharában odalett. Valami helyette jó lenne, majd teszek egy fotót a helyről...

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Erről a fedlapi műanyagszerű emblémáról lenne szó?
Kép
Kép
Kép

Amúgy ha tudsz, szerezz hozzá egy dokkolót, megéri, a dokkolón gyárilag már van CD/DVD író/olvasó beépítve.
Kép

Dell LATITUDE D430 User's Manual
https://s3-us-west-2.amazonaws.com/www. ... 544120.pdf
Dell™ Latitude™ D430 Service Manual
ftp://ftp.dell.com/manuals/all-products ... _en-us.pdf
Support for Latitude D430 (driverek)
http://www.dell.com/support/home/hu/hu/ ... 30/drivers

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Kb. igy néz ki, a különbség, hogy ebben jóval nagyobb az akksi.
gomb_akksi.jpg
gomb_akksi.jpg (29.44 KiB) Megtekintve 4611 alkalommal
Van egy grafikus ismerősöm, majd vele összehozok egy nem pont Dellt, inkább valami olyat, amiben Puppy is van.
gep01.jpg
gep01.jpg (105.02 KiB) Megtekintve 4611 alkalommal
Ezt még ki kell találni, de ha csak ennyit elmondok neki, lesz vagy 3-4 olyan javaslata, amiből simán lesz kiváló.
A csatlakozók, 3 db USB van.
csatik.jpg
csatik.jpg (39.17 KiB) Megtekintve 4610 alkalommal
Állitólag meg lehet csinálni, hogy SD-kártyáról bootoljon. Egy másik oldalán van ilyen csatlakozó.
***
Nem lehet megcsinálni, egyelőre marad a pendrive.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Elkészültem a belakás 1.0-val ( az ékezetes betűk teljes megoldása még nincs kész).
Egy csomó, általam napi rendszerességgel használt programnak csináltam inditót, és egy kicsit a korábbi sorrendet is átrendeztem.
desktop.jpg
desktop.jpg (85.35 KiB) Megtekintve 4577 alkalommal
Most egy kattintással indul/működtethető:
- kikapcsolás
- menü
- asztal
- terminál
- Firefox
- mtPaint
- képernyőkép
- Geany
- Foxit PDF Editor
- Softmaker Planmaker - táblázatkezelő
- Softmaker Textmaker - szövegszerkesztő
- Rox fájlkezelő
KIkapcsoltam a jobb oldali wbart, nem használom annyit, hogy állandóan szem előtt legyen.
Mindezeken túl, beállitottam az alapértelmezett programokat az usr/local/bin mappában, már az új programválasztéknak megfelelően.
Frissitve van a flashplayer is.
A 2 GB RAM egészen jól megbirkózik a dolgokkal:
desktop02.jpg
desktop02.jpg (154.9 KiB) Megtekintve 4577 alkalommal
Azért szó se róla, ez a gép simán elvinné akár a win10-et is, mármint a 32 bites verzióját.
Ezt a boot-pendrive-ot, illetve tartalmát jól el is mentem, mert úgy másfél órába belekerült, mire mindent átszerkesztettem, belemásoltam, stb.
El ne felejtsem: a BIOS-ban átállítottam az USB-portokat, a default USB1.1-ről USB2.0-ra. A boot-idő most kisebb, mint 1 perc.
A kidobott és más által akár használhatatlannak vélt gépecske napi használatra, sőt, munkára is alkalmassá vált.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ez aztán az offnak offja (a szál eredeti címéhez képest értve...), de tán azért mégsem, mert valahol mégiscsak egy linuxos laptop kel életre...
Hosszú í = jobb ALT [vagy: ALT GR, ezen így nincs jelezve] +J
Újabb program került ki a Tálcára, méghozzá a Softmakerből a Presentations, vagyis a bemutatókészítő/diavetítő.
capture12940.jpg
capture12940.jpg (41.53 KiB) Megtekintve 4503 alkalommal
Még gondolkodtam egy kétpaneles fájlkezelőn, de amíg a win alatt nincs élet a Total Commander nélkül, addig a Puppy alatt egészen jól megszoktam a Roxot, szóval lebeszéltem magam a Double Commanderről

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: csipesz »

bocsi, nem a témához kötõdik, de honnan juthatnék hozzá ehhez a legutóbbi gyönyörû vizslakutyás-sziluettes háttérképhez?

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Kedves Csipesz,
itt találtam az eredetit: http://minimal-wallpapers.com/portfolio ... wallpaper/
ahol két színezésben érhető el. Csináltam egy harmadikat, mert a világosabb verziót túl világosnak tartottam.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Köszönöm, megvan.

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”