Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ez a fórumszál ugye már átalakult, mármint a Dell430 újraélesztése irányába.
Jelzem a velem együtt izgulóknak, hogy megérkezett az egyik várva várt alkatrész, méghozzá az a bizonyos merevlemez-alaplap összekötő cucc.
Be is építettem, s most a merevlemezre telepített win7 alól írok. Brrrr. Az idefaragott Puppym sokkal gyorsabb, annak ellenére, hogy a pendriveról működik. (Szerintem napokon belül érkezik a 32 GB-os minidrive is...)
S amikor idáig jutottam jött a felugró ablak: A Windows merevlemez-problémát tapasztalt, azonnal készítsen biztonsági mentést.
Szóval várom a minidrive-ot...

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Szia, kros54!

Bocsánat a kissé furcsa kérdésem miatt, de, ha azt a Dell által hivatalosan driverekkel már nem támogatott W7-et raktad fel, -csak XP és Vista driver van hozzá gyárilag- akkor ugye a W7 telepítése után azonnal feltelepítetted rá az alaplapi Vista-s chipset drivert is?

Intel Mobile Chipset Driver
File Name: R153997.exe
Importance: Optional
Description: Hard-Drive (1.99 MB)
Release Date: 28 jún. 2007
Version: 8.2.0.1014 ,A02
Download:
https://downloads.dell.com/chipset/R153997.exe

Kép

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Nos, a helyzet az, hogy csatlakoztattam a merevlemezt, majd beindítottam a gépet - egyáltalán, látja-e, mi lesz a boot-sorrend, ilyesmik.
És lám, egy win7 töltődött be, amit nem én telepítettem, hanem az előző gazda talán. Adat semmi sincs, de ha lett volna, nyilván akkor is törölném.
Annyi időm nem volt, hogy komolyabb vizsgálódást végezzek. Meglepetéssel tapasztaltam, hogy böngészőként az amúgy általam kedvelt Opera van telepítve, aki okos kérdésekkel (kívánom-e a reklámok blokkolását, az akkumulátor-idő hosszabbítását, stb.) irányítgatott.
És az első örömömben rögtön írtam is ide...
Nem döntöttem el, marad-e, vagy valami mást teszek fel rá, (a merevlemez-figyelmeztetés után meggondolandó minden) a minidrive biztos, hogy a módosított Puppyt kapja meg.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pinebook - linuxos laptop 89 dollárért

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Örülök neki, hogy életre kelt a merevlemez!
Szerintem, most még, amíg ez az idegen W7 van fenn, tedd fel rá azt a chipset drivert, az exe file a C: gyökérbe fogja magát egy számokkal kombinált nevü alkönyvtárba kibontani, onnan a setup exe indításával fel tudod tenni a chipset drivert. Ha netán ezen a W7-en már rajta lenne, nem gond, mert ez a gyári driver, és gondot nem okoz, ha újratelepíted. Ezután, első dolog lenne az, hogy a Rendszereszközök-ben a Lemezkezelésben a merevlemezkezelésénél egy bootszintű ütemezett (a következő gépindításkor elinduló) adat és felület ellenörzést hajtanál végre, ez talán kiderítheti, van e azon a disken valami hiba netán.
https://support.microsoft.com/hu-hu/hel ... -windows-7

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”