Melyik linux hasznàlható AMD A4 5300 K

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Melyik linux hasznàlható AMD A4 5300 K

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Hello
Nàlam semmilyen Ubuntu 12.04 alapú rendszerek nem akkarnak csatlakozni a netre.Lehet Cube ,Linux Mint,stb,
Régebben müködöt rendesen ,mosmà meg nem se lanon se wifi usb-vel.A szòlgàltató nem engedheti meg.Nem talàlnak clone mac adress ,amihez kapcsòlòdni bìrna.A módem régi 2001 mòdel Motorola Sb 510U lite,kàbeles meg ósztás .
Aztàn probàltam Ubuntu 15.10 rémesen fagyott,majd frissittettem fekete képernyô,ujabban a kötelezô frissitésbe bele rakjàk a legujabb kernel verziòt.Szerintem ìgy ment el a rendszer.Aztàn probàltam Opensuse leg ujabb verziò el se indult a telepitô wrong system kernel 4.2.
A Windows meg nem biztonsàgos rengettek frissités ,flash player,lassú hiba javítàs stb.
Windows 7 allà puppy linux,valami exe volt màr az se nincs frissitve,aztàn egy ext4 patricióra valami linux.

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: Melyik linux hasznàlható AMD A4 5300 K

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Az Open Suse 42.2 használható ,csak nagyon lassan bootol be,
Amd partnerük nyilvánvaló még az újabb verziók is használhatóak lesznek rajta.A telepítés csak 800x600 képernyő beálitásnál möködik.nagyobb felbontásnal fekete képernyö semmi sem.
Elönye a rendszernek hogy létrehoz egy btrfs patricót amire maga a rendszert telepíti fel,Majd egy xfs patricióra csatólja/home mapát.A lényeg itten az ahányszor frisebb verziót telepítesz rá csak át íródik a rendszer beálitásai,a programók beállitásai megmaradnak.Az xfs kiterjestás mapáid sem vesznek el.
Másik megoldás az Upgradelés akkor automatikusan megfelezi a btrfs patricíódat majd telepité rá.Egyszerűen a Grub betöltöből kiválasztód a kivánt verziót.

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”