Linux Minte Portable Apps Launcher telepítése

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Linux Minte Portable Apps Launcher telepítése

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Sziasztok

Fogalma se nincsen hogyan lehet telepíteni a Portable Apps Launchert.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Linux Minte Portable Apps Launcher telepítése

Hozzászólás Szerző: S-kami »

hali!
Én csináltam egy xp puppy -t annak idején, abban csak feltelepítettem és kész:
xp-puppy528_01.jpg
xp-puppy528_01.jpg (143.48 KiB) Megtekintve 3999 alkalommal
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Linux Minte Portable Apps Launcher telepítése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ezzel nem sokat segítettél neki, ugyanis a kérdezőnek gyakorlatilag fogalma sincs, hogy a Portable Launcher-t egyáltalán hogyan is telepítse fel egy Linux-ra. Mert bár a Te képeden jól látható, hogy Te a telepítés előtt már a Wine-t is feltelepítetted az XP-Puppy-ra, de gondolom ez, illetve ennek a szükségessége a kérdezőben még csak fel sem merült. Pedig hát eleve Windows-os portable programokat akar majd telepíteni, és futtatni, ahhoz meg ugye jó, ha van egy jól feltelepített Wine is azon a Linux Mint verzión.
Persze ha a kérdező elmenne a PortableApps oldalra, és ott kicsit nézelődne, már eleve sok információhoz jutna, ezekre gondolok például:
Kép
Kép
a második képen látható, hogy a legfrissebb verzió file neve kissé eltér a weboldalon megadottól, de azért az még egy Windows-os .exe fájl, amit ugye telepíteni csak Windows-ra, illetve Linux-ra csak a Wine környezet telepítése után lehet majd.
Tehát már a weboldal figyelmes szemlélésével is rá lehetne jönni a kérdéses alkalmazás Linux-ra való telepítésének a mikéntjére.
Elsőnek arra a Linux Mint verzióra fel kellene tenni a Wine csomagot.(ha még nem volna azon fenn!)
Ez történhet a Mint által támogatott telepítő csomagverziókkal, illetve azért inkább elsőre célszerű a csomagkezelőt bevetni erre a műveletre. Már csak azért is, mert a Mint csomagkezelője le tudja hozni a Wine függőségeit is, és persze fel is telepíti azokat.
Azután, ha a Wine feltelepült a Mint-re, nem árt azt be is állítani, ezt itt a fórumban a Wine-nél már kitárgyaltuk, azt kéne ott elolvasnia a kérdezőnek.
Ha belőtte a Wine-t, akkor jöhet a letöltött Portable Launcher exe-s kiterjesztésű telepítőjének a futtatása. Ez annyiban másabb a régebbi verzióktól, hogy az új verzió már képes felhős tárhelyre, Dropbox-ba és usb-re is települni, valamint a hagyományos desktopra is. Maga a telepítő nem túl bonyolult, kis odafigyeléssel simán feltehető kezdő linux-osok által is.
Magyar nyelvű Linux-ból indítva a telepítő exe fájlt, az eleve a magyar nyelvet kínálja fel alapból a telepítés megkezdésekor.
Kép
kattintsunk az OK-ra....
Kép
a Tovább gombra kattintva jön a Windows-ban már megszokott Licens elfogadása rész...
Kép
az Elfogadom-ra jön egy választó-ablak...
Kép
itt ki lehet választani, hova és hogyan is tegyük fel a Launchert....természetesen új telepítésként.
Ha netán a legalsó lehetőséget választanánk, akkor egy ilyen ablakot kapunk
Kép
de ez nem túlzottan jó nekünk, ezért a Vissza gombra ütve az előző képre menjünk vissza gyorsan, és ott az új telepítést válasszuk ki, és ezután nyomjuk meg a Tovább gombot....
Kép
most jön az a rész, amiről az elején beszéltem, az új telepítő exe már módot ad a Portable Launcher több helyre való telepítésére...alapból az első, a hordozható-pendrive-re való telepítés van bejelölve, de ez most nekünk nem jó, hiszen mi a (puppy-Mint Linux stb.) Linux-ra akarjuk feltenni a cuccot, így a képen látható, harmadik menüpontot válasszuk ki, és nyomunk egy Tovább-ot...
Kép
itt a program felajánl egy lehetőséget, ha ez nekünk jó, akkor fogadjuk ezt el, és megint nyomjunk egy Tovább-ot....
Kép
a telepítő a tényleges telepítés előtt a Windows-ban megszokott ellenőrző ablakot dobja fel, ha mindent rendben lévőnek találunk, akkor elindíthatjuk a tényleges telepítést.
Kép
a szokásos Windows-os telepítő-ablakot fogjuk látni.....
Kép
a telepítés gyorsan lezajlik, és ezt az ablakot fogjuk megkapni.
Kép
itt már a program elindulása látható, a program ilyenkor kapcsolatot fog keresni a PortableApps szerverrel, ezért legyen ilyenkor a Net elérhető, bekapcsolt állapotban...
Kép
amennyiben a program tud kapcsolódni a szerverhez, lekéri onnan a feltelepíthető programok listáját, és ezt meg is jeleníti nekünk
Kép
a listából én elsőnek -próbaképp- egy kisméretű, Windows-os alkalmazást választottam ki telepítésre
Kép
elindult a kiválasztott Windows-os portable program telepítése.
Kép
Kép
Kép
Kép
A telepítés végeztével nem indítottam el -szándékosan!- a most telepített portable programot, hanem a Linux-ban megnéztem a Wine C-ben, hova is került mindez, ezt találtam, itt a Start.exe indításával hozhatjuk újra elő az esetleg bezárt Portaple Launcher-t
Kép
és ebben már ott fog szerepelni az előbb feltelepített Windows-os portable alkalmazás, arra rákattintva pedig el fog indulni a Wine alatt a portable Windows-os képnézegető program.
Kép
a puppy linux tálcáján meg ott van a Launcher ezüstszínű ikonja, amire egy jobb egérgombot nyomva a Launcher gyorsmenüje jön elő. Innen indítható el többek közt a Beállítások menüpont is.
Hát nagyjából ennyiből áll a Portable Launcher telepítése Linux alá.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2016.07.18. 18:13-kor.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Linux Minte Portable Apps Launcher telepítése

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nagyon szép és alapos leírás, gratulálok!
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: Linux Minte Portable Apps Launcher telepítése

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Kösz a leírást.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Linux Minte Portable Apps Launcher telepítése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Örülök, ha tudtam ezzel valami keveset segíteni.
Arra azért, engedd meg, felhívnám a figyelmedet, hogy az odáig OK, hogy a Linux-on fenn van egy Wine, és - ha sikerült Neked is a telepítés, akkor meg még - a Portable Launcher is. De!
A portable programok között is számos olyan pl. játék és felhasználói program van, amihez még a Wine-be pár kiegészítő dolgot fel kel tenni, és vannak olyanok is sajnos, -amikor bár látszólag minden meg van hozzájuk a Wine-ben - valamiért mégsem indulnak el, ezt sajnos bele kell kalkulálni. A Portable programok eredendően Windows alatti futtatásra vannak belőve, kihegyezve, a Linux alatti futtatásukhoz erre elvileg ugyan ott van a Wine, mint egy kvázi Windows-os futtatókörnyezet, de sajnos a Wine sem mindenható! Ezért van az, hogy a Wine-ből is célszerű mindig az adott géphez való legmagasabb verziószámú csomagot feltenni.(illetve, ha pár Wine verzió közül saját magad kikísérletezed, hogy a Te gépeden melyik verzió a legtökéletesebb, akkor azt!)
Általában egy (puppy) Linux verziónál, annak az elkészítésekor, az akkor épp kiadott, aktuális Wine csomag kerül be a csomagkezelőjébe,(tárolóba) és bár a csomagkezelő felügyelője figyelemmel kíséri a Wine verziószám változásokat, a legújabb csomagok csak jó nagy késéssel kerülnek be, -ha egyáltalán bekerülnek is oda valamikor- az adott Linux verzió csomagkezelőjének tárolójába. És van olyan is, pl. a Precise Puppy linux 571, hogy eleve nem frissítik azt, mivel az adott Linux verzióhoz a már a csomagkezelő tárolójában alapból benn lévő Wine verzió, (a példánkban ez a v1.4.1-es Wine csomag) a felhasználók visszajelzései alapján is, a legmegfelelőbb ahhoz a Linux verzióhoz.
És vannak olyan programok is. pl. a GoldWave program, ami bár eredendően egy Windows-os termék, de a saját honlapján a készítők külön jelzik, hogy a Wine alatti futtatáshoz ők melyik programverziót ajánlják, kísérletezték ki.
Szóval abszolút ne lepődj meg, ha a Wine alatt a Portable csomagokból lesznek olyanok, amik nem fognak nálad elindulni, ezt azért kalkuláld be magadnak.

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: Linux Minte Portable Apps Launcher telepítése

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Ez így igaz ahagyan mondott.Régebben 2012 kisérleteztem vele .A játékokat meg az Officce 2003 (kötelező volt).Majd jött a következő évvben a Simens Solid Edge ,képtelen voltam abba hagyni az Ubuntu Wine használatát.
Ha jól emlékszek még van a Wine segítője is a Q4Wine(zöld szinű ikon),ahonnan könnyedén lehet váltani a Wine verzió Prefixet.
Játszottam vele:Gta 3,Gta San Andreas,Flatout2,YuriMotot,Beatlefield 2,
Mosmá meg nem játszok semmit sem.
:D :D

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”