Szegény Barry...

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Szegény Barry...

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Ugye ugye...
Sajnálom szegény Barry -t, basszus, hányszor jártam így én is...
My laptop still has the original Windows 7 Home Premium. Did an update, but I'm not going to update to Windows 10, not for awhile anyway.
Haven't used Windows for ages, and it is ok, except rather puzzling all the hard drive activity. I am doing nothing, no applications running, and the hard drive activity light keeps flashing on, never stops -- what on earth is Windows doing?!!!
http://bkhome.org/news/
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Szegény Barry...

Hozzászólás Szerző: csipesz »

elõre is elnézést azoktól, akik csakis a vadonás-új windózokért bolondulnak, de szerintem a windóz tíz - egyelõre - tök szar; soha nem láttam még ilyen vindózt, amelyik ennyire rettenetesen kevés testreszabhatóságot enged csak, mint ez. Személy szerint plö rühellem a windóz defendert, amit win 7 és 8 meg 8.1 alatt röhögve letiltok, ez a f*s tíz meg egyszerûen nem engedi; volt sok mással is prablem, csak azok most nem jutnak eszembe emlékezetbõl, mert már töröltem. Most már csak a kezesebb bárány ixpét, hetet, nyócat, meg csipeszpapot tartok fenn a gépen. Azok mind tvíkelhetõek rogyásig.
Aztahétmeganyóc! :)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Szegény Barry...

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Az hogy a w10 egy katasztrófa, ez nem újdonság, de az MS már az XP-seket is elkezdi bombázni az írdatlan nagyméretű frissítéseivel, ma jött meg az XP-re az Office javítás pack, meg a Defender Augusztusi, szerény 125 MB-os kis packja, el nem tudtam képzelni, mi az istent tölt le ekkora méretben! Lefuttattam, sok értelme nem volt, azután meg azonnal ment is a levesbe!

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Szegény Barry...

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Jelenleg 2 gépen használok W10-et, semmi bajom velük: gyors boot, megbízható működés. Az egyiken frissítésként települt, minden program maradt a helyén, automatikusan. Azután amit még akartam, át- és beállítgattam, nem tartott 1/2 óráig. Egy SSD-meghajtón van, villámgyors, s kb. 3 hét alatt egyszer sem akadt el. A Defender? Ingyen van, és ér annyit, mint a Nod32 - csak ingyen van.
Na jó, a W10 úgy 5 GB, a kedvenc utolsó puppym meg kevesebb 300 MB-nál.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Szegény Barry...

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Sajnos a Windows-t évek óta már ez jellemzi, ez alól a W10 sem kivétel.

Kép

Az irdatlan méretű frissítéseiről meg ne is beszéljünk, főleg úgy nem, hogy az otthoni verziókban ezt egyszerű, sima felhasználóként -nem registry-t bújva, és törölve pár dolgot, pl.update-t - ezt még le sem tilthatod, és kötelezően minden @.art a nyakadba sóznak, akkor is, ha behal tőle a géped, akkor is ha nem, és akkor, az utóbbi esetben még szerencsésnek is mondhatod magad!

Én örülök neki a legjobban, hogy neked szerencsére nincs problémád vele, ahogy a netet böngészve tapasztalom, sok embernek viszont komoly gondjai vannak ezzel a félig kész rendszerrel.

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Szegény Barry...

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Csipesz
Ugyanabba a hibába esel, mint a windows-osok, csak fordítva: nem érted a másik rendszert, ezért szidod.
Egyáltalán nem rossz a windows10, de a kémkedéseit nem tudom neki elnézni (természetesen utánanéztem, hogyan lehet a minimálisra csökkenteni), ezért az utolsó percig kivárok a váltással.

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”