Hullámvölgyben a Puppy ?

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: NTamas »

S-kami írta: hoppá!
ezt ismeri valaki?
bodhilinux
Legacy / E17 Release
Nos, Skami, az elképzelésedhez talán ez a disztró állhatna a legközelebb, sajnos evvel a Chakra Linux-al még nem volt szerencsém közelebbről megismerkedni, valahogy kimaradt az életemből.
Viszont ma olvastam ezt a cikket, és ebből ideidézek pár sort, szerintem eléggé meggyőzően hangzik, és talán erre a formára gondoltál Te is, puppy-ra kivitelezve.

... A Chakra egy félig gördülő, angolul half-rolling kiadási modellt használ. Ez azt jelenti, hogy a rendszer magját képező csomagokat nem frissítik olyan gyakorisággal, mint egy gördülő disztribúció (pl. Arch) esetében, több időt hagyva így a stabilitási tesztelésnek, miközben a kisebb jelentőségű alkalmazások (felhasználói programok) tudják követni a gördülő kiadási modell jelentette gyakori frissítéseket.

Ez egyben azt is jelenti, hogy ha egyszer telepíti valaki a Chakrát, azt utána nem kell többet. Nincsenek x időközönként kiadott új verziók, se LTS-, se pedig nem LTS-verziók, mint az Ubuntu-alapú disztróknál, csak egy friss telepítő, amit ha úgy érzik, hogy itt az idő a kiadásra, akkor kiadják. Ez 2-3 havonta szokott megtörténni.

A már telepített rendszer aktualizálásához pedig csak egy rendszerfrissítést kell indítani, amikor jön a figyelmeztetés, hogy új csomagok érhetőek el (néhány naponta jönnek új csomagok), és máris megkaptuk az aktuális friss állapotot, mintha most telepítettük volna fel a rendszert a legfrissebb telepítővel.

Asztali környezet

A fentiek után nem meglepő, hogy KDE a használt asztali környezet. Az viszont talán igen, hogy nincs is másik náluk. Ez így van, a Chakra teljesen a KDE köré épült, hogy a lehető legjobb KDE-s élményt tudja nyújtani. Más disztribúcióknál ez többnyire kimerülne abban, hogy felkerül egy sablon KDE a csomó függőségével, a disztribúcióval különösebb összhang nélkül.
Itt látható a KDE alkalmazáskínálata: [link]

Különlegességek

A használt alapok miatt nincsenek a Chakrában GTK-alapú programok, csak QT-alapúak. Alapból a csomagkezelő nem is kínál GTK-s programokat telepítésre, de ezt már a telepítő használata során át lehet állítani egy kattintással.

A csomagok két forrásból jöhetnek, az egyik a fejlesztők bináris csomagjai, a másik a felhasználói tábor saját tárolója (CCR) amiben forrásállományok találhatóak, azok letöltés után a felhasználó gépén kerülnek lefordításra és telepítésre, igény esetén teret engedve a folyamat kézi módosítására is.
Sok esetben az Arch Linuxból vagy annak AUR tárolójából származó különféle csomagokat itt lehet megtalálni.

Már egy ideje csak 64 bites Chakra-kiadás létezik, a 32 bites vonalat megszüntették, mivel egy 32 bites processzorral szerelt régi gépet már alkalmatlannak tartanak a teljes KDE kiszolgálására, valamint már alig van olyan processzor, ami ne tudná a 64 bitet (AMD64-et). ...

Valami hasonlót emlegettél Te is, ha jól emlékszem, ez a disztró talán jó alap lehetne.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: S-kami »

most tesztelgetem az mx-14 linuxot... eddig tetszik.
még csak most raktam fel... pár perce, az alól írok.

eddig bejött...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Én is felraktam egy régi laptopra , és tesztelgetem . Eddig nekem is tetszik . Böngészni tökéletes .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: azami »

Örülök hogy kipróbáljátok :!:
Több szem többet lát....talán mi is tudunk hozzátenni valamit... :roll:

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Biztosan én vagyok a hülye , de nem találom azt a beállítási lehetőséget , ahol átállíthatom a tálcát alulra . Ha ti már megtaláltátok légyszi írjátok meg ! Engem kicsit zavar ez az ubuntus tálcamegoldás . Felülre sikerült , ha alulra nem lehet így is jó lesz .
Köszi előre is !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: S-kami »

panelen jobb gomb -->panel-->panel beállításai-->megjelenítés-->függőleges...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A függőleges az MX-eredeti, gyári tálca beállítása, ekkor baloldalra pozicionálva jelenik meg függőlegesen a tálca.
Ha neked alulra kellene a tálca, akkor a függőleges helyébe vízszintes beállítást tegyél, és a tálca pozícióját tedd alsó-ra, vagyis húzd le a tálcát alulra.
De szerintem úgy nem annyira mutatós, de kinek a papné, kinek meg a lánya. :)

Azami tett fel nerked egy videót, nézd meg!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.04.11. 19:56-kor.

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszi a segítséget !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: azami »


kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Szerintem ez nem hullámvölgy, hanem a mélyrepülés kezdete. Miért gondolom így?
Amig gyenge gépen használtam a puppyt, nem igazán tartottam attól, hogy betörnek és kihasználják a védtelenségét. Egyszerűen túl lassú lett volna még a hackernek is. A mai pupletek viszont már erősebb gépet igényelnek, ezért ezeken már reális az esély a betörésre és a kihasználásra. Ezen egyszerű oknál fogva ma már mellőzöm a puppyt.
Ha bejutna - a puppy miatt - egy a merevlemezről lepucolhatatlan vírus, akkor nagyon nem érte meg a puppyt használni. Sajnos ma már akár erre is van esély. Nem tudom mennyi visszajelzést kaptok, de ha kevesebbet, akkor akár ez is lehet az - egyik - oka. Még 1-2 év és a(z eredetileg) win10-es gépekre már lehetetlen lesz - legálisan - puppyt telepíteni. Azaz nem látom, hogy hosszútávon lenne jövője a puppynak.

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”