Hullámvölgyben a Puppy ?

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Sziasztok !
Biztos vagyok abban , hogy e topik is némi vitát fog eredményezni . Nem is állítok , csak kérdem a véleményeteket .

Jól látom e , hogy ?

1) A régebbi trendhez képest egyre kevesebb új puppy jelenik meg ? Én csak innen tájékozódom (angol tudás hiányában),
de mintha egyre kevesebb fajta puppy kerülne magyarosításra . Régen olykor hetente jött ki valami új . Vari , lucid , macpup , slaco (csak hirtelen ami
eszembe jutott) verziók , és azok magyarításai . Most jobbára csak a precise különböző feldolgozásai vannak jelen .

2) Mintha a ritkán megjelenő újdonságok is inkább az újabb , erősebb gépekre készülnének .

3) Vagy lehet , hogy ez nem is hullámvölgy hanem ez a fejlődés új iránya ? Kevesebb verzió , letisztultabb rendszerek , és az erősebb gépekkel rendelkezőket
célzó rendszerek térnyerése .

Kíváncsi vagyok a véleményetekre . Esetleg csak én érzékelem rosszul az egészet ?

Köszi minden hozzászólónak előre is !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Én személy szerint azért nem készítek új magyar puppy-t mert várom a stabil verziót , a visszajelzéseket melyik vált be és melyik nem . És ahogy te is írtad hetente jelenik meg új puppy az angol fórumon , kérdés mi a különbség 1+1 között . A magyarítás pedig elvileg mindegyikben ugyanaz az alap programokohoz , hacsak nem változtatnak valamin , de javarésze ugyanaz . Egyedül a beépített programok azok amik változnak , ezekhez (általában) elegendő feltelepíteni a megfelelő NLS csomagot . Korábban lehet hogy mindenkinek több idö állt rendelkezésre puppy készítéshez . És visszatérve a készítéshez , ha éppen kifogunk 1 bugos verziót , nem biztos hogy érdemes azt a közösség elé tárni , mivel rontaná a puppy imidzsét /magyar/ téren . Ez úgymond rizikós vállalkozás ... De ki hogy látja . :)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: azami »

Nálam a wifi (Lenovo laptop)jelenti most a fő problémát, de unom a Chrome/Java beállítási problémákat is :!:
Lehet a korral jár :D de most már a könnyebb utat választom, nem érdekel annyira egy probléma megoldása, ezért is fordultam az MX felé...
De a Puppy azért még mindig a nagy kedvencem, csak várom a mások megoldásait... ;)

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: ati5 »

azami írta:Nálam a wifi (Lenovo laptop)jelenti most a fő problémát, de unom a Chrome/Java beállítási problémákat is :!:
Lehet a korral jár :D de most már a könnyebb utat választom, nem érdekel annyira egy probléma megoldása, ezért is fordultam az MX felé...
De a Puppy azért még mindig a nagy kedvencem, csak várom a mások megoldásait... ;)
Megkérdezhetem , hogy mi az az MX ?
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D


ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszi az infót ! Régebben kipróbáltam az antix-ot , akkor még elég kevéssé volt magyar , ezt az MX-et még nem ismerem , de ki fogom próbálni ezt is hamarosan . Már egy csomó linux variáción vagyok túl , de gyengécske gépre , eddig mindig a puppy volt a nyerő . Simán verte pl. a lubuntut amit direkt gyenge gépekre ajánlanak . De kíváncsi vagyok erre az MX-re is nagyon .
A tiny core volt egyedül gyorsabb az én gépemen , de ott nincs magyar nyelv , és ami a legfontosabb csak régi böngiket és progikat találtam a tárolóiban . Lehet azt már nem fejleszti senki sem . De ez az MX igéretesnek tűnik .
Na majd kiderül .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Arra a kérdésre, ami az eredeti (hullámvölgyben van-e a Puppy) nem tudnék válaszolni.
Igazából - a tapasztalataim alapján - a Precise volt az, annak is az 542 és az 571 verziói, amelyek talán a legstabilabbak, és legkülönbözőbb hardverkörnyezetben is (értsd alatta különösen gyengébb és erősebb gépet is) a legjobban teljesítettek. Persze, ott vannak a többiek, mert remélem, emlékszik rá valaki, Raiden a Slacko-variánssal, a gamechannelpuppy-val járt a legjobban.
Azután van egy további probléma is, s ez nekem az idő. Olyan feladataim keletkeztek, alakultak, hogy a napi fejlesztői munkában nem is igazán tudok részt venni, ettől függetlenül persze naponta legalább kétszer fellépek ide, és megnézem az új híreket, de a hozzászólás kényszere már nincs bennem...
Harmadrészt, úgy tapasztaltam azon - a Precise-nél újabb - pupleteknél, hogy semmivel sem jobbak, mint a korábbiak.
Engem zavart, korábban le is írtam, hogy a különböző fejlesztések miért nem azonos programválasztékból indulnak. Jó, nem kell a legeselegújabb verzió, és azt is tudom, hogy a régebbi program is jól teljesít, de pl. a Geany, és még sok példát hozhatnék, miért a 2010-es kiadással van jelen, miért a felhasználónak kell azt egy adott szintre fejlesztenie.
Negyedrészt, nálam hardveres és szoftveres változások is történtek, az otthoni gépemen is win8.1 az alaprendszer. S miután a munkahelyi laptopot egyszer sikerült egy nyárra a meggondolatlan Puppy-telepítéssel agyonvágnom, alig bírtam visszaállítani, attól fogva azt kizártam, mint eszközt (korábban sem kellett volna azzal próbálkoznom, de ezt most hagyjuk...).
Az általam preferált fő fejlesztés irány kettős: az egyik a Sulipuppy, a másik az online rendszer.
Mindkettő (mindkét ágon sok-sok variánssal) rendesen működik, a föntebbiek miatt nem érzek kényszert a változtatásra.
Az pedig tény, hogy manapság 10-20 ezer forintért vágnak hozzád minimum 2 GB RAM-mal szerelt gépet, tehát igazából önkínzás 256 MB RAM-mal küzdeni, amikor perceket vársz egy oldalbetöltődésre.
És annyira megváltozott a net, hogy akármelyik böngészőt is telepíted, 1-2 GB alatt perceken belül használhatatlanra lassulsz.
S ennél jobb a gépem, emiatt sincs kényszer bennem a változtatásra.
Ettől még a Puppy kedvenc marad.

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Szia kros54 !
Igen valahogy én is így gondoltam , mint te , és Kulusz ,no és Azami. Beszélgettünk is róla még a régi fórumon , hogy ez a sokféle puppy biztosan kell e , és nem lenne e jobb egy két típussal foglalkozni , meg hasonlók . Végül is ez volt a kérdésem lényege , hogy szerintetek ez hullámvölgy e , vagy inkább egy előre mutató trend ? Nos úgy ítélem meg a válaszaitokból , hogy ez inkább egy új trend , és nem hullámvölgy . Remélem jól értelmeztem hármótok értékelését :D
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: S-kami »

ó, én is hasonlókat gondolok, most jelenleg a tahr puppy van a gépemen, sikerült vennem 500 mb ramot, így 1,6 ghz 1 gb ram -os gépem lett.
ezen az új pupletek el sem indulnak, csak a jól bevált, régebbiek.

Jelenleg a Tahr 6.0.2 van, de nem az img formátumú, hanem a rendes .sfs alapú, telepíthető, a megszokott, de sajnos sok program nincs meg hozzá, vagy nem megy, amihez hozzászoktam, viszont pl. az új chromium el sem indul, scak az új puppy -kon.
Ebből vagy a tahr, vagy pedig azon gondolkodám, hogy a slacko 5.7 lesz kipróbálva, a 64 bites kiadások szóba sem jöhetnek nyilván.

Tehát, mivel elég jól el van látva csomagokkal és igen jó kialakítású, lehet, be kell üzemeljek egy slacko 5.7 -et.
Nekem más nem indul, kizárt, hogy 6-700 mb méretű OS -eket felpakolásszak, helyem sincs.
Mivel nekem mostanában időm sincs sajnos és gépem sincs ilyesmire, ezért korlátozottak a lehetőségeim, bár hamarosan megváltozik a helyzet, hiszen immáron rendszergazdaként tevékenykedek, igaz még csak most kezdtem, szóval idő, idő, idő...

Én napi szinten puppy linux -ot használok évek óta, azon dolgozok és vagyok, nincs más, viszont kicsit bosszant, hogy az új puppy kiadások atom gépekre vannak kitalálva, ami nem baj, de arra már vannak jobbak, ott vannak a klasszikus OS -ek, ubuntu, MAcOS X, debian, akármi...

Szóval remélem, az új fejlesztések hoznak valami újat is, mert a régieken már nem indulnak az új programok, de azok sokkal jobban működtek.
Személy szerint azon gondolkoztam, hogy a jó öreg precise -t visszarakom, de előbb a slackot le kell tesztelnem, meg egyenlőre nagyon helyem sincs, mivel napi szinten a telepített tahr puppy fut, azt használom és eléggé tele a merevlemez. Nehéz egy jól futó rendszert lecserélni, mert tényleg szuper, de sok dolog hiányzik már belőle, ami akár precise alatt is már alapnak számított.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Hullámvölgyben a Puppy ?

Hozzászólás Szerző: S-kami »

egy közösségi precise és/vagy közösségi slacko nem is lenne rossz.
lenne egy alap, magyar C.E. Akármi puppy és aztán mindenki megjelentet külön hozzá saját csomagokat, afféle támogatásként.

Skami-CE-Office-pack
Azami-CE-onlie-pack
KuluSz-CE-Dj_studio-pack
Kros54-CE-EDU-pack

Ami nem növelné a hivatalos CE méretét, ám kijelölne egy csapás irányt, ami azért kellene, hogy tényleg legyen egy distro, amin mindenkinek, minden kedvenc cucca valóban fut.
Ez nekem eddig a precise, ami működött és a slacko. A többi szinte mind tartalmaz bajokat, ebből a kettőből viszont mindenkinek fut valamelyik.

A cél lehetne, szerintem, már az ami tényleg fontos is egy OS szempotjából, hogy mindenképpen kicsi legyen, gyors és általános támogatás legyen rá, mindenki tudja telepíteni, használni, viszonylag könnyen kezelhető legyen, ezt mind megvalósítottuk már így, vagy úgy, különféle pupletekben.
A tagok által kiadott packok, csomagok lehetnének a támogatás, amivel mindenki olyan puppy -t kap, amiylet szeretne és minden készítő a saját csomagjait, megoldásait vihetné bele, kvázi mintha egy pupletet adna közre.

HunPrecise-CE, Hun-Slacko_CE....

Sajnos precise alatt nem fut már sok új program... :o :o :!:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”