Puppy a mobilon...?

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Puppy a mobilon...?

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A sokat ígérő téma újból felbukkant.
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=98301
A facebook-on tevékenykedő Puppy Linux Users Group hozzászólásaiban olvastam.
(Az igazat megvallva, mióta WP8.1 okosmobilom van, el nem tudom képzelni, hogy bármilyen mást a kezembe vegyek, annyival jobb minden addig látott és megtapasztalt androidosnál. Amely, mint tudjuk, mindig tartalmaz egy hibát, amelyet majd a következő verzióban javítanak. Amiben lesz egy új, másik hiba...)

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy a mobilon...?

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nagyon tetszik!
Sokszor gondoltam már rá, de egyenlőre sajnos semmi időm nem volt foglalkozni ilyesmivel, de mostmár remélem hamarosan eljön az idő.

Pont erre gondoltam én is, amiről a murgán beszélnek, saját oprendszerrel futó mobil.
Mostanában egyre több embernek lesz egyre több, fölöslegesen felmaradó okos, vagy kvázi okosnak mondható telefon, amit úgymond mini-PC -ként fel lehetne használni, úgy, mint annak idején a zipit gépet.

A kérdés valóban egy saját kernel és alap ROM elkészítése lenne.
Ehhez mindössze első körben nekem pölö egy 500 forintos kábelt kell vennem, tervben van már, ami nagy USB bemenetet biztosít a telefonhoz.
adatkabel-otg-micro-usb-usb.jpg
adatkabel-otg-micro-usb-usb.jpg (28.06 KiB) Megtekintve 3169 alkalommal
Ezzel már lehet gépelni, vagy legalábbis ebben reménykedem, ha nem, akkor ssh szervert kell készíteni, de mindenképpen egy kernel és egy alap ROM.
:D
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy a mobilon...?

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: (Az igazat megvallva, mióta WP8.1 okosmobilom van, el nem tudom képzelni, hogy bármilyen mást a kezembe vegyek, annyival jobb minden addig látott és megtapasztalt androidosnál. Amely, mint tudjuk, mindig tartalmaz egy hibát, amelyet majd a következő verzióban javítanak. Amiben lesz egy új, másik hiba...)
Igazán nem kekeckedni akarok veled, de ez a mondatod:
... el nem tudom képzelni, hogy bármilyen mást a kezembe vegyek, annyival jobb minden addig látott és megtapasztalt androidosnál ...
arra inspirált, hogy ezt a hup-os oldalt beidézzem neked.
WP8(.1) kritika (szakmai szemmel)

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Puppy a mobilon...?

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Bevallom, én pusztán használom az okosmobilt.
Egyszerűen használom - és tudom is használni.
Az andoroidost nem tudtam így, még feleennyire sem.
Engem egyáltalán nem zavar, hogy nem 16 millió szín, hanem csak 5 közül lehet választani, a mai napig a bolti beállítás van rajta. Működik? Működik. Kit érdekel, hogy zöld vagy kék? Engem nem. A beleépített Internet Explorer lever minden más böngészőt. December eleje óta egyszer kellett újraindítanom (ugyanis nagyobbra cseréltem benne az SD-kártyát, s emiatt kikapcsoltam). 3 napig bírja az akksija (735-ös modell) lehet rajta rendesen böngészni, e-mailt olvasni-írni. Persze telefonálni is.
Ja, és össze nem lehet hasonlítani, mennyivel gyorsabb.
De tudjuk, kinek a pap, meg kinek a papné, kinek a lánya.

NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy a mobilon...?

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: De tudjuk, kinek a pap, meg kinek a papné, kinek a lánya.
Ez nagy igazság. :)
Viszont ennyire átlagos, vagy az átlagtól semmiben el nem térő felhasználási módokat az Android-os rendszerű telefonok is simán ki tudják elégíteni akkor, ha a telefont megfelelő gondossággal, és odafigyeléssel választjuk ki, tekintettel az Android használata közben előjövő furcsaságok figyelembe vételével.
Megfelelő hardver, és szoftver esetén, valamint ennek két együttes tényezőnek a gyártótól elvárható megfelelő módon történő összehangolt, optimalizált működése esetén az Android-os rendszer sem fog az átlagos igények kielégítése közben számottevő problémákat okozni. Az ily módon összerakott telefon -feltéve, ha a t.felhasználó nem zsúfolja tele klf. appokkal- képes a gyors, akadásmentes működésre, böngészésre(megfelelő, és optimalizált szoftver!) és levelezésre, és természetesen telefonálásra is. Akinek meg nem felelnek meg a beépített, alap, gyári szoftverek, azok úgyis televágják a rendszert, aztán néznek mint a rozi a moziban, miért is nem olyan a gépük, mint újkorában volt. A szoftverfrissítésből származó előnyöket, esetleges hátrányokat nem említeném meg, ez mindkét rendszert érintheti jól, vagy rosszul, ez már csak hab a képzeletbeli tortán.

Az pedig, hogy ki mit tud megszokni, netán még meg is szeretni, arra az idézett mondatoddal frappánsan már választ is adtál.

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”