Érdekes cikk

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Érdekes cikk

Hozzászólás Szerző: azami »


kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Érdekes cikk

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Még sosem hagytam éjszakára bekapcsolva a számítógépem és nem is fogom (felesleges elektroszmog, a gép idő előtti elöregedése és az esetleges tűzveszély miatt).
A munkahelyen is csak addig megy, amíg felhasználó van előtte. Az ilyen összehasonlítások számomra nem életszerűek, ezért hidegenhagynak.
Egyébként az utolsó mondatban van a lényeg, csak azt érdemes figyelembe venni és azzal egyet is értek.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Érdekes cikk

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Valóban, kapcsolós konnektorok, csatlakozó sínek, hosszabbítók illetve kapcsolóval egybeépített hálózati dugaszok már régóta léteznek, velünk élnek.
Az persze már más kérdés, ki használja egyáltalán őket. A téma nem új, kb. minden második évben előveszik a szakíróknak mondott firkászok, ha uborkaszezon van, és épp nincs miről írni technikai fronton. Hálás téma, és szinte mindig aktuális is, hiszen ki szeret többet fizetni, mikor kis odafigyeléssel ezreket tud spórolni.

A régi nagy áramfogyasztó szerkezetek, pont ezért még rendes hálózati kapcsolóval voltak ellátva, a modernebb áramzabálók már nem, mivel úgy ítéltetett meg, hogy erre nincs szükség, hiszen a modern szolgáltatások miatt jó, ha a gép állandóan a konnektoron lóg, még ha ez csökkentett, készenléti módon történik, noha az ilyenkor feleslegesen elhasznált energia is pénzbe kerül, de azt már nem a gyártók, hanem a T.vásárló fogja fizetni, és az a gyártóknak nem fáj.

Azután csodálkoztak, hogy a köznép mégis tud számolni, és nem tűri, ha felesleges pénzköltésre kényszerítik, ekkor, nagy nehezen, és persze jó drágán mérve annak az árát, kifejlesztették a zéró energiafogyasztású készülékeket, amiről -egyikről-másikról mégis kiderült, hogy mégsem zéró fogyasztásúak stand by üzemmódban sem, így az értelmesebb vásárlók megmaradtak a már jól bevált kapcsolónál, illetve azok különféle módozatainál.
És ezzel még a saját biztonságukat is javították, és a tűzoltók is fellélegezhettek kis időre.

A kérdéses mondattal:
... Az persze tény, hogy hiába az éves szinten 15-40 ezer forintos megtakarítás, egy használható sebességű új laptop beszerzése legalább 100-120 ezer forintba biztosan belekerül ...
egyet kell érteni, kiegészítve azzal a fontos ténnyel, hogy az a kérdéses, és drága laptop sok esetben hamarabb hal meg, mint az asztali kivitelű társa, illetve a javítása is sok esetben drágább asztali vetélytársánál. Ez sem mindegy, már ha csak a pénztárcánkra gondolunk...

A kapcsolóra visszatérve, ma, amikor egy Somogyi gyártmányú -a kínai másolattól kissé jobb minőségű - kapcsolós dugó és aljzat már 400-550Ft-ért kellő biztonságot tud nyújtani, a több szolgáltatást nyújtó darabok is a bűvös ezres alatt maradnak, akkor szerintem nincs miről beszélni, hanem cselekedni kell!
Kép
Kép
Kép
Ezek adják magukat, és a felhasználási módot is.

Kép
Kép
Ezek a sima, illetve világítós kapcsolós hálózati dugók például célszerűen a régi, szobai elosztó egységnek a falicsatlakozóba menő sima hálózati dugasza helyére képzelhetőek el.

Kép
Kép
Kép
Ezek is adják magukat, és a többfelhasználási módot is.(sz.gép+modem+router -- sz.gép+monitor -- sz.gép+monitor+nyomtató+stb. ami még van a géphez kötve)

Kapcsolós aljzatok az ezres határon belül...

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Érdekes cikk

Hozzászólás Szerző: azami »

Sokan használnak Windowst Linux mellett baj esetén ez a leírás jól jöhet..: http://pcforum.hu/hirek/16907/Ingyen+le ... osoft.html

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Érdekes cikk

Hozzászólás Szerző: csipesz »

TROTTY.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2015.03.02. 21:38-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Érdekes cikk

Hozzászólás Szerző: azami »

Van akinek hivatalos Windows fut a gépen :!: :lol:
Nem tudom jó ötlet e a link megosztásod :!: mert a pc-nek is füle van... aztán nehogy gondod legyen neked vagy a fórumnak...
Nem lenne jobb privátban megosztani ha valaki igényli :?:

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Érdekes cikk

Hozzászólás Szerző: csipesz »

hm... azért fogalmaztam virágnyelven(nagymama lekvárjai), hogy ne legyen feltűnő. A feltett kérdéseiddel gyakorlatilag nagydobra vertél egy "fűben csöndben megbúvó kis csintalanságot", bizonyára azért, hadd figyeljen föl rá most már egész biztosan valamilyen szoftver-védelmi szerv is. A jövőben nem kéne mindent ugyanilyen jól körvonalazottan szerte-kotyogni - akkor szerintem fel sem tűnne a kutyának se... így aztán most kénytelen vagyok törölni a linket, pedig sokatoknak jól jöhetett volna hébe-hóba. Remélem, azért volt, akit érdekelt egy kicsit és időben elrakta a linket.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Érdekes cikk

Hozzászólás Szerző: csipesz »

jegyzetekbe elmentve end tenx ;) .

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Érdekes cikk

Hozzászólás Szerző: azami »

Nem tévedés: itt a 2400 forintos, teljes értékű számítógép :!: :D
http://hvg.hu/tudomany/20150509_Nem_tev ... jes_er#rss

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Érdekes cikk

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Azami újabb oprendszerének cikkét olvasva merült fel bennem, hogy talán a wifi driver problémáját egy sima ndiswrapper-es megoldással is javíthatta volna, ehhez kerestem és találtam egy kiegészítő cikket, érdemes átolvasni.
Gyakori Linux problémák és megoldásuk
---------------------------------------------------------
Más.
Itt a fórumon is megy az a fonal, ha lehetséges, minden program legyen magyar nyelvű.
A fenti cikkben említett program elérhető a Pupy tárolóból is, és Debian-os deb csomagként, én az utóbbit tettem fel a Precise 571 Pupy-ra, -ezt találtam meg előbb - és a legnagyobb megdöbbenésemre ilyen kép fogadott a program indítása után, ékes bizonyítéka a sokszor feleslegesen és károsan erőltetett program magyarításoknak.
Kép

Az eredeti Ubuntu-s programablak így néz ki:
Kép

A gtk-s Gui program.mo filéket használ a klf. nyelvi fájlok megjelenítésére, de könyörgöm, aki ezt a magyartalanítást elvégezte, az miért nem próbálta ki a művét legalább a saját gépén először?
És miért kell mindenáron, közismert, a magyar nyelvbe már beépült, és elfogadott kifejezést, fogalmat - Wireless/driver stb. - mindenáron lemagyarosítani? Főleg akkor, amikor adottak a keretek, tehát előre sejthető, hogy egy hosszú magyar szöveg eleve túllép majd a program ablakán!
A kérdése program, már pet-csomagként: ndisgtk-0.8.5-1-i386.pet

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”