Internetes tévé streamek

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Internetes tévé streamek

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Dombi Zoltán megosztásából értesültem a facebook -on erről a szper linkről:
http://hasbahcaiptv.com/index.php?dir=m ... ort_mode=d
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Internetes tévé streamek

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Valóban szuper a link - külföldi linkekből egyenesen ijesztő a bőség, úgyhogy azokat egyelőre félretettem, és tegnap délelőtt rávetettem magam a magyar linkekre - az átnézésük, tesztjeik egészen ma délutánig tartottak, s a használható dolgokat be is raktam ebbe a korábbi, most megfrissített gyűjtésembe:

http://www.solidfiles.com/d/36efaa1555/ ... 015Jan.zip

Egy-két észrevétel:
1.szaporodóban a keményen hd-s műsorok - ami annyiból kellemetlen, hogy egy "mezei" p4 erejű gépen már laggolnak rendesen, sajna; vagyis az ilyen műsorok kielégítő szintű élvezetéhez ajánlatos egy legalább 2 magos géppel rendelkezni...
2.Először felcsillant a szemem - vasárnap - az AKKOR működőképes sok új csatorna láttán; - no, hétfõre vissza is vettem ebbõl a nagy lelkesedésbõl, mikor hétfõn napközben már azt tapasztaltam, hogy az újonnan megjelent csatornáknak kb a fele már nem mûxik, vagyis egyelõre valószínûleg csak hétvégén, vagy kísérleti jelleggel adnak mûsort...
Node sebaj, azért így is gyarapodott idén a minden nap nézhetõ csatik száma.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Internetes tévé streamek

Hozzászólás Szerző: S-kami »

újabb adag, Dombi Zoltán gyűjtése:
https://yadi.sk/d/LnhZRE3jg6P8C
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Internetes tévé streamek

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hát - ez a címgyűjtemény alaposabb belenézés után nem sokban különbözött az előzőtől, DE: végre, ebben találkozhattam egy (aktuálisan?) működőképes rtl klub és egy tv2 címmel, ezeknek nagyon örültem, köszi!
Idén megadá az Úr, hogy már végre egy lenovo a328 (procó: 4x1,3 Ghz) elégedett tulaja lehetek, na egy ilyesmi erejű telóval már nagyon fainul lehet tévézni. A guglipléj-en én két - néhány csatornát tudó alkalmazást találtam, a nevük: MinDig TV és Lycia TV. Közülük is a MinDig tud többet. De pl. Melitta Tv-t, Rtl klubot, Tv2-t az sem tudja. Mit tegyen az, aki ezeket is szívesen nézegetné hébe-korba? - nem bonyi. Fogjunk pl. ebből a Dombi-féle gyűjtésből 2 címet, az rtl klubét és a tv2-ét:
http://152.66.115.226:8090/bysid/20
http://152.66.115.226:8090/bysid/40
Ezeket egyenként másoljuk be egy-egy megnyitott valamilyen egyszerűbb szövegszerkesztő ablakába, majd mentsük is el külön-külön, fájlkiterjesztésül a txt helyett az m3u nevet téve a fájl végére. Az elkészült fájlokat másoljuk be a telónk mikro-sd kártyájára, Aztán menjünk rá a Google Play-re, és keressük meg a következő appot: XMTV Player! - töltsük le, telepítsük ki! Ezek után menjünk be valamilyen fájlkezelőnkbe, ott keressük meg az sd kártyára másolt m3u fájljainkat, pöccintsünk valamelyikre, erre az Android rendszer - néhány egyébbel együtt - föl fogja ajánlani az XMTV Playert is. Válasszuk ezt és tegyük is alapértelmezetté("mindig" válasz). Ettől kezdve ha csak rábökünk egy ilyen tv-m3u fájlra, előugrik az xmtvplayer, közli hogy lehetetlen valami fejlécszerűséget kiolvasnia, ezzel ne törődjetek, még egy pöccre indul a bufferelés, végül a lejátszás.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Internetes tévé streamek

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Ismeritek-e ezt az oldalt?
http://livestreamhunter.org/onlinetv/hungary
Ellég jó rálátást nyújt a szóba jöhetõ magyar csatornákra(amikbõl persze kb a kétharmada nem szokott mûködni - azért ez elég keserves egy állapot, így 2015-ben...).

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Internetes tévé streamek

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Na végre megvagyok az imént ajánlott tévézõs oldal tesztjével;
Az oldalon 119 csatornát tüntettek fel, ebbõl kábé 41 tartalmazott nézhetõ mûsort(megjegyzem, több is mûködött, de azok annyira gagyik voltak, hogy inkább kihagytam), lejjebb ezek listája;
Az egyes csatornák mellett feltüntettem, hogy flash vagy vlc plugin alapú a stream megjeleníthetõsége.
Puppy Linux alatt a flash alapú stream-ek nézhetõségével semmi különösebb gond nincs, egy seamonkey böngészõvel meg egy avíttasabb flash playerrel rendben vannak - ellenben a vlc plugin alapú mûsorok a következõ feltételek megléte esetén nézhetõek csak:
Legyen egy tisztességes, jól funkcionáló vlc mediaplayer a rendszereden;
Legyen egy frissebb Firefox böngészõ a rendszereden, végül a csomagkezelõbõl fel kell rakjuk a browser-plugin-vlc-valahanyas nevû dolgot! Ezután a Firefox már szépen bánik a vlc alapú stream-ekkel is, ellenben a seamonkey nem!
ATV - Flash
Cinebox - Flash
CINEBOX Cartoon
Cinebox HD - Flash
Digisport1 - Flash - a hupikék címkés mûködik!
Disnick - Flash
Dokumentumfilm - Flash
Dokumentumfilm2 - Flash
Duckhu Tv - Flash
Duna Tv - Flash
Duna World - Flash
EuroSport - VLC
Fix Hd - VLC
HD Film Box - Flash
Hír Tv - Flash
Hit Music Channel - Flash
Kiss Romantic Tv - Flash
Konyha.Tv - Flash
Light Channel - VLC
M1 - Flash
M2 - Flash
Melitta Tv - VLC - tök jó adó volt régebben, mostanában rendszeresen akadozik;
Mese Tv - Flash
Minimax-tv - Flash
movi - Flash
Music Hungary - Flash
Music m3 - Flash
Nosztalgia Tv - Flash
Parlament TV - VLC - idõszakos!
Retro Music Tv - VLC
RetroMese - Flash
Retromese 2 - Flash
RetroMozi - Flash
RTL 2 - Flash
RTL Klub 2 - Flash
Sorozatok Tv - Flash
Sport 2 - VLC
Sport Tv - VLC
Titan Tv - Flash
X tv - Flash
XD Tv - Flash

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Internetes tévé streamek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A Precise Pyppy csomagkezelője ezt akarja feltenni, nincs is más javaslata, csak ez:
Package: browser-plugin-vlc (2.0.0-1) [universe]
Kép
Szerencsére nálam nem igényelt más . a linken látható - függőséget a csomagkezelős telepítés.
Ezután már megjelenik a kép, de a reklám ablakot nem lehet eltávolítani onnan!!!! Már egy órája próbálom, nem lehet levakarni onnan, így szart sem ér ez az oldal!!!
Kép
Annak törném el a kezét, aki ilyen tetű oldalakat gyárt, és az sem érdemel túl nagy dícséretet, aki meg még ezt a szart reklámozza is!!!
És, igen unom már az átverést, ahogy a képen látható reklámfelirat mutatja, és unom az ilyen tetű felbukkanó reklámoldalakat,mint ez, és ez, meg pl. ez is!

És nem csak a kurrens sport csatornáknál van fenn az eltüntethetetlen reklámablak, hanem a közszolgálati magyar csatornáknál is, ami egyrészt törvénytelen!!! cselekedet, másrészt meg irtó nagy pofátlanság! Simán rájuk kéne küldeni az adóhatóságot, a nemzeti hírközlő szerveket, a rendőrséget, fogadni mernék, még műsor továbbítási-sugárzási engedélye sincs az oldalnak a felsorolt tv-csatornákra, érdemes lenne utána nyomoztatni! Ha az összes csatorna társaság beperelné a bandát, azt simán megérdemelnék, pofátlan, rabló alakok, de ez az oldal régen is ilyen pofátlan, lehúzós, reklám és egyéb fertőzés terjesztő oldal volt, mára sem javult meg, sőt! Ideje lenne már végleg betiltatni!

Más tv-s oldalakon legalább a közszolgálati csatornák esetében nincs reklám a jobb helyeken, a kurrens csatikon ugyan ott is van, de nem ennyire pofátlanul tolakodó!

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Internetes tévé streamek

Hozzászólás Szerző: S-kami »

te használsz reklám, flash és scriptblokkolót?

én igen...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Internetes tévé streamek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Az ennél az oldalnál eleve kizáró tényező, lévén az oldal eleve a reklámoldalak betöltésére alapul, ha nem tud betöltődni a reklám, nem kapsz tv képet.
Ez régen is így volt kialakítva, amúgy igen, használok reklám és script-blokkolókat is, de itt pont, mivel ismertem az oldal nyűgjét, ezek ki lettek kapcsolva. Ha bekapcsolnám ezeket, a lejátszó ablak helyén csak egy nagy fehér folt lenne, semmi több!
Amúgy az a kérdéses, képmellékletben látott bennragadó reklámablak a yibix.com-hoz tartozik, és azt tudni kwell, hogy a kurrens, fizetős csatornákat az ő közreműködésükkel - a yibix be van ide drótozva - valósítják meg a közvetítést. A yibix meg amúgy is egy erőteljes reklámozásra épülő szolgáltató, előbb reklámok bámulása, és csak utána esetleg tv sugárzás! Utáltam őket régen is, akárcsak a hunter-t, úgy látszik ez utóbbi kezdi átvenni a yibix különcségeit, és pofátlan, tolakodó reklámdömpingjét!
Egyébként van egy sanszom, miért ragadt be az a reklámablak oda, a lejátszó közepébe. Nálam ugyanis a legutolsó, 8-as JRE van fenn, és ez ugye már több dolgot nem engedélyez alapbeállításban, mint a régebbiek. De emiatt az idétlen tv oldal miatt nem fogom felrúgni a belőtt, bejáratott rendszeremet, tv-t nézni máshol is lehet, sőt, van ettől sokkal normálisabb weboldal erre a célra, és kevesebb reklámmal!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Internetes tévé streamek

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Tamás, csak egy mondat, a tapasztalatok cseréje végett: Firefox 40, azon adblock plus, a rendszeremen nem hiperúj java, hanem kb.egy éves openjédéká-jegeltea-izé, és MINDEN MûKöDöTT, amiket kilstáztam; az általad említett sport csati reklámablaka mindössze némi várakozási idõvel fárasztott, de aztán lekopott :)
Egyébként milyen korrektebbet tudsz?(mármint tv-zõs oldalt?)

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”