Támogatás

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Támogatás

Hozzászólás Szerző: azami »

Egy folyamatosan működő főrum mennyibe kerülne? Támogatást hányan vállalnák?Mennyibe lenne egy saját szerver?

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Támogatás

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A saját szerver nemcsak az internetkapcsolat, hanem pl. a gép áramfogyasztása miatt is problémás. 500 W/h, vagyis 370 kW/hó - ami önmagában kisebb vagyon. (És akkor a gépről még nem is beszéltünk...)
A cikkek írására - megfelelő jogosultságokkal - akár a blogspot.com is jó. Az elkészült vagy említett munkák a felhőtárhelyek linkjein át megoszthatók, bemutathatók. A fórum a problémás, ezt jól érzékeled. Azért hátha sikerül végre amott is elérni valamit (óriási puppy-érték jöhetne vissza...).
De az ötleten gondolkodni kell, mert egészen más így az élet - mint fórum nélkül.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Támogatás

Hozzászólás Szerző: S-kami »

No kérem, folyamatban van az ügy, van pár jelentkező - szponzor -, még tárgyalunk.

Most egy komoly ajánlatot kaptam, mert ez így nem mehet tovább, ez a weblap marad, egy szempillantás alatt tudom migrálni, max 1 óra leállás lesz, de az már húhha...

Nem akarok üzleti titkokat elfecsegni, elég komoly cuccot kapok -szerver- , ami 20 évre elegendő lesz, kérdés, mi a biztosíték, hogy az nem hasal le és nem szűnik meg rövid időn belül és nem hal meg pár ezer látogatótól.
Ez a szerver jelenleg megfikkant cirka 200 vendégtől, ami gyalázat, a teljes 5 napos adatforgalom 4,3 GB volt... 7000 oldal letöltés...
Még bele sem kezdtük az érdemi munkába szinte...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Támogatás

Hozzászólás Szerző: azami »

Na örülök a jó hírnek, de azért jelezd ha kell valami támogatás, nem szeretném ha úgy járnánk mint a másik fórummal. Azért ott sok minden odalett .....

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Támogatás

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Köszönöm, de úgy néz ki, hogy ezzel egyenesben jön minden, igazából teknikai paramétereket kell mostmár tisztázni, meg egy domaint vennem, ami azért nem egy nagy költség.

Nem számítok semmi jóra ezzel a szolgáltatóval,
bár amióta leveleztem velük két kört, úgy látom összekapták magukat...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

...de azért előkészítjük az új szervert.
Mégis csak más. Nem egy ilyen ingyenes valami, hanem egy komolyabb cucc,
saját névvel.
A felhő jó dolog, de csak kiegészítésként, sok olyan dolog van, ami sajnos kéznél kell legyen.
Az új magyar szoftverek, nyelvi fájlok és hát az, hogy sosem tudom ezeknél mikor fog meghalni megint egy nagyobb látogatói növekedéstől...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Támogatás

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Kezdem úgy érezni, hogy talán kicsit kezdjük kinőni a virtuális szerver adta kereteket.

Jelenleg körülbelül úgy 20 - 22 GB adatnál járunk és amennyiben a már megkapott puppylinux.hu szerver merevlemezeiről is át akarom majd rakni a cuccokat, hiszen ez is a cél többek között, akkor minimum olyan 100 GB adatmennyiséget is elérhetjük, ami a mai világban, főleg szerver és közösségi szintén nem számít egy jelentős méretnek, de jelenleg a mi esetünkben, egy ingyenesen, egy szponzor által a háttérben ! üzemeltetett virtuális gépen ez viszonylag nagynak számít.

Biztosat akkor tudok majd nyilván mondani, ha már bele tudtam nézni a merevlemezekbe.
Akkor fogom tudni már pontosan, mekkora is a hely, amire szükség lesz.

Adott esetben viszont ez plusz forgalmat is fog jelenteni, hiszen még egy plusz portálrendszer fog üzemelni a szerveren, a puppylinux.hu mentések és a teljes weboldal, fórum úgy ahogy van, persze csak archív módban, nem mint aktív oldal, fölösleges is lenne...

Én úgy látom, hogy lassan egy saját szerverre lesz majd szükség idővel.

Még csak elképzelés természetesen, én első körben talán valami ilyesmire gondoltam:
http://www.itmax.hu/hasznalt-szerver/hp ... rver-10000


Eladó HP DL380 G5 szerver

CPU: 1x2,83 GHz Quad-Core Xeon E5440
RAM: 4x2G - 8GB memória
HDD: 8db 2,5" hely, diszk nincs
HDD interface: scsi, sata - raid
Irányár: 50.000 Ft + áfa (63.500 Ft)
Frissítve: 2015-02-26

2U magas szerver, SATA és SAS hdd-t is kezel átalakítás nélkül, 2db Gbit-es hálózati port, Ati 16M video, 8500W táp, iLO2 távoli management, HP SmartArray P400 RAID vezérlő
hp-dl380-g5.jpg
hp-dl380-g5.jpg (14.12 KiB) Megtekintve 3783 alkalommal
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”