Totál hétköznapi témák

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Totál hétköznapi témák

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Asterix írta: 2018.07.03. 13:39 ... nem is tudtam erről, de megérdemli a megemlékezést! :)
Mint ahogy minden szeretett háziállatunk is megérdemli a megemlékezést.
Egy nagyon megható, és kedves és nem mindennapi megemlékezést ír meg ez a cikk, érdemes elolvasni és megnézni a hivatkozott angol feliratos youtube videót, és ahhoz hozzáolvasni a videó cikkben leírt magyar nyelvű szövegét.
Búcsú… mert minden kutya a mennybe megy

Kép

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Totál hétköznapi témák

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A Legutóbbi mixem : KuLuSz - Mix selection 2018 08 04
Még meleg ! :D Természetesen csak azok halgassák végig, akik szeretik a "másvilági" techno , minimal techno , deep house zenéket. Valószínüleg nemsokáig lesz elérhető . :D ( Nem rajtam múlik :lol: )
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Totál hétköznapi témák - a 2019 évi pihenőnapok.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Hatnapos ünnep lesz a 2019-es karácsony, és lesz még hat hosszú hétvége.

A 2018.08.24.-én csütörtökön, a Magyar Közlönyben publikált rendelet alapján 2019-ben három szombat is munkanap lesz, ugyanakkor három hétköznap pedig pihenőnap. 2019 egy négynapos hosszú hétvégével indul, mivel az év első napja keddre esik.

A következő hosszú hétvége háromnapos, mert március 15-e péntek, így az utána következő szombat és vasárnap is pihenéssel telhet.

Ráadásul áprilisban ismét egy négynapos hétvége következik, nagypéntek és húsvéthétfő között. Ugyanakkor május elseje, a munka ünnepe a hét közepére, szerdára esik. Június 10-én a pünkösdhétfőnek köszönhetően ismét egy háromnapos hosszú hétvége jön.

A rendelet pihenőnappá nyilvánította augusztus 19-ét, így egy négynapos hosszú hétvégét eredményez az államalapítás ünnepe, azonban ezt a napot előre, augusztus 10-én, szombaton le kell dolgozni.

Az 1956-os októberi forradalom emléknapja ezúttal szerdára esik, így ez egy egynapos pihenést jelent. Azonban november elseje, mindenszentek napja péntek, így ez egy háromnapos őszi hétvége lesz.

December 24-e keddre esik, azonban a rendelettel pihenőnappá nyilvánította a Pénzügyminisztérium, amit előtte december hetedikén, szombaton kell ledolgozni. Ugyanakkor december 27-e, péntek is pihenőnap lesz jövőre, amit december 14-én kell előre ledolgozni.

A rendeletnek köszönhetően így jövőre a karácsony hatnapos lesz, vagyis december 24-től 29-ig tart majd.
2019-ben így összesen 3 négynapos hétvégével, valamint 3 háromnapos hétvégével lehet számolni.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Totál hétköznapi témák

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Elnézést mindenkitől hogy mostanában el vagyok tünve, de sok a dolog, aztán utána már nemsok kedvem van még "alkotni" vagy hozzászólni a puppyban is . Remélem azért nem vagytok meghalva nélkülem :lol: .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Totál hétköznapi témák

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Szervusz!

Már korábban is óhajtottam volna reagálni, de mostanra jobban le tudom írni amit akkor még csak akartam. Ugye puppylinux.hu-n egyértelműen leírtam, hogy minden kezdő lökést megkaptam tőled, hogy önálló lehessek. No de az nem jelenti azt, hogy önálló is vagyok. Van egy rakat kérdés, egy halom talány, és azért "megérezni", hogy hopsz, KuLuSz most nincs Chat-en, nem tudok tőle kérdezni. Maradt a Google és a józan paraszti ész - logika. De a lelkesedés valahogy kornyadozik mostanában nálam és annyira fitt sem vagyok a mindennapi gondok miatt.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Totál hétköznapi témák

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Mivel mindenhová máshová off, talán itt elfér.
Egy ismerősöm hozta a laptopját, (2016 utáni, most nem tudom pontosan a márkát) amely már UEFI-s.
Az a hibajelenség, hogy nem talál bootolható médiát, stb.
Ilyenkor több lehetőség lehet: pl. gyakran valóban menthetetlen a meghajtó, de nem kevés alkalommal azt találtam, hogy "csak" az MBR állomány sérült, amit a operációs rendszer újbóli telepítő futtatásával, a javítás módban van, amikor lehet orvosolni.
Igen ám, de ehhez előtt csak kéne tudni, hogy milyen állapotú a merevlemez, amire nagyon alkalmas egy live Puppy futtatás.
A kukaszökevény kis Dell pendive-ja alkalmas egy ilyen műveletre, nosza.
Ezen a hordozón egy kissé átalakított Precise 5.7.1 van, az átalakítások szépészetiek és általam inkább használt szoftverekre irányultak.
És a futtatás felemás lett.
Ugyanis a laptopon felállt a rendszer (ez a Puppy) ugyanakkor sem az egeret sem az érintőpadot nem találta. Lehet persze, hogy valahogy másként is lehet (alkalmas billentyűparancsokkal) ezt-azt megcsinálni, de az adott helyzetben egyrészt egyik sem jutott eszembe (na, ez nagyképű fogalmazás: fogalmam sincs, melyek azok, amelyek ilyenkor elővehetők. Megköszönnék egy listát vagy webhelyet, ahol ilyenek vannak).
Ez jó? http://phoenix_art.webmuvek.hu/node/65
Másrészt, számomra itt vált talán világossá, hogy ideje lenne hasonló célra valami frissebb pupletet nézni, használni, alkalmazni.
S akkor ez az egyik szál: van-e valami olyan, általánosan elfogadott, a Precise-nél frissebb "standard" Puppy, ami sima alapkiadás, semmi fölösleges office, inkább egy csontváz? Mintha @Csipesz gyártott volna jónéhány Xenialt, de azok mind brutálok. Ha nem Puppy, akkor melyik apróság lehet erre alkalmas?
A másik szál, s ez már a hardvert érinti: a Puppy megmutatta a kérdéses merevlemezt, rajta több partíciót.
Később az is kiderült, már nem a Puppy alatt, hogy különös telepítés történt. Valami lehetetlenül kicsi részt (30 GB-ot?) kapott maga az oprendszer, win10 64 bit, aztán a maradék lett a D, amire mentek az adatok meg a programok, pl. Office 2016 talán.
Még később, több, javítási próba után egy friss újratelepítésnek indultunk volna, de csak kiderült, hogy egy dolog, hogy van valami a gépben, s az egy másik dolog, hogy az mennyire egészséges (HDD). Így aztán kap egy új SSD-t, 6800 Ft a 120 GB-os, s az majd megoldja a problémát remélhetően.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Totál hétköznapi témák

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia kros !
szerintem a BIOS-ban lesz a gond, UEFI , Legacy mód keveredésével.GPT vagy MBR módra kell állítani hozzá a winchestert. Szerintem legacy-ban látja alapból a winchestert, UEFI-ben ezért nem látod. Mivel se típust, se Bios-t nem tudsz, csak általánosságban írok én is.
win 10-nél... https://www.regen.hu/win10/uefi/uefi_hu-HU.html vagy
http://dirtywindows.hu/2013/10/27/uefi- ... -modban-2/
Ha nem ez a gond, írj tovább nézzük

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Totál hétköznapi témák

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A gép Dell Inspiron 15, megkérdeztem.
A korábbi merevlemez sajnos minden bizonnyal sérült.
Másik géphez csatlakoztatva hol látszódik, hol nem, utasításokra nem reagál, tehát nem a BIOS-UEFI probléma miatt rossz a működése.
A két link bármikor jól jöhet, köszönöm.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Totál hétköznapi témák

Hozzászólás Szerző: willy36 »

http://www.hdsentinel.hu/hard_disk_sentinel_linux.php

Ezzel nézd meg a winchestert, tesztelő program. a linuxos verzió ingyenes

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Totál hétköznapi témák

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

Kros54

Merevlemez jó-nem jó? A merevlemez állapotát én minden esetben a gyártó cég vizsgálóprogramjával ellenőrizném, ugyanúgy, mint bármelyik szerviz, mert az pontos adatokat szolgáltat. (Pl.: https://www.seagate.com/gb/en/support/d ... /seatools/)

Másik gép látja- nem látja? Azt nem írtad, hogy laptopban vagy asztali gépben nézted-e. De sokszor előfordul, hogy egy SATA2-es (SATA1-es) interface nem kezeli megfelelően pl. a SATA3-as eszközöket (mj. ez az USB-re is igaz, pl. USB3), bizonytalan adatokat produkál. Az asztali gépek esetében ugyanez van, de ott a SATA kábel szokta a legtöbb problémát okozni (nem tudja a kívánt sebességet hibamentesen produkálni), illetve a táp "lengése" (öreg, egy-kétszer már megfutott, kiszáradó kondik,stb.).

Alkalmas Puppy. Minden újabb puppy ismeri az UEFI-s módot (nem az ISO formátumáról van szó) és az új eszközöket (a baj pont az, hogy a régieket kevésbé). Ezen gép esetében én 64 bitest választanék, de általánosságban teljesen mindegy. A GParted is remekül használható a partíciók kezelésére, de olykor a Windows megkiabálja, persze mindegy, mert úgyis újat kell csinálni.
Egyébként a Hiren's BootCD PE többek között erre van kitalálva (https://www.hirensbootcd.org/download/), akár a 32-, akár a 64 bites is.

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”