antiX Mx14

Hivatalos kiadások, telepítők, verziók
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

antiX Mx14

Hozzászólás Szerző: azami »

Sok hasonlóság van az antiX MX linux és a Puppy között, mivel nem találtam hozzá fórumot, legalább is megfelelőt, arra gondoltam ki lehetne e terjeszteni a fórumot erre a linuxra is :?:
Debian alapú és ami fontos és sokban hasonlít: frugal és teljes telepítés, különböző remaster készítési lehetőség.
Eredeti oldal: http://www.mepiscommunity.org/mx
antiX: http://antix.mepis.org/index.php?title=Main_Page
Egy évvel ezelőtt már próbálkoztam vele (a leírtak változhattak az újabb verzióban :!: ) a tapasztalatom blogra tettem: http://antixhun.blogspot.hu/2014/04/antix-remaster.html

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: antiX Mx14

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Részemről semmi baj, hogy népszerűsíted :) - viszont kár, hogy magyar nyelvi támogatás nem nagyon készült hozzá, eddig...

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: antiX Mx14

Hozzászólás Szerző: azami »

Magyar :!: telepítésnél választható....Indulásnál F2 language...
De valóban nem teljes körű ami a szoftvereket illeti...

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: antiX Mx14

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ami nekem nem szimpatikus ebben, az a Thunar file-kezelő alapbóli használata, a Rox-ot én jobban szeretem, de ez egyéni meglátás.
Viszont a céggel, ahonnan le lehetne tölteni az iso-kat, vívnom kellett egy meccset, mert az Inviteles IP-tartományba való, az Invitel által DHCP-vel nekem kiosztott IP cím náluk még a szürkelistán volt, mivel 6 évvel ezelőtt volt egy felhasználó, akinek szintén ezt az IP címet osztotta annó az Invitel, és ő, vagy a gépe 9 fertőzésgyanús E-mailt küldött szét a világba, ezért az MX Linux oldalt üzemeltető mepiscommunity.org először nem is akart beengedni a weboldalra, de megvivtuk a meccset, és most már töltöm javában az új, MX-14-4, 32-bit architecture PAE-s és NoN-PAE-s iso verziókat. Közben belenéztem a csomaglistába, és ekkor láttam meg az általam nem kedvelt Thunar filekezelőt.
Majd meglátjuk, ettől még akár jó is lehet a cucc, feltéve, ha az én haklis, Acrock AGI-s alaplapomra fel tud menni, illetve lesz hozzá alapból normális nvidia meghajtó, és nem a novoeu-t kell használni, ami az én nvidia kártyámmal sosem indult el, tehát ez a menet még nincs lefutva. De fő a bizalom... :)

Viszont az oldalon: http://www.mepiscommunity.org/wallpaper szép háttérképek vannak, le is nyúltam belőle párat!

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: antiX Mx14

Hozzászólás Szerző: azami »

Közben belenéztem a csomaglistába, és ekkor láttam meg az általam nem kedvelt Thunar filekezelőt.
Majd meglátjuk, ettől még akár jó is lehet a cucc, feltéve, ha az én haklis, Acrock AGI-s alaplapomra fel tud menni, illetve lesz hozzá alapból normális nvidia meghajtó, és nem a novoeu-t kell használni, ami az én nvidia kártyámmal sosem indult el, tehát ez a menet még nincs lefutva. De fő a bizalom... :)
Arra való a fórum hogy a problémákat megoldjuk ;)
Nekem már lenne is kérdésem, csak Skamit megvárom hogy rábólintson mert csak ő a "főnök" :D
Meg akkor lehetne témánként topikot nyitni...

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: antiX Mx14

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:Magyar :!: telepítésnél választható....Indulásnál F2 language...
De valóban nem teljes körű ami a szoftvereket illeti...
Nos, ahogy ígértem, jelentkezem. Letöltve az új verzióból a sima pae-s, és a non-pae-s iso-kat is, az én gépemre a pae-s verzió lett a jó, és végre elsőre felismerte a videókártyámat helyesen, de! a live cd inditásakor csak default, vesa, és egy bővített mód volt kiválasztható, a default-ra, és a bővített módra is csak 1024x768-as elbontást állít be, és nem lehet más értéket adni neki. Vesa módban már tudja a helyes felbontást, de balra elcsúszik a kép, és nem hozható semmivel vissza! Emiatt nem fogom a helyesen beállított monitor gombjaival visszahozni a képet, mert a következő indításkor, ha más rendszert indítok el, akkor újra kell szabályozni az eredetileg beállított értékre, szóval a monitor vizszintes képbeállítását nem fogom emiatt elbaltázni.
Tehát ez miatt az új verzió csak félsiker nálam, viszont livecd indításakor f2-re választható menüből a magyar nyelv, ezen menü egyébként teljesen megegyezik az Ubuntu-ban lévő, telepítéskor feljövő ország-nyelv választómenüvel, még a felsorolás sorrendje is azonos benne. F5-re váltana videót, de mint írtam, csak három lehetőség van a videómód-választó menüben, a default elvileg mindenkinél jónak kell lenni, és ha feltelepül a rendszer, lehet videódrivert frissíteni, akkor talán már lesz újabb felbontásérték is a kis kockákban. Azért talán, mert Live cd módban elindítottam az nvidia driver telepítést, simán felcsatlakozott, letöltötte a fájlt, nyitott egy terminál ablakot, és nekiállt feltelepíteni, igaz közben kérte a root jelszavát, ezen kicsit agyaltam, de gondoltam, csak a bevált megoldással élhetnek ilyenkor, így beírtam jelszónak a root-ot, így lenne az ötös találatom biztos, ahogy ez sikerült, simán elfogadta, majd folytatta a helyes verziószámú nvidia driver telepítését(ki is írta a típusszámot közben) de hiába trükköztem, az új driverrel sem javult meg a képeltolás, csak a frissítési frekvenciának adott egy újabb értéket hozzá. Itt egy kép a magyar nyelvű menüről:
Kép
Időközben a baloldali függőleges tálcán lévő kis ikon jelezte, hogy elérhető a rendszerhez frissítés, továbbá a hangrész is azonnal működőképes volt, rögtön zenéltem is egy kicsit.
Kép
Mivel gyorsan megtaláltam a Livecd-ben meglévő képernyő fotózót, így ezeket a képeket azzal készítettem, és a mentéskor simán felajánlotta a kiválasztott meghajtó felcsatolását, persze ehhez is kérte a root jelszavát, megkapta, ezután már lazán mentette is a készült képeket. Van a Live cd-ben egy egyszerű képnéző is, ez is jól működik, itt még az alap, default angol nyelv volt érvényben a kép készítésekor.
Kép
Valóban kevés program van benne, dehát egy 700megás cd-re nem lehet mindent feltenni, azért így is került bele egy Office alkalmazás, és hát az általam nem anyira kedvelt Thunar fájlkezelő sem olyan vészes, egészen jóllehet vele bóklászni, itt éppen az Applications-ban járok épp. Látható, hogy a Python-ból a 3.2-es verzió is benne van már!
Kép
Azért jó lenne egy megnyugtató válasz a képernyő driver kérdéshez, aki nvidia kártyával már kipróbálta a Live cd-t, és netán erről telepített is, az jelezzen vissza, hogy nála megvolt e minden monitor felbontásérték, nem csak a defaulban lévő három választható felbontás.
Viszont van egy nagyon régi laptopom, azon az lcd max: 1024x768-at tud csak, lehet arra felteszem default videó móddal, mivel a videórészéhez már nincsen meg az eredeti gyári driverem, így ezzel a Live cd-s megoldással lehet feltudom rá ezt az egészen ügyes kis verziót telepíteni, bár abban a laptopban csak 64mega ram van, és ehhez a Linux verzióhoz a doksi szerint már 128mega kell minimálisan.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: antiX Mx14

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Rám várni?

Hát sajnos mostanában nagyon el voltam foglalva, de remélem hamarosan változik a dolog.

Persze, nyissunk neki külön témát és topicot, nagyon jól néz ki, bár nincs időm kipróbálni, azért egyszer csak eljutok oda.
Meg tudjátok csinálni, vagy csináljak valamit hozzá?
...tényleg bocsi, de nagyon kevés időm lett... nemrég, egy hete felvettek rendszerinformatikusnak egy nemzetközi céghez, jelenleg tanulok ezerrel... igyexem itt lenni majd azért mostmár minél többet.
Elvileg több embernek is adtam admin jogot, ha nem megy valami, szóljatok!
:mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: antiX Mx14

Hozzászólás Szerző: azami »

Skami nyitottam egy új fórumot az Mx-nek (remélem jól.. :?: ) és köszi a lehetőséget :!:

Ntamásnak!
A videó driverek általában igénylik az újraindítást, ezért lehet hogy telepített rendszernél már sikeres a monitor beállítás...
A másik lehetőség hogy ami program fut Puppy linuxon, annak futni kell ezen is, szóval lehet meg kellene keresni hogy nincs e a rendszerben elrejtve a beállító program amit a Puppy használ, esetleg név alapján telepíteni a tárolóból...
Ha cd/dvd ről akarod futtatni telepítés beállítás és remaster iso..
A fórumon nyitottam egy mx14 bejegyzést, új topikot nyitva, folyassuk ott a videó beállítási témát...

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: antiX Mx14

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Oké, hozd át ezt az előzményeket oda, úgy lesz komplett az MX 14 új topicja.
Közben keresek egy gépet, amire komplett install-ban fel tudom tenni, mert a mostani gépem mindkét lemeze full-on van.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: antiX Mx14

Hozzászólás Szerző: azami »

Indulunk :D :!:
Mx fórum:viewforum.php?f=28
MX/video driver:viewtopic.php?f=28&t=171

Válasz küldése

Vissza: “Hivatalos kiadások, verziók”